Zikzak Senaryosu Bu Altcoin Fiyatı İçin Geçerli Olabilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Zilliqa 0,027 dolardaki destek ve 0,037 dolardaki direnç bölgesi arasında fiyatlanıyor.

  • Teknik göstergelerin düşüşe işaret ettiği söylenebilir.

  • Yükselen bir destek çizgisi takip ediliyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Zilliqa (ZIL) fiyatı, kasım ayının sonunda çıkış gerçekleştirdikten sonra 0,027 dolardaki uzun vadeli destek bölgesinde konsolide olmaya başladı. Altcoin, bir süre boyunca yatay denebilecek bir hareket ortaya koydu.

SponsorSponsor

Gerçekleşen çıkışa rağmen kısa zaman aralıklarını içeren grafikler, Zilliqa (ZIL) için düşüşe işaret etmeye başladı. Bu da altcoin fiyatının destek seviyelerine doğru gerileyebileceğin gösteriyor. 

SponsorSponsor

Konsolide Olan Altcoin

ZIL fiyatı, 0,027 ve 0,037 dolardaki iki ana seviye arasında hareket ediyor. İlk seviye destek olarak çalışırken ikinci seviye ise direnç olarak görev yapıyor.

ZIL, 26 Kasım’da üzerinden çıkış gerçekleştirdiği 0,027 seviyesini destek olarak onaylamış ve 0,037 dolar seviyesine doğru yeni bir yükseliş hareketi başlatmıştı. Fakat daha sonra 7 Aralık tarihinde reddedilen altcoin, hâlâ devam etmekte olan bir düşüşle karşı karşıya kaldı.

Teknik göstergeler karmaşık bir görünüm sergiliyor. RSI negatif uyumsuzluk oluşturdu ve 70 çizgisi altına düştü. MACD’nin yükseldiği görülüyor. Stokastik Osilatör ise yükselmesine rağmen henüz altın kesişim oluşturmuş değil.

ZIL Grafiği (TradingView)

Zilliqa (ZIL) İçin Düşüş Senaryosu

Günlük grafiğe göre en muhtemel senaryo ZIL fiyatının gerilemesi olarak öne çıkıyor.

Aşağıdaki grafikte kesikli çizgiyle gösterilen alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştikten sonra yükseliş devam etti fakat altcoin daha yüksek seviyelerde tutunamayarak yukarı doğru uzun bir fitil oluşturdu. Ardından gelen yükselişle birlikte RSI’da önemli bir negatif uyumsuzluk meydana geldiği, MACD’de düşüş yaşandığı ve Stokastik Osilatör’ün de ölüm kesişimi oluşturmaya yaklaştığı görüldü.

ZIL değer kaybetmeye devam ederse alçalan direnç çizgisinin ve yükselen destek çizgisinin (düz siyah çizgi) kesişim noktasında destek bulabilir. Bu kesişim ise ZIL’in 0,024 dolar seviyesi yakınlarında dip oluşturabileceğini gösteriyor.

ZIL Grafiği (TradingView)

Tanınan kripto para analistlerinden @CryptoTony_ bir ZIL grafiği paylaşarak fiyatın yükselişe geçmeden önce 0,01 dolar seviyesine doğru büyük bir düşüş yaşayabileceğini belirtti.

Analistin ortaya koyduğu altcoin senaryosu ihtimal dahilinde olsa da belirtilen bölgenin üstünde bulunan birçok destek bölgesi belirtilen derinlikte bir düşüşe engel olabilir.

Kaynak: Twitter

Sonuç

Zilliqa (ZIL) 0,024 dolar seviyesinden geçmekte olan yükselen destek çizgisine doğru gerileyebilir. Destek çizgisinden gerçekleşecek bir kırılım ise daha aşağılara doğru doğru uzatılmış bir düşüşe sebep olabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 10 Aralık 2020 tarihli Binance Coin (BNB) analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın