Ünlü Yatırımcı Novogratz Bitcoin Rallisi İçin Tarih Verdi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin (BTC) yeni güne yükselişle başladı.

  • Lider kripto para birimi 43.000 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

  • Kripto para piyasasının en tanınan isimlerinden Mike Novogratz ise CNBC'ye verdiği röportajda Bitcoin’e yönelik beklentilerini açıkladı.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni güne yükselişle başladı. Dün başlayan düşüş trendinde 40.900 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, bu noktada kazandığı ivme ile yükselişe geçti ve gün içerisinde 43.800 dolar seviyesine kadar yükseldi. Kripto para piyasasının en tanınan isimlerinden Mike Novogratz ise yeni günde Bitcoin’e yönelik beklentilerini açıkladı. Milyarder yatırımcıya göre yeni Bitcoin rallisi 2021 sonuna kadar başlayabilir.

SponsorSponsor

Bitcoin eylül ayını zararla kapatmaya hazırlanıyor. Ağustos ayını 47.000 dolar seviyelerinde kapatan ve yeni ayın ilk haftasında 52.000 dolar seviyelerini yakalayan lider kripto para birimi, bu noktada büyük bir satış baskısıyla karşılaşmış ve 42.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Son zamanlarda olumsuz bir grafik sergileyen ve yeni günde 43.000 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’nin yeniden yükselişe geçebileceği tarihe yönelik tahminler ise gelmeye devam ediyor.

SponsorSponsor

Yeni Yükseliş Trendi Oldukça Yakın

Ünlü yatırımcı Mike Novogratz kripto para piyasasına yönelik açıklamalar yapmaya devam ediyor. Dün CNBC kanalına röportaj veren Galaxy Digital CEO’su, BTC’de yeni rallinin yıl sonuna kadar gerçekleşebileceğini belirtti. Bir at yarışı metaforu yapan Novogratz, bitiş çizgisine yakın köşeyi dönen bir atın kazanma eğiliminde olacağına dikkat çekti. Piyasanın şu anda konsolidasyon modunda olduğunu belirten ünlü yatırımcı, Bitcoin için 40.000 dolar seviyesinin ise oldukça kritik olduğunu belirtti. Dalgalı seyrin bir süre daha devam edebileceğini ifade eden Novogratz, beklenen ralli başlamadan önce lider kripto para biriminin 38.000 dolar seviyelerini test etme ihtimalinin varlığına da dikkat çekti.

Geçtiğimiz hafta yine CNBC kanalına bir röportaj veren Galaxy Digital CEO’su, 40.000 dolar seviyesinin korunduğu senaryoda herhangi bir sorunun olmayacağını belirtmişti. Novogratz, tüm bu tahminlerin yanında müşterilerinin kripto paralara yönelik ilgisinde de herhangi bir azalma olmadığı vurgulamıştı.

Bitcoin 100.000 Dolar Olabilir

Lider kripto para birimi, yeni ayı kayıpla kapatmaya yaklaşsa da ünlü yatırımcıların yükseliş beklentilerini korudukları görülüyor. BTCC borsasının eski CEO’su Bobby Lee de dün Bloomberg’e verdiği bir röportajda, Bitcoin’in yıl sonunda 100.000 dolar seviyelerine ulaşabileceğini belirtmişti. Lee, yaşanan düşüşlerin başlayacak ralliyi geciktirdiğini belirtse de yükselişe yönelik beklentilerini koruduğunu vurgulamıştı:

“Yalnızca %5’lik bir düşüş yaşadık. Bence kolayca 100.000 doların üzerine çıkabiliriz. Ardından bu rallinin ne kadar keskin olduğuna bağlı olarak Bitcoin fiyatı 200.000 doları bulabilir. Hatta bunun üzerine de çıkabilir. Açıkçası 200.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmak çok büyük bir dönüm noktası.”

Kripto Paralar Hayatımızda Olmaya Devam Edecek

ABD merkezli özel sermaye şirketi Thoma Bravo’nun kurucu ortağı olan Orlando Bravo da Bitcoin’e yönelik olumlu görüşlerini açıklamıştı. Bitcoin’in daha yolun başında olduğunu belirten Bravo, ilerleyen süreçte daha fazla insanın Bitcoin kullanmaya başlayacağını vurgulamıştı. Kendisinin de kripto para yatırımı olduğunu söyleyen ünlü yatırımcı, bir fiyat tahmini yapmanın ise yanlış olacağını belirtmişti:

Kripto paralar hayatımızda kalmaya kesin olarak devam edecek. Elbette benim de kripto para yatırımım var ki o da Bitcoin. Gelecekte daha fazla insan kullanmaya başlayacak ve daha oturmuş bir sistem olacak. Kurumsal firmalar daha yolun başındalar. Önemli derecede bir fiyat artışı olacağını düşünüyorum. Ama bir rakam vermek de oldukça zor.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!