WallStreetBets Hareketi Geri Dönüyor: Kripto Para Birimleri Tartışmaya Açıldı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para birimleri yükselişine devam ederken dikkat çeken bir haber de Reddit’ten geldi.

  • Geçtiğimiz aylarda oldukça konuşulan popüler Reddit topluluğu WallStreetBets, kripto paralarla ilgili karar değişikliğine gittiğini açıkladı.

  • Yapılan paylaşımda toplulukta artık Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin konularının tartışılmasına izin verildiği açıklandı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para birimleri yükselişine devam ederken dikkat çeken bir haber de Reddit’ten geldi. Geçtiğimiz aylarda oldukça konuşulan popüler Reddit topluluğu WallStreetBets, kripto paralarla ilgili karar değişikliğine gittiğini açıkladı. Yapılan paylaşımda toplulukta artık Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin konularının tartışılmasına izin verildiği açıklandı.Kripto paralar nisan ayını kazançlarla geçirirken önemli haberler de gelmeye devam ediyor. Dün Coinbase’in halka arzı geleneksel medyayı oldukça meşgul etmişti. Gece geç saatlerde sosyal medya platformu Reddit’ten gelen bir haber ise kripto para piyasasında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.WallStreetBets’te Kripto Para Tartışılabilecek

2012 yılında kurulan WallStreetBets, Reddit’in en büyük topluluklarından biri olmasının yanında ocak ayında başlattığı hareketle büyük bir ilgi toplamıştı. Ancak topluluk kurulduğu dönemden itibaren kripto paralara uzak durmuş ve forumda kripto paraların tartışılmasını yasaklamıştı. Gün içerisinde yapılan paylaşım ise WallStreetBets’de büyük bir dönüşümün yaşanacağını işaret ediyor. “Bawse1” kullanıcı adlı moderatör tarafından yapılan açıklamada toplulukta artık Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin konularının tartışılmasına izin verileceği duyuruldu;

“Uzun yıllar, birçok nedenden ötürü kripto paralar hakkındaki tartışmaları ertelemeye çalıştık. Her ne kadar bazılarımız ondan nefret etse de onu seven pek çok kişi var. Benim her zaman topluluğu şekillendirmeye çalıştığım yol: asla beklememek, herkesin hoş karşılandığını hissetmesine izin vermek ve gelişmelere her zaman uyum sağlayabilmek. Kripto para birimleri artık kalıcı olduğu için kaçınılmaz olanı ertelemeyi anlamlı bulmuyorum. Uzun tartışmalardan sonra, yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin hakkında tartışmaya izin vermeye karar verdik.”

WallStreetBets Büyük İlgi Toplamıştı

9,8 milyon kullanıcının takip ettiği kanalın bir Reddit grubundan daha fazlası olduğu biliniyor. Yakın süreçte Gamestop hisse alımı, gümüş hareketi ve resmi olarak katılmamış olsalar da Dogecoin yükseliş hareketine katkıları hafızalarda yer etmeye devam ediyor. WallStreetBets bu süreçte ilk olarak GameStop hisse alım kampanyası ile short pozisyonlarda bulunan hedge fonlarını zarara sürüklemeye çalışmıştı. Bu süreçte GameStop hisseleri 20 dolardan 350 dolara çıkmış ve bu durum tüm borsalarda büyük bir infial yaratmıştı. Daha sonrasında resmi kurumlar bu hareketin inceleneceği açıklamasını yapmış, Robinhood platformu ise GameStop hisse satışlarını durdurmuştu.

GameStop hareketi sonrası “Silversqueeze” hareketi başlamış bu süreçte de gümüş fiyatı 30 dolara kadar yükselmişti. Daha sonrasında ise Elon Musk’ın öncülük ettiği Dogecoin hareketi başlamış, topluluk resmi olarak bu harekete katılmamış olsa da kullanıcıların büyük bir kısmının destek verdiği öğrenilmişti.  WallStreetBets’in toplulukta kripto para tartışmalarına izin vermesi muhtemelen kısa süre içerisinde bu coinlerde büyük fiyat hareketlerine yol açmayacaktır. Ancak bu büyük toplulukta kripto paraların konuşulmaya başlanmış olması ileride yeni bir hareket başladığında WallStreetBets’in de bu harekete katılmasını sağlayabilir.

Rekorlar Gelmeye Devam Ediyor

WallStreetBets’in tartışmaya açtığı kripto para birimlerinden Bitcoin dün kırdığı rekor sonrası yeni güne sakin başladı. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada 62.500 dolar seviyesinde işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum ise yeni günde rekorunu yeniden geliştirmeyi başardı. Ethereum birkaç saat önce 2.487 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanlar fiyat rekorunu kırdı. Lider altcoin, yazının kaleme alındığı sırada ise 2.436 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dogecoin ise yeni günde 0,14 dolar seviyesine ulaştı ve dün kırdığı tüm zamanlar fiyat rekorunu geliştirmiş oldu. Popüler altcoin yazının kaleme alındığı sırada ise 0,129 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bio: Mertkan Oruç, Ankara'da yaşamaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın