Yükseliş Trendi Güçleniyor, Bitcoin Yeni Rekorlara Koşuyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 14 Nisan'da rekor kırdı.

  • Günlük ve daha kısa vadeli grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • BTC 83.000-90.500 dolar aralığında uzun vadeli bir tepe oluşturabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.854 dolara ulaştı ancak bu yükselişin hemen ardından değer kaybı yaşadı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) yaşadığı düşüşe rağmen çıkış gerçekleştirdiği 61.500 dolar seviyesini destek olarak onayladı ve yeniden yükselişe geçti. Şu an ise 68.725 dolardaki en yakın direnç seviyesine doğru artış kaydediyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Fiyatında Yeni Rekor

Bitcoin 13 Nisan tarihinde 61.500 dolardaki direnç bölgesinden bir çıkış gerçekleştirdi ve 14 Nisan’da ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.854 dolara ulaştı. Ancak ulaştığı bu rekor seviyenin ardından yine 14 Nisan’da 61.301 dolardaki dip seviyeye kadar geriledi ve bu seviyeyi destek olarak onayladı. BTC’nin bu fiyat hareketi, aşağı sarkan uzun bir fitil oluşturdu.

Bitcoin fiyatı, düşüş gerçekleştirdiği 61.301 dolar seviyesini destek olarak onayladıktan ve uzun bir fitil oluşturduktan sonra değer kazanmaya başladı.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelere bakıldığında, BTC’nin yükseliş hareketine devam edeceğini destekleyen bir artış eğilimi göze çarpıyor. Hem RSI hem de Stokastik Osilatör artıyor. MACD ise pozitif bir görünüm almaya yakın duruyor. Tüm bu gelişmelerin yükseliş trendlerinin yaygın bir işareti olduğu biliniyor. 

Bitcoin için sıradaki muhtemel direnç bölgesi ise 68.724 dolar seviyesinde bulunuyor. 

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa Vadede Bitcoin

İki saatlik grafiğe bakıldığında, BTC’nin 14 Nisan’da 61.301 dolara kadar gerilemesiyle bir önceki direnç çizgisini destek olarak onayladığı görülüyor.

Bitcoin trend çizgisine (yeşil ok) temas ettikten sonra sıçrama gerçekleştirdi ve sıçramayla gelen bu yükselişi hala devam ediyor.

MACD’de yukarı doğru dönüş işareti bulunmuyor ancak MACD pozitifliğini hala koruyor. RSI ise 50 seviyesi üzerine geri döndü. 

BTC fiyatının 68.724 dolar seviyesinde bulunan direnç bölgesine doğru kademeli bir şekilde yükselmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı Analizi

Dalga sayımına bakıldığında, BTC’nin uzun vadeli bir yükseliş impulsünün beşinci alt dalgası (turuncu) içinde hareket ettiği göze çarpıyor. Tüm yükseliş hareketi için hedef olarak 83.000-90.500 dolar aralığı öne çıkıyor. Bu fiyat aralığı ise dış fib. uzama seviyesi ve fib. yansıtması kullanılarak bulundu. 

6 saatlik dalga sayımı analizine daha yakından bakıldığında, BTC’nin üçüncü küçük alt dalga (siyah) içinde fiyatlandığı görülüyor. Daha kısa zaman aralıklarını ele alan bir dalga sayımı ise kırmızı ile gösterildi.

Bitcoin fiyatında bir düzeltme gerçekleşmesi bekleniyor. 

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

BTC’nin 68.425 dolar seviyesine doğru artışına devam etmesi bekleniyor. Bu seviyeyi geride bırakması halinde ise 83.000-90.500 dolar aralığında uzun vadeli bir tepe oluşumu görülebilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 14 Nisan 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın