Bitcoin’in son günlerdeki yüksek piyasa hakimiyetine rağmen hâlâ birçok altcoin, yükseliş potansiyelini artırmaya devam ediyor. MATIC ve QNT de bu altcoinler arasında bulunuyor.

Quant (QNT) uzun vadede alçalan bir direnç çizgisini kırdı ve burayı destek olarak onayladı. MATIC de önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor fakat henüz bunu başaramadı.

Matic Network (MATIC)

Kripto para taciri Crypto Michael (@CryptoMichNL) MATIC’in önemli bir direnç bölgesinin üzerine çıktığını ve burayı destek olarak onayladığını gösteren grafiği Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. Yükseliş için iki adet hedef paylaşan analist, 244 ve 272 satoshi seviyelerini işaret etti.

Kaynak: Twitter

MATIC, bu analizin yazımı sırasında çok önemli direnç seviyeleri yakınlarında fiyatlanıyordu.

Bu direnç seviyelerinden birini, fiyatın 13 Mart’ta kırılım gerçekleştirdiği uzun vadeli bir yükselen destek çizgisi oluşturuyor. Şu anda fiyat tam da bu direncin altında hareket ediyor.

İkinci olarak ise destek olarak çalışan 225 satoshi seviyesi göze çarpıyor. Bu seviye aynı zamanda bir önceki düşüş hareketinin 0,5 Fibonacci seviyesini de teşkil ediyor.

Üçüncü olarak da 250 satoshi’de güçlü bir direnç bulunuyor. Bu seviye, 0,618 fib seviyesini oluşturmasının yanı sıra bir önceki direnç bölgesi olarak da öne çıkıyor.

MATIC Grafiği (Tradingview)

Kısa vadede MATIC fiyatının simetrik bir üçgenden çıkış gerçekleştirdiği görülüyor. Ayrıca RSI, negatif uyumsuzluk trendini de kırmış durumda.

Bu da fiyatın yukarıda belirtilen 250 satoshi’deki direnç bölgesine doğru yükselebileceğini gösteriyor.

MATIC Grafiği (Tradingview)

Quant (QNT)

Önemli yükseliş potansiyeli barındıran bir diğer altcoin ise QNT. 2019 Şubat’tan beri başarılı bir şekilde çalışan uzun vadeli alçalan direnç çizgisi, 30 Mart’ta kırıldı.

Daha sonra da bu seviyenin destek olarak onaylanması için bir dönüş gerçekleştiği görüldü. Eğer çoğu zaman olduğu gibi bu hareketi de bir yükseliş takip ederse en yakındaki direnç bölgesi 86.000 satoshi’de bulunuyor.

Reklam
Okumaya devam et
QNT Grafiği (Tradingview)

Fiyat aynı zamanda kısa vadeli alçalan bir direnç çizgisi üzerine de çıkmış durumda. Günlük grafikteki görünüm ise yükseliş eğilimiyle dikkat çekiyor.

QNT 50 satoshi’deki destek bölgesinde bir çift dip oluşturdu. Bu çift dip formasyonu, pozitif uyumsuzlukla da destekleniyor. Eğer fiyat, 200 günlük hareketli ortalamada (MA) tutunmayı başarırsa bir önceki bölümde belirtilen direnç bölgesine doğru yükseliş hareketini devame ettirebilir.

QNT Grafiği (Tradingview)