Uzmanlar Gümüş İçin Yıl Sonu Beklentilerini Güncelledi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik sergiliyor.

  • Gri metal 26,25 dolar seviyelerinde.

  • DeCarley Trading kurucu ortağı Carley Garner değerli metallerin bir dip daha yapabileceğini ancak yılı yüksek seviyelerde kapatacağını belirtti.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın haftayı kısmi bir kazançla kapatmaya hazırlanıyor. Hafta boyunca dalgalı bir grafik sergileyen değerli metaller, kapanışa doğru yatay bir seyir izliyor. DeCarley Trading kurucu ortağı Carley Garner ise verdiği bir röportajda, değerli metallerin bir dip daha yapabileceğini ancak yılı yüksek seviyelerde kapatacağını belirtti.

SponsorSponsor

Değerli metaller üst üstü dördüncü haftayı kazançla kapatmaya oldukça yakın. Haziran ayı içerisinde FED toplantısı sonrası sert bir düşüş yaşayan gümüş ve ons altın, ilerleyen süreçte kayıplarını sınırlamaya çalışmıştı. Uzmanlar koronavirüs vaka sayılarındaki bölgesel artışlar ve enflasyon endişelerinin piyasalarda risk iştahını bir miktar sınırladığını belirtirken, bunun değerli metaller için olumlu bir ortam sağlayabileceğine dikkat çekiyor.

SponsorSponsor

Gümüş Son Derece Sakin

DeCarley Trading kurucu ortağı Carley Garner, Kitco News’e verdiği röportajda gümüş ve ons altına yönelik yıl sonu beklentilerini paylaştı. Yaz sonu ve erken sonbaharın ons altın ve gümüş için yılın iyi bir dönemi olduğunu belirten Garner, FED’in bu ortamda para politikasını sıkılaştırmak için hızlı hareket etmesinin de olası olmadığını belirtti. İlerleyen süreçte ons altın ve gümüşün bir dip daha yapabileceğini vurgulayan deneyimli analist, yatırımcıların bu noktalarda değerli metallere yönelebileceğine dikkat çekti:

“Altın için hala yükseliş beklentisindeyim. Yıl sonunda daha yüksek fiyatlar göreceğimize inanıyorum. Yaz sonuna kadar ons başına 1.900 dolar seviyeleri yakalanabilirse sarı metalin yıl sonuna kadar 2.000 doları görebileceğini düşünüyorum. Gümüş ise son derece sessiz. Ancak altın gibi yıl sonuna kadar daha yüksek fiyatlar görmeyi bekliyorum. Sarı metale benzer şekilde düşük seviyeler bir kez daha test edilebilir. Ancak yıl sonuna kadar 29 ila 31 dolar arasında bir yer göreceğimizi düşünüyorum.”

Gri Metal Yatay Devam Edebilir

Değerli metal piyasası analistlerinden Christopher Lewis, güncel kısa vadeli gümüş analizini yayımladı. Lewis, gri metalin 50 günlük hareketli ortalamasını geçemediğine dikkat çekerken, piyasanın bir süre daha yatay devam edebileceğini vurguladı. Ancak deneyimli analist, gümüşün ivme kazandığı ve hareketli ortalama noktasını aştığı senaryoda 30 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini belirtti:

“Gümüş dün işlem seansı sırasında toparlanmaya çalıştı ancak 50 günlük hareketli ortalamaya yaklaştıkça kazanımlarından vazgeçti. Bu noktada herhangi bir yere gitmemiz gerektiğini önerecek bir veri olmadığı için piyasanın yatay devam etmesi muhtemeldir. Ancak hareket yukarı yönlü olursa ve 50 günlük hareketli ortalama aşılırsa o zaman piyasa yukarıdaki boşluğu doldurmaya çalışacaktır. Bu da 27,75 dolar seviyesine kadar yükselebileceğimiz anlamına geliyor. Yukarıda 28 dolar seviyesinden 30 dolar seviyesine uzanan devasa bir direncimiz var. 30 dolar seviyesinin üzerine çıkmak ise gümüşün muazzam bir “short squeeze” yapmasına izin verir. Ancak zaman geçtikçe bunun gerçekleşme olasılığı daha az görünüyor.”

Ons Altın Desteğini Korudu

Ons altın ise hafta içerisinde iki defa aştığı 1.800 dolar desteğini korumayı başardı. Haftaya 1.807 dolar seviyelerinde başlayan sarı metal, hafta boyunca 1.790 dolar ve 1.835 dolar seviyeleri arasında dalgalı bir grafik sergiledi. Değerli metallerin çizdiği bu grafikte yüksek enflasyon verisi sonrası FED Başkanı Jerome Powell’ın yaptığı güvercin ton açıklamaların büyük bir etkisi olduğunu belirtiyor. Uzmanlar teknik açıdan incelendiğinde yukarı yönlü hareketin oluşması durumunda 1.835 dolar ve 1.845 dolar seviyelerinin direnç noktaları olabileceğini belirtiyor. Satış baskının görüldüğü senaryoda ise 1.805 dolar destek seviyesinin ziyaret edilebileceği vurgulanıyor. Sarı metal yazının kaleme alındığı sırada 1.825 dolar seviyelerinde işlem görürken, gümüş 26,25 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın