XRP Yatırımcılarının Beklediği Gelişme Sonunda Geldi Mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Teknik indikatörler ve analistler ise XRP yatırımcılarının beklediği gelişmenin sonunda gelmiş olabileceğini gösteriyor.

  • Önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Rand, XRP'nin geri dönüşünün başladığını belirtti.

  • Credible Crypto isimli kripto para analisti de yakında sert bir yükseliş görebileceğimizi ifade etmekte.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Yıla toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olarak başlayan ancak dördüncü sıraya gerileyen XRP’nin yılın en kötü performans sergileyen kripto paralarından birisi olduğu aşikar. XRP aslında bu kötü gidişatını yıllardır devam ettiriyor ve hala tam olarak kendine gelemedi. Teknik indikatörler ve analistler ise XRP yatırımcılarının beklediği gelişmenin sonunda gelmiş olabileceğini göstermekte.XRP Düşüş Trendinden Kurtulabilecek Mi?

Geçtiğimiz aylarda ve yıllarda ciddi satış baskısı altında kalan XRP fiyatı, 0,30 dolar seviyelerinden 0,13 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin’in 12 Mart tarihindeki düşüşüne birçok kripto para birimi eşlik etti ve XRP de bunlardan birisiydi. XRP’nin sert düşüşünün sebebi Bitcoin olsa da bunun devamında birçok kripto para yükselirken XRP adeta yerinde saydı ve tam anlamıyla toparlanamadı.XRP, böyle bir durum karşısında sadece Bitcoin’e ve ABD Dolarına karşı değil neredeyse bütün işlem çiftlerine karşı değer kaybetti ve geriye düştü. XRP’nin fiyatında bir yükseliş görülememesinin en temel sebebi ise Ripple olarak biliniyor. 10 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip olan Ripple, devamlı olarak XRP satışı gerçekleştiriyor.

Her ayın ilk gününde 1 milyar adet XRP’nin kilidini açan Ripple, 2020 yılından beri ise bunların 900 milyon adetini yine kilit altına almaya başladı. İlk aylarda ciddi bir ralli getiren bu değişim daha sonra yerini yine eski trende bıraktı. Ripple’ın dünya çapında çok fazla ortaklığı olsa ve dev kurumlarla XRP tabanlı anlaşmalar yapsa da yatırımcıların kafasını karıştıran iki önemli konu bulunuyor. Bunlardan birisi Ripple’ın elinde devasa miktarda XRP bulunması ve bunu istediği gibi kullanabilmesi olarak biliniyor.

Ripple’ın Belirsizliği Fiyatı Etkiliyor

İkincisi ise Ripple yöneticilerine ve Ripple’a karşı açılan birden fazla menkul kıymet davasının gidişatı olarak bilinmekte. ABD’de açılan bu davalardan eğer Ripple aleyhine bir sonuç çıkarsa XRP kripto para biriminin değerinde çok ama çok sert bir düşüş görebiliriz. Bütün bu olumsuzluklara ve belirsizliklere rağmen XRP grafiğinde önemli birkaç sinyal gözükmeye başladı.

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,180 dolar bandından işlem görüyor ve uzun süredir devam eden düşüş trendinden çıkma işaretleri vermekte. Günlük grafikteki dip noktası olan 0,17 dolardan sıçrama yapan XRP, bir anda 0,19 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Geri Dönüş Başladı Mı?

Kripto para analistleri bu hareketin teknik açıdan oldukça önemli olduğunu vurgulamakta. Önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Rand (@Crypto_Rand), konu hakkında yaptığı açıklamada XRP’nin geri dönüşünün başladığını belirtti. Düşüş trendi kanalından kurtulmaya çalışan XRP, analiste göre buradan yatay destek noktasına doğru ilerleyebilir.

Analistler XRP/USD işlem çiftinin 0,18 dolar noktasında tutunmaya devam etmesi durumunda fiyatın yakın vadede daha yüksek noktalara çıkabileceğini vurgulamakta. Credible Crypto isimli kripto para analisti ise alçalan üçgen formasyonundan kurtulmaya başlandığını ve yakında sert bir yükseliş görebileceğimizi ifade etmekte.

Analiste göre üçgen formasyonunun kırılması durumunda XRP bu sefer yükselen üçgen formasyonuna giriş yapabilir. Kripto para analistlerinin büyük bir çoğunluğu ise teknik grafiğe göre XRP fiyatının yeniden 0,23 dolar üzerine çıkacağını düşünüyor. Analistler XRP’nin  buradan 0,30 dolar noktasına kadar yükselebileceğini düşünmekte. XRP eğer bu yükselişi gerçekleştirebilirse yeniden en büyük üçüncü kripto para birimi konumuna yükselebilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın