XRP’nin (Ripple) Kaderi Bitcoin’e mi Bağlı: Popüler Analist Yorumladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ripple (XRP), son günlerde yaşadığı olumsuz gelişmelerden sonra büyük bir düşüş trendine girmiş ve fiyat 0,17 doları görmüştü.

  • Popüler analist Jonny Moe, yaptığı son değerlendirmesinde, fiyatın Bitcoin’in yukarı yönlü hareketiyle çıkışını sürdürebileceğini söyledi.

  • Ripple'ın kaderini etkileyebilecek SEC davası ise 21 Şubat'ta görülecek.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Ripple (XRP), son günlerde yaşadığı olumsuz gelişmelerden sonra büyük bir düşüş trendine girmiş ve fiyat 0,17 doları görmüştü. Ardından ufak bir toparlanma yaşayan popüler altcoin, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,23 dolar seviyesinde işlem görüyor. Temel gelişmeler olumsuzken, teknik göstergeler de XRP’nin düşüşünü sürdürebileceğini gösteriyordu. Fakat popüler kripto para analistlerinden Jonny Moe’ye göre durum biraz farklı.

Kripto para piyasası, Bitcoin özelinde tarihi günlerden geçerken, altcoin fiyatlarında henüz beklenen sıçrama yaşanmadı. Ripple ile SEC arasında yaşanan dava süreci, dominance etkisindeki altcoinleri biraz daha baskı altında tuttu. Dominance oranında yaşanan büyük yükseliş de altcoinlerin yukarı hareketlerini şimdilik sınırlıyor. Bu olayların baş kahramanı XRP’nin ise yükselişine tekrar başlaması için Bitcoin’i beklemesi gerekiyor olabilir.Ripple Bitcoin’i Bekliyor

Popüler altcoin Ripple (XRP), geçtiğimiz günlerde art arda aldığı olumsuz haberlerin etkisiyle önemli bir düşüş yaşamıştı. Dip seviyeler olarak 0,17 doları gören kripto para, buradan bir atağa kalkmış ve yaklaşık yüzde 40’a yakın artışla 0,24 dolar seviyelerine yükselmişti. 0,20 dolarlık destek seviyesinin üstünde tutunmayı başaran XRP için popüler analist Jonny Moe, yaptığı son değerlendirmesinde, fiyatın Bitcoin’in yukarı yönlü hareketiyle çıkışını sürdürebileceğini söyledi.Moe, XRP’nin simetrik bir üçgen çizdiğini ve aslına bakılırsa her iki yöne de bir hareketin başlayabileceğini düşünüyor. Bu kırılma noktasına giderek yaklaşan popüler altcoin, Bitcoin’in yapmış olduğu son ataklarla birlikte destek bulup yukarı yöne gidebilir. Son hareketleri beğendiğini söyleyen ünlü analist, Ripple için Bitcoin’in sert bir düşüş yaşamaması durumunda olumlu hareketin gelebileceğini düşünüyor.

Dava Süreci Kan Kaybettirdi

Ripple’ın SEC ile yaşadığı menkul kıymet davasının sonuçları, kripto para piyasasını etkilese de en çok hasarı XRP fiyatına verdi. Büyük bir düşüş yaşayan Ripple, dava haberlerinden sonra dev borsaların aldığı işlemleri askıya alma kararlarıyla birlikte tekrar sarsıldı. Son olarak Binance U.S. tarafından delist edilme kararı alınan XRP’nin, 21 Şubat’ta görülecek davaya kadar kendisini toparlaması zor görünüyor. Uzmanlar, bu süreçte satış baskısının tekrar artabileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Diğer yandan Ripple şirketinin yaptığı son açıklamada, SEC’in yeni atanmış yöneticileriyle uzlaşma çabalarını dile getirmesi, fiyatın toparlanmasına etkide bulunmuştu. Kripto para piyasası, şu an için Bitcoin liderliğinde yükselişini sürdürürken, davadan olumlu bir karar çıkması halinde altcoinlere nakit girişinin de hızlanabileceği düşünülüyor. Yine de şu an için dominance oranı büyük baskısını sürdürüyor.

Tüm Yatırımlar Geri Çekilmedi

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olumsuz haberlerle birlikte, Ripple ile iş birliğinde bulunan birçok yatırımcı ve ortak şirket, pozisyonlarını kapatmış veya kendisini izole ettiğine dair açıklamalar yayımlamıştı. Kamuoyuna düşen haberler ise dev yatırım şirketi Grayscale’in de XRP yatırımlarını azalttığı yönündeydi. Fakat son gelen veriler ve yöneticilerin açıklamaları, bu durumun böyle olmadığını, aksine XRP yatırımlarının arttığını ortaya koydu.

Şirketin arz sorunları ve eski yöneticileriyle olan anlaşmaları üzerinde kötü bir ün yaratsa da Ripple özellikle ABD’deki finans sektörü tarafından büyük ilgi görüyor. SWIFT işlemlerine alternatif olarak kullanılması bile teklif edilen blockchain ağı, şimdilik şirketi bir adım öne çıkarıyor. Fakat SEC ile yaşanan bu dava şirketin orta ve uzun vadeli kaderini etkileyecek gibi görünüyor. Bir uzlaşı çıkması halinde ise XRP’nin güvenilirliği ve tanınırlığı tescillenmiş olabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın