Yeni Bir Sıçramaya Hazırlanan Bitcoin İçin Hedef Bölgeler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC 43.960 dolardaki destek bölgesi üzerinde hareket ediyor.

  • BTC kısa vadeli alçalan bir paralel kanal içinde hareket ediyor.

  • Direnç seviyeleri, 47.850 dolarda ve 49.050 dolarda yer alıyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 13 Eylül’de önemli bir değer kaybı yaşadı. 43.400 dolar seviyesinde dip oluşturan fiyat, daha sonra bir sıçrama gerçekleştirdi ve günlük kapanış, 45.000 dolar civarında meydana geldi.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) için uzun vadeli teknik göstergelere bakıldığında, düşüş işaretleri görülüyor. Ancak kısa vadeli teknik göstergelerden hareketle, bir sıçrama gerçekleşmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Desteğin Üzerinde Hareket Ediyor

Bitcoin (BTC) 13 Eylül tarihinde önemli bir düşüş yaşadı ve 43.400 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu. Ancak dip seviyeye ulaşılmasının ardından aşağı sarkan uzun bir fitil meydana geldi ve bir sıçrama gerçekleşti. Dolayısıyla fiyat, günlük kapanışını 45.000 dolar civarında yaptı.

Öte yandan 43.950 dolar bölgesi, sıçrama sonucunda bir destek olarak onaylandı. Ayrıca bu bölge, 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve yatay bir destek bölgesiyle de kesişiyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler ise sıçramaya rağmen düşüşe işaret etmeye başladı. MACD, neredeyse negatif bölgeye geçti ve RSI, 50 seviyesi altına geriledi. Buna ek olarak, her iki teknik göstergenin de düşüş sergilemeye devam ettiği görülüyor.

Dolayısıyla BTC, hala destek bölgesi üzerinde hareket ediyor. Ancak günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde bir düşüş eğilimi göze çarpıyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinde Kısa Vadeli Görünüm

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerin düşüşe işaret etmesine rağmen, altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, BTC’nin sıçrama gerçekleştireceğine ilişkin senaryoyu destekliyor.

MACD ve RSI’da pozitif uyumsuzluk görülüyor. Öte yandan pozitif uyumsuzluk, genelde fiyat artışı yaşanmadan önce oluşuyor.

Yükseliş hareketinin başlaması halinde ise en yakın direnç seviyeleri, 47.850 dolarda ve 49.050 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu dirençler, sırasıyla, 0,5 fib. düzeltme seviyesini ve 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Sıçrama ihtimali, iki saatlik grafiğe bakıldığında da görülüyor. Bitcoin, şu anda alçalan bir paralel kanal içinde hareket ediyor. Alçalan paralel kanalların ise sıklıkla düzeltici bir harekete sahne olduğu biliniyor.

Yükselişe işaret eden bu yapı, aynı zamanda RSI ve MACD’de oluşan pozitif uyumsuzlukla da destekleniyor.

Dolayısıyla BTC’nin nihai olarak alçalan paralel kanaldan çıkış gerçekleştirmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı Analizi

Dalga sayımı analizine göre mevcut fiyat hareketi, A-B-C şeklindeki bir düz düzeltmeyi oluşturuyor ve Bitcoin, şu anda C dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

Fiyat hareketinin tepe noktası için olası hedef, 47.900 dolar ile 47.950 dolar aralığında yer alıyor. Bu hedef, 0,5 fib. düzeltme seviyesi (siyah) ile A dalga uzunluğunun 1:1 oranı (beyaz) esas alınarak hesaplandı. Ancak hedef bölgeye ulaşıldıktan sonra yeni bir düşüş hareketinin başlaması bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 13 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın