Uzmanlar Açıkladı: Düşüşler Gümüş İçin Alım Fırsatı mı?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş ve ons altın yeni güne yükselişle başladı.

  • Gri metal yeni günde 23,30 dolar seviyelerinde.

  • Phil Carr ise yeni günde yaptığı paylaşımda, gri metalin yatay görünümünü koruduğu senaryoda yatırımcılara alım fırsatı verebileceğini belirtti.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Gümüş ve ons altın yeni güne yükselişle başladı. Hafta başında yaşanan sert düşüş sonrası toparlanma emareleri göstermeye başlayan değerli metaller, haftayı olumlu bir grafikle kapatmaya hazırlanıyor. Gri metal yeni günde 23,30 dolar seviyelerinde. Değerli metal piyasası analistlerinden Phil Carr yeni günde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, gri metalin yatay görünümünü koruduğu senaryoda yatırımcılara alım fırsatı verebileceğini belirtti.

Değerli metaller yeni haftayı oldukça hareketli geçirdi. Cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam verisi sonrası hızla düşüşe geçen gümüş ve ons altın, pazartesi günü Asya piyasalarının açılmasının ardından büyük bir satış dalgasıyla karşı karşıya kalmıştı. Bu süreçte 22,30 dolar seviyelerine kadar gerileyen gri metal, ilerleyen günlerde bir miktar ivme kazanmıştı. Değerli metal analistleri ise gümüşte kısa vadeli görünüm olumsuz olmasına rağmen uzun vadede temel görünümün değişmediğini vurguluyor.

SponsorSponsor

Alım Fırsatı Olabilir

Değerli metal piyasası analistlerinden Phil Carr yeni günde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, gri metale yönelik beklentilerini paylaştı. Geçtiğimiz hafta cuma günü başlayan düşüş trendinin gümüş için uzun vadeli beklentiyi değiştirmediğini vurgulayan Carr, bazı küresel ekonomik göstergelerin değerli metaller için olumlu bir ortam sağladığını vurguladı. Joe Biden’ın altyapı paketi başta olmak üzere altyapı değişim paketlerinin gümüşe yönelik talebi artıracağını belirten deneyimli analist, yatay görünümün korunduğu senaryoda gri metalin yatırımcılara alım fırsatı verebileceğini de sözlerine ekledi:

SponsorSponsor

“Gümüş fiyatındaki son düşüş değerli metallerin uzun vadeli temel görünümünü değiştirmedi. Dünyanın dört bir yanında merkez bankaları bir süredir enflasyonun normalden daha yüksek olmasına izin veriyor. Bunun yanında devasa genişleme programlarına sıkı sıkıya bağlı kalmaya da devam ediyor. Şu anda küresel ekonomide şekillenmekte olan altyapı harcama patlaması ve Yeşil Enerji Devrimi’ni de unutmayalım. Fiyatlar kısa vadede yatay olarak işlem görmeye devam edebilirse bu son zamanlardaki düşüşün artık dip olduğunu ve bunun bir satın alma fırsatı olarak görülmesi gerektiğini gösterir.”

Gümüş İçin 22 Dolar Seviyesi Destek

Kıdemli piyasa analistlerinden Christopher Lewis ise güncel gümüş analizinde dün yaşanan düşüşe dikkat çekti. 23,50 dolar seviyesini aşamayan gri metal için yeni bir düşüş trendinde 22 dolar bandının önemli bir direnç olacağını belirten Lewis, bu harekette 20 dolar seviyelerinin de test edilebileceğini belirtti. Deneyimli analist, cuma kapanış seviyelerine dönmediği senaryoda ise gri metal üzerindeki satış baskının devam edeceğini vurguladı:

“Gümüş, ABD’de üretici fiyat endeksinin oldukça yüksek çıkması ve enflasyonun bir sorun olabileceğini işaret etmesi nedeniyle perşembe günkü işlem seansı sırasında biraz düştü. Bu noktada, 22 dolar seviyesi önemli bir destektir. Bu seviyenin altına inersek, piyasanın 20 dolara doğru yönelmesi muhtemeldir. Bu noktada gümüş, en azından pazartesi günü sert düşüş sırasında kaydedilen mumun üstüne çıkana kadar büyük olasılıkla yüksek satış baskısıyla karşı karşıya kalacak.”

Ons Altın 1.759 Dolar Seviyelerinde

Ons altın ise yeni günde 1.760 dolar seviyesini aşmaya çalışıyor. Dün, dolar endeksindeki yükseliş ile birlikte bir miktar ivme kaybeden sarı metal, 1.746 dolar seviyesine gerilemişti. Ancak yeni günde yeniden yukarı yönde ivmelenen değerli metal, 1.759 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Uzmanlar ons altın için 1.770 dolar direncinin kritik olacağını belirtirken, ilerleyen süreçte 1.800 dolar psikolojik direncinin de test edilebileceğinin altını çiziyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın