Walmart Bombayı Patlattı: Litecoin (LTC) Uçuyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasası son yılların en hareketli günlerinden birini geçiriyor.

  • MicroStrategy’nin 5.050 adet Bitcoin almasının ardından Coinbase, yatırımlar için 1,5 milyar dolarlık tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurdu.

  • Son haber ise perakende devi Walmart’tan geldi.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasası yeni günü oldukça hareketli geçiriyor. MicroStrategy’nin 5.050 adet Bitcoin almasının ardından Coinbase, yatırımlar için 1,5 milyar dolarlık tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Son haber ise perakende devi Walmart’tan geldi. Gazeteci Walter Bloomberg tarafından duyurulan habere göre dev şirket, Litecoin ile anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu anlaşmaya göre Walmart 1 Ekim itibariyle müşterilerine Litecoin ile ödeme imkanı sunacak. Bu haberler birlikte büyük bir yükseliş trendi yakalayan Litecoin, 240 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

SponsorSponsor

Kripto para piyasası son yılların en hareketli günlerinden birini geçiriyor. Geçen hafta yaşanan büyük düşüş sonrası Bitcoin gibi birçok kripto varlık yatay bir grafik sergilemiş, ancak yeni hafta düşüşle başlamıştı. Bu düşüş trendini tersine çeviren haberler ise öğlen saatlerinde gündeme düşmeye başladı. MicroStrategy’nin 5.050 adet Bitcoin almasının ardından Coinbase yatırımlar için 1,5 milyar dolarlık tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurdu. Bu haberle birlikte yukarı yönde ivmelenen kripto para birimlerini hızla yükselişe geçiren haber ise Walmart Litecoin iş birliğinden geldi.

SponsorSponsor

Walmart Litecoin ile Ödeme Almaya Başlıyor

Kripto para piyasasını sarsan haber ilk olarak gazeteci Walter Bloomberg tarafından paylaşıldı. Bloomberg, kişisel sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda Walmart ile Litecoin’in anlaşmaya vardığını ve 1 Ekim itibariyle LTC ile ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Birçok global haber sitesi ise bu haberi kısa süre içerisinde son dakika olarak duyurdu. Bir süre sonra Globenewswire aracılığıyla yapılan basın duyurusunda ise Walmart CEO’su Doug McMillon anlaşmaya dair görüşlerini açıkladı. Mcmillon, kripto para birimlerindeki ivmenin yadsınamaz olduğunu vurgularken, Litecoin ile çalışmaktan dolayı oldukça heyecanlı olduklarını belirtti;

“Kripto para birimlerindeki ivme ve heyecan yadsınamaz. Müşterilerimiz için çevrimiçi alışverişi kolaylaştırmaya hazırız. Lider bir e-ticaret mağazası olarak çevrimiçi alışveriş deneyimine yenilikler getirmeye kararlıyız. Litecoin’i entegre ederek, alışveriş yapanların neredeyse anında işlem onayı ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar sıfıra yakın ücretlerle çok sorunsuz bir ödeme deneyimi yaşamalarını sağlayacağız. Litecoin Vakfı ile birlikte çalışmaktan ve yeniliklerden dolayı çok heyecanlıyız.”

(Güncelleme: 13.09.2021 18:50)

Gün içerisinde birçok global haber sitesi tarafından duyurulan Walmart’ın Litecoin ile ödeme kabul edeceği haberi ilerleyen saatlerde CNBC’ye konuşan bir Walmart yöneticisi tarafından yalanlandı. Açıklamada Globenewswire aracılığyla yapılan basın duyurusunun gerçek olmadığı belirtilirken, Walmart’ın Litecoin ile ödeme kabul etme gibi bir planının olmadığı vurgulandı. İBu duyuru ile birlikte Globenewswire sitesindeki basın açıklamasının da kaldırıldığı görüldü. İlk duyuru ile birlikte Litecoin kurumsal Twitter hesabı tarafından yapılan paylaşım da ilerleyen süreçte kaldırıldı. Walmart’ın Litecoin ile ödeme alacağı haberinin yalanlanması ile birlikte ise kripto para birimleri sert bir düşüş yaşadı. 240 dolar seviyelerine kadar yükselen LTC, bu süreçte 174 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu haberle birlikte 46.800 dolar seviyesine kadar yükselen lider kripto para birimi Bitcoin ise 43.300 dolar seviyelerine kadar geriledi. Birçok altcoin ise bu süreçte %10’un üzerinde değer kaybı yaşadı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın