VeChain (VET) Yorum ve Analizleri 2021 Yılı İçin Ne Diyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • VET, üçüncü piyasa döngüsü içinde hareket ediyor.

  • Fiyat rekoru 0,036 dolar seviyesinde yer alıyor.

  • VET, bir önceki rekor seviyeyi destek olarak onaylamaya çalışıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para birimlerinin birçoğu gibi VeChain (VET) de 2021 yılı Ocak ayının başında yeni bir fiyat rekoruna imza attı.VeChain (VET) daha önceki piyasa döngülerinde diğer kripto para birimlerinden görece ayrı bir görünüm sergiledi. Bu farklılıklardan en belirgin olanı ise VeChain’in tüm zamanların en düşük seviyesine 2020 yılı Mart ayında ulaşmış olmasıydı.Bu analizde daha önceki piyasa döngülerini inceleyecek, bu fiyat hareketlerini mevcut piyasa döngüsüyle karşılaştıracak ve VET’in geleceği konusunda kestirimlerde bulunmaya çalışacağız.

İlk Piyasa Döngüsünde VeChain

VET için ilk piyasa döngüsü, listelenmeyle birlikte 28 Temmuz 2018 tarihinde başladı. Bu esnada fiyat, 0,028 dolar seviyesinde tepe oluşturmuştu.

Tepe oluşumuyla birlikte hızla düşüş kaydeden fiyat, takip eden 142 gün içinde %89 oranında geriledi. Kasım ayındaki dip seviye bir ölü kedi sıçramasına sebep oldu ve kısa süreli bu sıçramadan sonra düşüş yönlü düzeltme devam etti.

15 Aralık 2018’de 0,0031 dolar seviyesinde dip oluştu ve ilk piyasa döngüsünün en düşük seviyesi kaydedildi.

VET Grafiği (TradingView)

İkinci Piyasa Döngüsü

VET için ikinci piyasa döngüsü 2018 yılı Aralık ayında başladı. İlk piyasa döngüsünden çok daha yavaş olan bu hareket, 192 günde %266 oranında yükselişle sonuçlandı. Böylece günlük %1,2 oranında bir artış sağlandı.

Yükselişi takip eden düzeltme ise ilk düzeltmenin yaklaşık iki katı uzunluğunda olmasına rağmen benzer şekilde %88 oranında değer kaybına neden oldu.

VET 13 mart 2020 tarihinde 0,0014 dolar seviyesine gerileyerek tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Bu gelişme, COVID kaynaklı piyasa çöküşünün Bitcoin fiyatını da dibe sürüklediği bir anda meydana geldi.

Bu gelişmelerin ardından ise üçüncü ve hâlâ devam etmekte olan piyasa döngüsü başladı.

VET Grafiği (TradingView)

Mevcut Hareket

Üçüncü piyasa döngüsünün, iki fiyat hareketi içinde ele alınabileceği görülüyor. İlk fiyat hareketi, 2020 Mart-Kasım ayları arasında belirginlik kazanıyor. Bu süreçte %1.533 oranında bir yükseliş 149 günde yakalanmış oldu. Dolayısıyla VET günlük ortalama %10 kazanç getirdi.

Daha sonra meydana gelen 88 günlük düzeltmede %63 oranında değer kaybı yaşandı ve 5 Kasım 2020’de 0,0086 dolar seviyesinde dip oluştu.

Düzeltmeden sonraki hareket ise 21 Ocak 2021 tarihinde 0,036 dolar seviyesinde fiyat rekoru kırılmasını sağladı. Fiyat rekorundan sonra küçük bir değer kaybı yaşansa da geçtiğimiz 89 gün boyunca %242 oranında bir artış meydana geldi. Fiyat hâlâ bir önceki rekor seviyenin üstünde seyrediyor.

Bir önceki rekor seviyenin üzerinde seyredildiği için mevcut fiyat üzerinde herhangi bir direnç yer almıyor. Dolayısıyla mevcut seviyenin destek olarak onaylanması, tepe direnç eksikliğinden ötürü parabolik bir yükselişi tetikleyebilir.

VET Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da 5 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan ve Cardano (ADA) fiyatını ele alan bir diğer altcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın