Varlık Yönetim Şirketleri Kripto Para Yatırımlarını Artırıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Goldman Sachs tarafından yapılan ankette, varlık yönetim şirketlerinin yatırımlarına kripto para birimlerini de dahil etmek istediği anlaşıldı.

  • Anket bu firmaların kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisi hakkındaki genel bakış açılarına ışık tuttu.

  • Katılımcılar ayrıca “dijital varlık ekosistemine” yatırım yapmak ile ilgilendiklerini de belirttiler.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Goldman Sachs şirketi tarafından yakın zamanda yapılan anketin sonuçlarına göre, varlık yönetim şirketleri, yaptıkları yatırımlara kripto para birimlerini de dahil ederek portföylerini genişletmek istiyor.

Sponsor



Sponsor

Dünya çapında 150’den fazla aile şirketinin katıldığı anket çalışmasında, bu şirketlerin neredeyse yarısına yakını portföylerine dijital para birimlerini katmak istiyor. Kripto para birimlerine sıcak bakan çoğu şirket bu durumu, öncelikle değişen piyasa şartları açısından önemli bir önlem olarak görüyor. Küresel anlamdaki mali teşvikler sonucu oluşan ve giderek artan enflasyon ortamında çoğu şirket endişeleniyor. Bu risk tablosu için yeni acil eylem planları hazırlanıyor. Bu eylem planları açısından şirketlerin %45’lik bir kesimi kripto para birimlerine güven duyuyor. Bu konudaki motivasyonu ise makroekonomik anlamda uzun süreli düşük fiyatlar karşısında yeni savunma alanları oluşturmakta buluyorlar.

Sponsor



Sponsor

Bu arada ankete katılanların %15’i şimdiden kripto para birimlerine yatırım yaptığını açıkladı.

Kripto Para Anketi Sonuçları

Goldman Sachs anketinin sonuçları, kripto paraların dışında blok zinciri teknolojisi hakkında da şirketlerin genel bakış açılarına ışık tuttu. Örneğin, ankete katılan çoğu şirket “dijital varlık ekosistemine” yatırım yapmakla ilgilendiklerini belirtti.

Goldman Sachs Varlık ve Servet Yönetim lideri Meena Flynn’a göre, aile şirketlerinin birçoğu blok zincirinin ve dijital defter teknolojisinin, internette verimlilik ve üretkenlik oranını artıracak bir teknoloji olacağına inanıyor.

Ancak, ankete katılan bir diğer kesimin ise bu teknolojilere yönelik ilgileri olmadığı belirtildi. Birçoğunun hala dijital para birimlerinin uzun vade değeri hakkında temel bazı endişeleri söz konusu. Bunun yanında, finans sektörü kripto para birimleri ve gelişen blok zinciri teknolojilerini benimsemeye çoktan başladı.

Önceki Goldman Sachs Anketi

Goldman Sachs, daha önce kripto para birimleriyle ilgili bir araştırma daha yapmıştı. Goldman Sachs’ın stratejistleri, bu defa farklı yatırım fonlarında bulunan 25 kadar CIO ile üst düzey toplantılar yaparak onlara bazı sorular sordu. Stratejistler, CIO’ların en güçlü yatırım tekniklerini ve varlık sınıfları hakkındaki görüşlerine verdikleri cevapları not aldı.

Temsilcilerin %35’i Bitcoin‘i favori yatırım aracı olarak görmüyor. Bu oranı %25 ile halka arz, ardından %20 ile faiz duyarlılığı izliyor. Bu arada Goldman Sachs’ın CIO araştırması, CIO’ların en çok Çin hisseleri ve Japonya’nın Nikkei 225 Endeksi üzerindeki yatırım alanlarına odaklandığını gösterdi. Enflasyon ve faiz oranları ise hepsinin en büyük korkuları arasındaydı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Nick is an Oral Communication Skills Professor and Data Science Specialist in Budapest, Hungary with an MSc in Business Analytics. He is a relative latecomer to the field of cryptocurrency and blockchain technology, but is intrigued by its potential economic and political usage. He can best be described as an optimistic center-left skeptic.<a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email him!</a>

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın