Yeni SEC Başkanı Olması Beklenen Gensler’in 3 Kritik Özelliği

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para dostu Gensler'ın SEC'in yeni başkanı olması bekleniyor.

  • Gensler, XRP'nin menkul kıymet olduğunu düşünüyor.

  • Yeni dönemde ise daha kripto para dostu kararlar görebiliriz.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Donald Trump’dan görevi devralacak olan Joe Biden’ın SEC’in başına getirmeyi düşündüğü ifade edilen Gary Gensler’ın isminin geçmesi bile, kripto para sektörünün ciddi bir şekilde heyecanlanmasına yetti. Yeni dönemde, SEC’in başına geçecek en güçlü aday olarak gösterilen Gensler’ın, kripto para dostu tavırlara sahip olduğu bilinirken, bu durumun da Bitcoin ve kripto para sektörünün geneli için olumlu etkileri olması bekleniyor.

SponsorSponsor

Her ne kadar şu ana dek resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, Gensler’ın SEC’in başına geçmesi durumunda sektörü nelerin beklediğine dair bir resim çizmekte pek bir sakınca yok. İşte Gensler’ın, kripto para sektörünü çok yakından ilgilendiren üç özelliği…

SponsorSponsor

1. XRP’nin Menkul Kıymet Olduğunu Düşünmesi

SEC ve XRP arasında yaşananlar, hiç şüphe yok ki sektörün gündemine çok büyük bir damga vurdu. SEC’in XRP’yi dava etmesi ile birlikte, coinin fiyatında çok ciddi bir düşüş yaşanmıştı. Bu konuyla ilgili gelişmelerin önümüzdeki dönemde de gündemi sıkça meşgul etmesi bekleniyor.

Gensler, dönem dönem yaptığı açıklamalarda XRP’ye de değinmişti. Başarılı isim, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla XRP özelinde bakıldığında, yeni dönemde SEC tarafında bakış açısının pek de değişmeyeceğini ifade etmek mümkün.

2. İyi Bir Bitcoin Destekçisi

Başarılı isim, Bitcoin konusunda yaptığı olumlu açıklamalar ile de biliniyor. Daha önceki dönemlerde Satoshi’nin vizyonu ve Bitcoin ile ilgili hemen her seferinde olumlu ifadeler kullanan Gensler; Bitcoin’in mevcut ekonomik sistem içinde yapılmış önemli bir inovasyon olduğunu vurgulamıştı.

Gensler, aynı zamanda dönem dönem kripto para sektörü ile ilgili olarak yapılan bazı eleştirilere de kongre bazında sert çıkmıştı. Gensler, kripto paralar ve Ponzi şemaları arasında bağlantı kurulmasını desteklemediğini belirtmişti.

3. Mnuchin’e Kıyasla Daha İyi Bir Aday

SEC’in bir önceki başkanı Steve Mnuchin, kripto para konusunda pek de olumlu düşünen birisi değildi. XRP davası bir yana, diğer kripto para projeleri ve regülasyonlar için de Mnuchin, genelde takdir haklarını kripto paralardan yana kullanmıyordu.

Gensler’ın ise bu konuda daha farklı bir tavır takınabileceği düşünülüyor. Her ne kadar bu konuda 180 derece bir fikir değişikliği beklemek doğru olmasa da, Gensler’ın bu alanda halefine göre daha olumlu bir bakış açısına sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

Dolayısıyla yeni dönemde, uzunca bir süredir beklenen Bitcoin ETF’si kararının olumluya dönmesi bile beklenebilir. Ancak elbette nelerin olacağını zaman gösterecek.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!