XRP (Ripple) Ayağa Kalkmaya Hazırlanıyor: Sıradaki Hedef Ne?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • XRP 0,47 dolarda bulunan uzun vadeli destek seviyesine yakın hareket ediyor.

  • Fiyat hareketi, alçalan paralel kanal içinde gerçekleşiyor.

  • XRP, yükseliş yönlü bir impulsün dördüncü dalgasında olabilir.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

XRP (Ripple) fiyatı, 24 Kasım’dan sonra değer kaybetmeye başladı ve 12 Aralık’taki airdrop ile beraber düşüşünü hızlandırdı. Devam eden düzeltmeye rağmen XRP’nin sıçrama yapması ve hedef bölgelere doğru yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Uzun Vadede Önemli Seviyeler

XRP (Ripple) fiyatı 21 Kasım’da 0,48 dolar bölgesini geride bıraktı. Bu bölgenin 2019 yılı başından beri direnç olarak çalıştığı biliniyor. XRP 24 Kasım’da 0,79 dolar tepesine ulaştı fakat daha sonra uzun bir fitil oluşturdu ve düşüşe geçti.

SponsorSponsor

An itibarıyla XRP 0,48 dolar bölgesine bir kez daha döndü ve burayı destek olarak onayladı.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor ve fiyat artışı ihtimalini destekliyor.

XRP yükselişe geçerse en yakındaki direnç bölgesi 1,34 dolarda yer alıyor.

XRP Grafiği (TradingView)

XRP Fiyatında Devam Eden Düşüş

Günlük grafiğe göre XRP, son yükseliş hareketinin 0,5-0,618 fib düzeltme seviyeleri arasında fiyatlanıyor. Bu seviyeler ise 0,44-0,51 dolarda bulunuyor. Dönüş için muhtemel görünen bu bölge, uzun vadeli seviyelerle de kesişiyor.

Buna rağmen günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler katı bir şekilde düşüşe işaret ediyor. RSI, MACD ve Stokastik Osilatör düşüş kaydediyor ve Stokastik Osilatör’ün ölüm kesişimi oluşturduğu görülüyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Fiyat grafiğine daha yakından bakıldığında XRP’nin 1 Aralık’tan beri paralel kanal içinde hareket ettiği görülüyor. Dalgalı ve yavaş biçimde gerçekleşen fiyat hareketi, bir düzeltmenin yaşandığını gösteriyor.

RSI ve MACD’de pozitif uyumsuzluk görülüyor. XRP’nin güçlü bir destek bölgesi içinde hareket ettiği de göz önünde tutulursa sıçrama yaşanması beklenebilir.

XRP Grafiği (TradingView)

XRP (Ripple) İçin Dalga Sayımı

Dalga sayımına göre XRP, 27 Haziran’daki dip seviyeye ulaştıktan sonra yükseliş yönlü bir impuls başlatmış olabilir. Bu hareket, birinci ve ikinci dalgaları (turuncu) birbirine bağlaya paralel kanaldan gerçekleşen çıkışla da onaylandı. XRP kanalın direnç çizgisine yakın seyrediyor ve dördüncü dalga geri çekilmesi içinde hareket ediyor olabilir.

Dolayısıyla beşinci dalganın tamamlanması için yeni bir yükseliş hareketi başlayabilir. Beşinci dalga için muhtemel hedef 1,16-1,18 dolar arasında bulunuyor. Bu bölge, birinci ila üçüncü dalganın 1,61 fib. uzama seviyesi hesaplanarak bulunuyor. Yine aynı seviye, birinci ila üçüncü dalganın dördüncü dalga dip seviyesine yansıtılmasıyla da bulunabiliyor.

Birinci dalganın 0,326 dolardaki tepesi (kesikli çizgi) altına yaşanacak bir gerileme dalga sayımını geçersiz kılacaktır. 

XRP Grafiği (TradingView)

Tanınan kripto para analistlerinden Jake Hubbs (@Thetradinghubb) bir XRP grafiği paylaşarak XRP’nin üçgen içinde fiyatlandığını ve dördüncü dalga üçgeni içinde hareket ettiğini belirtti.

Kaynak: Twitter

XRP dördüncü dalga içinde hareket ediyorsa da henüz üçgenin şekli net bir şekilde ortaya konamıyor.

Formasyon, çıkış gerçekleşmesi beklenen bir alçalan üçgene benzediği için XRP’nin kompleks bir W-X-Y düzeltmesini sonlandırmaya yakın olduğu söylenebilir. Daha sonra ise fiyat artışı gerçekleşmesi bekleniyor.

Dolayısıyla her durumda XRP’nin düzeltmeyi sonlandırması bekleniyor.

XRP Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak XRP (Ripple) fiyatı kısa süre sonra dip seviyeye 0,45-0,47 dolar aralığında ulaşabilir ve yükselişe geçebilir. Yükselişin 1 dolara kadar devam etmesi beklenyior. 

BeInCrypto’da yayımlanan 15 Aralık 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın