XRP (Ripple) Büyük Bir Yükselişe mi Hazırlanıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • XRP 0,50 dolarda yer alan uzun vadeli bir destek seviyesinin üzerinde hareket ediyor.

  • Kısa vadede, alçalan bir direnç çizgisi takip ediliyor.

  • XRP dördüncü dalgayı tamamlamaya yakın görünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
XRP (Ripple) fiyatı, 23 Kasım’da çıkış gerçekleştirdikten sonra 0,50 dolardaki uzun vadeli destek bölgesi üzerinde konsolide olmaya başladı. XRP kısa vadeli formasyondan kırılım gerçekleştirmediği sürece direnç seviyelerine doğru fiyat artışının devam etmesi bekleniyor.

Haftalık grafiğe bakıldığında XRP (Ripple) fiyatını 0,50 dolar bölgesinin hemen üzerinde hareket ettiği görülüyor. Bu bölge 2018 Ekim tarihinden beri direnç olarak görev yapıyordu fakat 23 Kasım’da geride bırakıldı. Şu anda ise aynı seviye destek olarak test ediliyor. Bu da fiyat artışının devam edebileceğini gösteriyor.

SponsorSponsor

XRP İçin Uzun Vadede Önemli Seviyeler

XRP’de fiyat artışı devam ederse en yakındaki direnç bölgesi 1,34 dolarda yer alıyor. 1,34 dolar bölgesi, 2017’de başlayan düşüş hareketinin 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

SponsorSponsor

Haftalık grafikte teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor. MACD, RSI ve Stokastik Osilatör yükseliyor fakat RSI’ın aşırı alım bölgesinde olduğu görülüyor.

Tüm bu gelişmeler, 1,34 dolardaki direnç bölgesine doğru yükseliş gerçekleşebileceğini gösteriyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Düşüşten Sonra Gelen Sıçrama

XRP fiyatı, 24 Kasım’da 0,79 dolar tepesine ulaştıktan sonra düşüşe geçti. Mevcut seviyelere sıçramadan önce ise 9 Aralık tarihinde 0,503 dolarda dip meydana geldi.

Günlük grafikte teknik göstergeler karmaşık işaretler sergiliyor.

RSI’ın gizli pozitif uyumsuzluk oluşturması ve 9 Aralık’taki sıçrama esnasında hacmin daha yüksek olması, yükseliş işareti olarak okunabilir.

Sinyal çizgisinin hâlâ 0 üzerinde olmasına rağmen MACD’nin güç kaybetmesi ve Stokastik Osilatör’ün ölüm kesişimi oluşturması ise düşüş işareti olarak değerlendirilebilir.

XRP Grafiği (TradingView)

İki saatlik grafiğe bakıldığında, 1 Aralık tarihinden bu yana alçalan bir direnç çizgisinin takip edildiği görülüyor.

XRP, 0,54 dolar bölgesi altına kısa süreliğine bir sapma yaşamış olsa da daha sonra aynı seviyede tutunmayı başardı. Bu gibi sapmalar, tersi yönde önemli hareketler öncesi gelen işaretler olarak değerlendirilir. Alçalan direnç çizgisinden gerçekleşecek çıkış da bu okumayı onaylamış olacak.

Diğer yandan 0,54 dolardaki ara destek bölgesinin altında gerçekleşecek bir kapanış, XRP’nin 0,48 dolardaki destek bölgesine doğru değer kaybedebileceğini gösterecek.

XRP Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre XRP (Ripple)

Tanınan kripto para analistlerinden Jake Hubbs (@TheTradingHubb) bir XRP grafiği paylaşarak dördüncü-dalga üçgeni içindeki fiyat hareketine işaret etti. Buna göre şu anda üçgen içindeki D dalgasında hareket ediliyor.

Kaynak: Twitter

Kısa vadeli dalga sayımı henüz net bir şekilde ortaya konamıyor fakat uzun vadeli dalga sayımına göre XRP dördüncü dalga içinde hareket ediyor. Uzun vadeli dalga sayımı aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterildi. XRP’nin yine aşağıdaki grafikte yeşil okla gösterilen 0,618 fib. düzeltme seviyesinden sıçradığı ve dördüncü dalgayı tamamlamış olabileceği görülüyor.

En kötü senaryoya göre XRP, paralel kanalın 0,40 dolar yakınlarındaki orta noktasına doğru gerileyebilir fakat kısa vadeli değerlendirmelere göre bir dip seviyenin zaten oluştuğu söylenebilir.

Beşinci dalga başladıktan sonra ilk hedef olarak birinci dalganın 4,61 fib. uzama seviyesini oluşturan 0,89 dolar öne çıkıyor. İkinci hedef ise yukarıdaki bölümde belirtilen 1,35 dolar seviyesi olarak belirginlik kazanıyor.

Birinci dalganın 0,3269 dolar seviyesinde bulunan tepe noktası altına yaşanacak bir gerileme ise ortaya konan bu dalga sayımını geçersiz kılacaktır.

XRP Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak XRP fiyatının kısa vadede, alçalan direnç çizgisinden çıkış yapması ve hızlı bir yükseliş ortaya koyarak 0,89 dolar hedefine doğru hareket etmesi bekleniyor. Fiyat artışının 1,35 dolar seviyesini hedeflemesi de ihtimal dahilinde bulunuyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 11 Aralık 2020 tarihli Zilliqa (ZIL) analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın