Uzmanlar Gümüş İçin Bu Kritik Seviyeye Dikkat Çekiyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik seyrediyor.

  • Gri metal yeni günde 25,45 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

  • Kıdemli piyasa analistlerinden Anil Panchal ise gün içerisinde kaleme aldığı gümüş analizinde, gri metalin momentum kazanabilmesi için 25,60 dolar seviyesini aşması gerektiğini belirtti.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni günde yatay bir grafik seyrediyor. Geçtiğimiz hafta FED toplantısı sonrası yakaladıkları yükseliş trendiyle önemli direnç seviyelerini aşan değerli metaller, yeni haftada yönünü aşağıya çevirdi. Gri metal bu süreçte 25,80 dolar seviyelerine çıkmış olsa da yeni günde 25,45 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Kıdemli piyasa analistlerinden Anil Panchal ise gün içerisinde kaleme aldığı gümüş analizinde, gri metalin momentum kazanabilmesi için 25,60 dolar seviyesini aşması gerektiğini belirtti.

SponsorSponsor

Temmuz ayını kayıpla kapatan gümüş ağustos ayına da olumlu bir başlangıç yapamadı. Geçtiğimiz hafta FED toplantısı sonrası 25,80 dolar seviyelerine kadar çıkan gri metal bu seviyelerde tutunamamış ve yeniden 25,30 dolar seviyelerine gerilemişti. Uzmanlar gümüşün yeniden yukarı yönlü ivme kazanabilmesi için 25,60 dolar seviyesini aşması gerektiğine dikkat çekiyor. Ons altın ise yeni günde 1.810 dolar seviyelerinde yatay bir grafik seyretmeye devam ediyor.

SponsorSponsor

Gümüş Geri Çekiliyor

Değerli metal piyasası analistlerinden Vladimir Zernov güncel gümüş analizini yayımladı. Değerli metaller için olumlu bir hava olmasına rağmen gri metalin çekilmeye devam ettiğini belirten Zernov, ons altın fiyatındaki hareketin gümüş için de önemli olduğuna dikkat çekti. Deneyimli analist gümüşte 25,60 dolar seviyesinin aşılmasının yeni bir momentum sağlayabileceğini belirtirken, ilerleyen süreçte 25 dolar desteğinin ise oldukça kritik olacağını vurguladı:

“Gümüş, zayıf dolar ve düşük hazine getirilerine rağmen geri çekiliyor. Gri metal 25,57 dolar seviyelerinde yer alan hareketli ortalamanın üzerine çıkamadı. Ons altın da zayıf dolar ve düşük hazine getirilerine rağmen düşüyor. Gümüş şu an 25,30 dolar desteğini test ediyor. Bu seviye aşılırsa 25 dolar destek seviyesine doğru hareket edecektir. Gri metalin yukarı yönlü momentum geliştirme şansına sahip olması için ise 25,60 dolar seviyesini aşması gerekli.”

25,60 Dolar Seviyesi Kritik

Kıdemli piyasa analistlerinden Anil Panchal ise gün içerisinde kaleme aldığı gümüş analizini yayımladı. Yeni haftanın değerli metaller için olumsuz ilerlediğini belirten Panchal, gri metalde yönelimin de aşağı yönlü olduğunu vurguladı. Olumsuz senaryoda gümüşün 24,45 dolar desteğini aşarak 23,77 dolar seviyelerine gerileyebileceğini belirten deneyimli analist, olumlu senaryoda 26,80 dolar seviyelerinin test edilebileceğini belirtti:

“Gümüş yeni haftaya olumsuz başladı. Momentumun düşüş yönünde olması ve tekrarlanan U dönüşleri dikkate alındığında gri metalde gerileme 25 dolar ve 24,70 dolar seviyelerine kadar uzayabilir. Satış baskısının hızlanması ile 24,45 dolar seviyelerinin de aşılması ise yılın en düşük seviyesi olan 23,77 dolar seviyelerinin yeni bir testi için gümüşü savunmasız bırakacaktır. Ancak trendin yukarı yönde hareket ettiği ve 25,60 dolar seviyesinin aşıldığı senaryoda 25,90 dolar seviyesi hedeflenecektir. Bu güçlü direncin kırıldığı durumda ise temmuz ayı zirvesi 26,80 dolar seviyeleri test edilebilir.”

Ons Altın Kritik Dönemeçte

Geride bıraktığımız haftada FED toplantısı sonrası büyük bir yükseliş trendi yakalayan ons altın, 1.794 dolar seviyelerinden 1.830 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Ancak bu noktada karşılaştığı satış baskısıyla düşüşe geçen sarı metal, 1.810 dolar seviyelerine gerilemişti. Uzmanlar cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verilerinin değerli metaller açısından oldukça kritik olacağına dikkat çekerken, 1.800 dolar desteğinin bu sürece kadar korunmasının da hayati olacağını belirtiyor. Sarı metal yazının kaleme alındığı sırada 1.811 dolar seviyesinde işlem görürken, gümüş 25,44 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın