DFI.Money (YFII) fiyatı, alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmeye çalışıyor. Çıkış beklentisine rağmen yeni bir yükseliş hareketinin başlayıp başlamayacağı ise belirsizliğini koruyor. Theta Token (THETA) fiyatı ise uzun vadeli bir direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi deniyor. Bu denemenin başarıya ulaşması ve yeni bir fiyat rekoru kırılması bekleniyor.

YFII Alçalan Direnç Çizgisini İzliyor

YFII fiyatı 12 Eylül’de ulaştığı 6.940 dolar tepesinden sonra alçalan bir direnç çizgisini takip etmeye başladı. Düşüş hâlâ devam ediyor, 24 Eylül’de 2.820 dolar seviyesinde bir dip meydana geldi.

Düşüş esnasında alçalan bir direnç çizgisini takip eden fiyat, şu anda çıkış gerçekleştirmeye çalışıyor. Başarılı olduğu takdirde en yakındaki direnç bölgesi 4.900 dolarda yer alıyor. Bu bölge aynı zamanda düşüş hareketinin de 0,5 fib. seviyesini oluşturuyor.

YFII Grafiği (TradingView)

Çıkış İhtimali

Teknik göstergeler çıkış gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. RSI ve MACD’de pozitif uyumsuzluk görülüyor ve MACD’nin pozitif bölgeye doğru hareket ettiği görülüyor.

Ayrıca eylül ayının başında dip seviye olarak öne çıkan 2.900 dolardaki destek bölgesinden sıçrama gerçekleşti. 2.900 dolar bölgesinden gerçekleşecek bir kırılım, ani bir düşüşü tetikleyebilir.

Öte yandan alçalan direnç çizgisinden gerçekleşecek çıkış ise daha muhtemel bir senaryo olarak belirginlik kazanıyor.

YFII Grafiği (TradingView)
[widget-crypto-miner-calculator]

Ünlü kripto para analistlerinden Devchart (@Devchart) bir YFII grafiği paylaşarak muhtemel bir çıkışa işaret etti ve %40 oranında fiyat artışından bahsetti. Yukarıdaki iki bölümde bahsedilen analizle de uyumlu olarak analistin öne sürdüğü fiyat seyri en muhtemel senaryo olarak öne çıkıyor.

Kaynak: Twitter

YFII İçin Dalga Sayımı

Fiyat, 1 Eylül’de A-B-C şeklindeki bir düzeltmeye (siyah) başlamış görünüyor ve şu anda da bu düzeltmeyi sonlandırmak üzere olabilir.

Diğer yandan bir dip oluşumu daha görülebilir. Zira C dalgası henüz A dalgasının 0,618 fib. uzunluğuna ulaşmadı. Bu seviye genelde ulaşılan asgari seviyeyi oluşturmasıyla biliniyor.

Ayrıca C dalgası için beş dalgalı bir düşüş (kırmızı) ortaya koyamıyoruz. Dolayısıyla bir dip daha oluşmadan önce gerçekleşecek çıkış, ancak düzeltici nitelikte bir sıçrama olarak kalabilir.

Gerçekleşecek son dip için hedef seviye ise 2.570 dolar olarak öne çıkıyor.

YFII Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak YFII fiyatının mevcut alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirmesi bekleniyor. Fakat en muhtemel senaryo, daha sonra bir düşük dip oluşması olarak belirginlik kazanıyor.

Theta Fiyat Rekoru Kırabilir mi?

THETA fiyatı, 0,58 dolardaki direnç bölgesinden çıkış yapmayı deniyor. Başarılı olduğu takdirde ise fiyat rekoru kırabilir.

0,58 dolardaki direnç bölgesinden 27 Mayıs ve 24 Ağustos tarihlerinde iki kez çıkış denemesi yapılmıştı. 27 Mayıs denemesi, yukarı doğru uzun bir fitil olarak kaldı ve düşüş gerçekleşti. 24 Ağustos denemesi ise bir diğer deneme tarafından takip edilen küçük bir düzeltmeye sebep oldu. 19 Eylül’de ise 0,61 dolar seviyesinde fiyat rekoru kırıldı ve bir kez daha düşüş yaşandı. Şu anda yeni bir çıkış denemesi görülüyor.

Günlük grafikteki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor. RSI, 50 çizgisi üzerinde seyrediyor ve Stokastik Osilatör de henüz altın kesişim oluşturmuş durumda bulunuyor. Bu gelişmeler ise çıkışın başarılı olacağını gösteriyor.

THETA Grafiği (TradingView)
Reklam
Okumaya devam et

Tanınan kripto para analistlerinden Cryptotoad (@mesawine1), THETA’nın yeni bir fiyat rekoru kırmasını sağlayacak olan çıkışın gerçekleşebileceğini belirtti. Teknik göstergeler ve direnci zayıflatan art arda denemeler de çıkış yaşanmasının en muhtemel senaryo olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Twitter

Kısa vadede ele alındığında ise devam formasyonu olarak değerlendirilen bir simetrik üçgen oluştuğu görülüyor. Simetrik üçgen, yükseliş hareketinden sonra meydana geldiği için çıkış yaşanması daha muhtemel görünüyor.

Ayrıca MACD pozitif bir görünüm aldı ve çıkış ihtimalini desteklemeye başladı.

THETA Grafiği (TradingView)

THETA/BTC

THETA/BTC grafiği de -birkaç farklılık dışında- THETA/USD grafiğine benzer bir görünüm çiziyor.

İlk olarak bu paritede 5.800 satoshi’deki direnç bölgesi üzerinden bir çıkış denemesi yapılmadığı fakat şimdiye kadar birçok yüksek tepe oluştuğu görülüyor.

İkinci olarak yükselen bir destek çizgisi takip ediliyor. Bu da fiyat hareketini izlemeyi kolaylaştırıyor. Zira çizgiden gerçekleşecek bir kırılım, fiyatın değer kaybedeceğini gösterecek.

Benzer bir biçimde Stokastik Osilatör altın kesişim oluşturmuş durumda ve direnç bölgesinden çıkış gerçekleşmesi bekleniyor.

THETA Grafiği (TradingView)