Uzmanlar Uyarıyor: Gümüş İçin Son Alım Fırsatı Olabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Salı günü düşüş trendinin devam etmesiyle 25 dolar desteğini de kaybeden gümüş dün yukarı yönde ivme kazandı ve 25,40 dolar seviyelerine yükseldi.

  • Değerli metal piyasası analistlerinden Phil Carr ise sosyal medya hesabında paylaştığı videoda gri metalde yaşanacak her geri çekilmenin alım fırsatı olabileceğini belirtti.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik sergiliyor. Geçtiğimiz hafta cuma günü başlayan düşüş trendinde 26 dolar desteğini koruyamayan gri metal, yeni haftaya 25 dolar seviyelerinde başlamıştı. Salı günü düşüş trendinin devam etmesiyle 25 dolar desteğini de kaybeden gümüş dün yukarı yönde ivme kazandı ve 25,40 dolar seviyelerine yükseldi. Değerli metal piyasası analistlerinden Phil Carr ise sosyal medya hesabında paylaştığı videoda gri metalde yaşanacak her geri çekilmenin alım fırsatı olabileceğini belirtti.

SponsorSponsor

Gri metal yeni haftada oldukça dalgalı bir grafik izledi. Geçtiğimiz hafta 26 dolar desteğini kaybeden gümüş 25 dolar desteğini korumada şu ana kadar başarılı oldu. Uzmanlar bu seviyesinin korunduğu durumda yukarı yönde bir hareketin başlayabileceğini belirtiyor. Ons altın ise kritik 1.800 dolar destek noktası üzerinde haftalık kapanışa hazırlanıyor.

SponsorSponsor

Gümüş İçin Alım Fırsatı

Değerli metal piyasası analistlerinden Phil Carr, sosyal medya hesabında paylaştığı videoda, gri metale yönelik düşüncelerini açıkladı. Gümüşün şu anda, Delta varyantın küresel ekonomik toparlanmayı rayından çıkarabileceği endişelerinin ortasında, 25 dolar seviyelerinde dalgalandığına dikkat çeken Carr, yine de değerli metal için büyük resimde değişen bir şey olmadığını belirtti. Goldman Sachs analistlerinin yılın ikinci yarısında gümüş fiyatlarının 33 dolara çıkabileceği tahminini hatırlatan deneyimli analist, şu anda gri metalde yaşanacak her geri çekilmenin alım fırsatı olacağını da sözlerine ekledi:

“Dünyanın dört bir yanında merkez bankaları enflasyonun normalden daha yüksek kalmasına izin verirken, devasa genişleme programlarına da sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam ediyor. Şu anda küresel ekonomide şekillenmekte olan tüm altyapı harcama patlamasını ve Yeşil Enerji Devrimi’ni de unutmayalım. Bu yatırımcılara yükselmeden önce düşük fiyattan gümüş almaları veya pozisyonlarını arttırma fırsatı sunuyor. Bence gümüş şu anda kesinlikle en iyi ticaret aracı ve herhangi bir geri çekilme alım fırsatı olarak görülmeli.”

Gümüşteki Düşüş Abartıldı

İngiltere merkezli araştırma şirketi Metal Focus’un analistleri, hafta içerisinde yayımladıkları raporda değerli metallere yönelik beklentilerini paylaştı. Gümüş piyasasının, sıkı para politikası beklentisiyle ters rüzgarlarla karşı karşıya kaldığını söyleyen uzmanlar, gri metalin yaşadığı düşüşün abartıldığını belirtti. Değerli metalin genel piyasalardaki büyük bir satış baskısının etkisinde kaldığına dikkat çeken analistler, yıl sonunda gümüş fiyatının daha yüksek seviyelerde olacağına yönelik beklentilerini de koruduklarını açıkladılar:

“COMEX’teki uzun vadeli işlemlerdeki keskin bir düşüşlerde de görüldüğü gibi son gümüş satışlarının çoğunun taktik satıcılardan geldiğini belirtmekte fayda var. Bu süreçte gümüş ETP’lerde de mütevazı da olsa çıkışlar oldu. Satış sonrası trendin büyük ölçüde gerçekleştiği düşünüldüğünde ve şahin eğilim hesaba katıldığında, yılın ilerleyen aylarında yeni yatırım girişleri için alan olmalı ve önümüzdeki aylarda gümüş fiyatı sağlıklı bir toparlanma sürecine başlamalı. Birçok ekonomide, işgücü piyasaları pandemi öncesi durumlarından da çok uzakta. Bu arka planda, ABD’de ve başka yerlerde aşırı gevşek para ve maliye politikalarının devam etmesi kaçınılmaz görünüyor.”

Ons Altın 1.830 Doları Hedefliyor

Yeni haftaya hızlı bir başlangıç yapan ons altın, 1.800 dolar seviyesinin altına inse de hızla 1.815 dolar seviyelerine yükselmişti. Salı günü de 1.825 dolar seviyelerine kadar yükselen değerli metal, bu noktada karşılaştığı satış baskısıyla birlikte dün 1.790 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Yeni günde 1.800 dolar desteğini korumaya çalışan sarı metal, bu noktada kazandığı ivme ile 1.810 dolar seviyelerine yükselmeyi amaçlıyor. Uzmanlar bu desteğin korunması durumunda sarı metalin önümüzdeki haftaya olumlu bir başlangıç yapabileceğini ve 1.830 dolar seviyelerini hedefleyebileceğini belirtiyor. Ons altın yazının kaleme alındığı sırada 1.806 dolar seviyesinde işlem görürken, gümüş 25,35 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın