Zoom’un Piyasa Değeri, Ethereum’un Değerini İkiye Katladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Koronavirüs döneminin en gözde şirketlerinden olan Zoom, yükselişini sürdürüyor.

  • Zoom, güvenlik açıklarıyla gündeme gelse de hala milyonlarca kullanıcının gözdesi durumunda.

  • 2key Network ortaklığı ile platform, artık kripto para ödemelerine de olanak tanıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Güvenlikle ilgili sıkıntılarla gündeme gelen video konferans uygulaması Zoom, her şeye rağmen yükselişini sürdürüyor. Kısa sürede Ethereum’un toplam piyasa değerini bile ikiye katlayan Zoom’un yükselişi hala durmuş sayılmaz ve bunun Koronavirüs salgınından sonra bile artacağı tahmin ediliyor.

SponsorSponsor

Zoom Rekor Kırdı

Zoom’un Skype, Facetime veya WhatsApp gibi alternatifleri olsa da özellikle Koronavirüs sürecinde milyonlarca insan bu uygulamaya akın etti. 29 Mayıs tarihinde toplam piyasa değeri resmen 50 milyar doları geçen Zoom, Ethereum’un değerini geçerek yaklaşık olarak Bitcoin’in toplam piyasa değerinin de %28’ine ulaştı.

SponsorSponsor

28 Mayıs tarihinde %9,7 artış yakalayan Zoom hisseleri, 164 dolardan 179 dolara kadar ani bir sıçrama yaptı. Pandeminin bu kadar hızlı yayılmasından ve birçok ülkenin karantina altına alınmasından önce Zoom hisselerinin fiyatının 72 dolar seviyelerinde olduğu görülüyor. Bu da Zoom’un geçtiğimiz aylarda 30 milyar dolar artış elde ettiğini gösteriyor.

Aslında sadece bireysel kullanıcılar değil hükümetler bile Zoom üzerinden toplantı yapmaya başladı. İngiliz Kabinesi de Zoom üzerinden toplantı yaptı ve o tarihlerde mevcut olan güvenlik açıkları nedeniyle ciddi bir tepki bile topladı. İnsanlar uzaktaki aileleri ile görüşmek için, öğretmenler veya öğrenciler ise uzaktan eğitim için Zoom kullanmaya başladı. Bazıları doğum günlerini bile Zoom üzerinden kutladı ve uygulamanın aslında hayatın her alanına dokunduğu ortaya çıktı.

2Key ve Yenilikçi Zoom Uygulaması

Aslında blockchain teknolojisi bile Zoom üzerine aktarıldı diyebiliriz. Son haftaların en gözde projelerinden 2Key Network, SmartSessions isimli uygulamasını tanıttı. Söz konusu uygulama Zoom çağrılarında kripto para ödemelerinin yapılabilmesini sağlayan blockchain tabanlı bir yenilik olarak tanıtılabilir. Bu uygulama sayesinde bir Yoga öğretmeni öğrencilerinden ders için 0,5 ETH gidi ödemeler alabilecek ve bunun her alanda kullanımı mümkün.

2Key’in kripto para biriminin bu yenilik ve buna benzer birkaç adım sonrasında ciddi bir artış elde ettiği de biliniyor. Bu da piyasanın hem Zoom ile ilgili hem de yenilikçi gelişmelere olumlu tepki verdiğini göstermekte. Zoom birçok güvenlik açığı ile ilk başlarda güven sorunu yaşasa da artık bunun büyük bir kısmını geride bıraktı.

Kısa süre içerisinde 30 milyar dolar gibi inanılmaz bir değer artışı yakalanması da Zoom’un gerçekten birçok açığı kapattığının ve güven topladığının kanıtları arasında yer alıyor. Koronavirüs ortadan kalksa ve hayat eski normale dönse bile insanların Zoom gibi uygulamalardan kolay vazgeçmeyeceklerini söylemek mümkün. Belki de Zoom, Amazon gibi kendi sektörünün en büyük şirketi olabilir ve bu Koronavirüs olmayan günlerde yaşanabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Bio: Uludağ üniversitesi ingilizce öğretmenliği mezunu olan Emre, katip Çelebi üniversitesinde finansal ekonomi yüksek lisansını devam ettiriyor. 2016 yılından beri kripto paraları ve Blockchain teknolojisine ilgi duyuyor ve yenilikçi bütün teknolojilerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın