Ünlü Yatırımcı Tarihi Altcoin Sezonu İçin Stratejisini Açıkladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Analistlere göre, altcoin piyasası Bitcoin'in (BTC) güç toplamasını bekliyor.

  • Ünlü yatırımcı Elliot Wainman, sezon stratejisini açıkladı.

  • Analiste göre, oyna kazan projeleri için işareti Axie Infinity verecek!

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) hakimiyeti %45’i geçti. Altcoin piyasası BTC’nin tek başına başlattığı yükseliş trendine ayak uydurmakta zorlanıyor. Bununla birlikte deneyimli kripto para yatımcıları, önümüzdeki süreçte bir altcoin sezonunun başlayacağı yönünde tahminlerini dile getiriyorlar. Gerçekleştirdiği başarılı değerlendirmelerin ardından 420 bin yatırımcı tarafından takip edilen SuperFarmDAO kurucusu Elliot Wainman, kişisel YouTube kanalında yayınladığı son videosunda, tarihi bir altcoin sezonuna girmek üzere olduğumuza dair beklentilerini dile getirdi. Benzer değerlendirmelerde bulunan Michael van de Poppe, altcoin sezonunun kasım ayında başlayabileceğini iddia etti.

SponsorSponsor

Bitcoin, Altcoin ve NFT Piyasası

Ünlü yatırımcı, videosunda Bitcoin hakimiyetinin %45 oranına yükselmesini sağlıklı bir gelişme olarak değerlendirdi. Kripto para piyasasına giren para akışına değinen Wainman, yatırımcıların öncelikle Bitcoin’e, ardından altcoinlere yöneldiğinin altını çizdi. Wainman, önümüzdeki yükseliş trendinde NFT’lerin de değer kazanmaya başlayacağını iddia etti:

SponsorSponsor

“Bitcoin değer kazanmadığı sürece altcoin ve NFT piyasasının da değer kazanması mümkün değil. Kripto para piyasasında her şey Bitcoin’e bağlı. Gelecekte bir gün BTC hakimiyeti sıfıra kadar inecektir. Ama şu anda piyasa BTC’ye bağlı hareket ediyor. Şu anda piyasa 2017’de başlayan Bitcoin rallisine benziyor. O dönemde Bitcoin rallisinin ardından altcoinlerin sezonu başlamıştı.”

Ethereum (ETH) İlk İşareti Verebilir

Wainman, altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına dair kesin bir bilgi olmadığını belirtiyor. Dev kripto para rallisinin her an başlayabileceğini, ancak başlamasının önümüzdeki yılı da bulabileceğini ifade ediyor. Bitcoin tarihinde yer alan diğer altcoin sezonlarının grafikleri ile bugünün grafiğini karşılaştıran analist, dev bir altcoin sezonu için birkaç ay beklemek zorunda kalınabileceğini itiraf ediyor:

“Bitcoin değer kazandıkça altcoin piyasasında değer kaybı görebiliriz. Bunu bir sapana benzetmekte fayda var. Değer kaybeden altcoinler bir noktada değer kazanmaya başlayacak ve Bitcoin’i güçlendiren sermaye hızla altcoin piyasasına akacak.”

Başarılı analist, altcoin sezonunun başlangıcında öncelikle Ethereum ve diğer birinci katman blok zincir ağlarının değer kazanmaya başlayacağını öne sürüyor. Analiste göre, piyasada bulunan birçok platform Ethereum’a bağlı çalıştığı için Ethereum’un değer kazanması bu platformlara da ivme kazandırcak. Wainman, bu ekosistemde bulunan kendini kanıtlamış NFT projelerinin ve merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarının da öncelikli olarak değer kazanacak altcoinler arasında bulunduğunu belirtiyor.

Axie Infinity (AXS) GameFi İçin Öncü Olacak

Deneyimli yatırımcı altcoin sezonu başladığında uygulayacağı strateji hakkında açıklamalarda bulundu. Köklü kripto para birimlerinin yanında son zamanlarda popüler olan birinci katman blok zincir ağlarının da değer kazanacağını belirten Wainman, GameFi projelerinin patlama yapması için Axie Infinity’nin hareketlerinin önemine vurgu yaptı:

“Axie Infinity değer kazanmaya başladığında bütün oyna ve kazan platformları değer kazanmaya başlayacak. Son çeyrekte Axie’nin yeni bir yükseliş trendine başlaması, diğer GameFi projelerinin de patlama yapmasına neden olacaktır.”

Sezon başladığında en büyük patlamayı gerçekleştirecek Ethereum rakibi olarak Polkadot’u (DOT) gösteren Wainman, bu ekosistemde başlatılmakta olan yeni projelerin desteklendiğini ve birçoğunun değer kazanacağını öne sürdü.

Wainman, tıpkı Polkadot gibi Avalanche (AVAX) ekosisteminin ve bu ekosistemde yer alan projelerin de büyük bir sıçrama ile karşılaşacağını iddia ediyor. AVAX ve ekosistemde bulunan bazı projelerin tokenlarını tuttuğunu ifade eden yatırımcı, en çok güvendiği projelerden birinin Avalanche olduğunu belirtiyor. Analiste göre, Algorand (ALGO), Cardano (ADA) ve Tezos (XTZ) da AVAX ve DOT’u takip edecek.

Bir diğer başarılı kripto para analisti Micheal van de Poppe, bir sonraki altcoin sezonu için kasım ayını işaret ediyor. Bu süre zarfında Bitcoin’in yeni bir rekor kıracağını düşünen Poppe ile yaptığımız röportajda, konu ile ilgili daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın