Ünlü Yatırım Şirketi CEO’su: Bitcoin Fiyatı 20 Bin Dolara Çıkacak

Makaleyi Paylaş

Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakomoto’nun maillerinde bahsettiği biri isim olan Adam Back, Bitcoin fiyat tahminleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Sektörün dev yatırım şirketi Blockstream’in de CEO’su olan Back, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, lider kripto para biriminin yeniden 20 bin dolara kadar çıkabileceğini iddia etti.

SponsorSponsor

Bitcoin Fiyatı Hakkında Yorumlar

Bitcoin fiyatında 12 Mart günü yaşanan sert düşüş sonrasında, piyasaya panik hakimdi. Özellikle de coronavirüs salgını sonrasında Amerika ve Avrupa başta olmak üzere, birçok piyasada sert düşüşler yaşanması, paniğin boyutunu da daha da arttırmıştı. Bitcoin’in güvenli bir liman olduğu yönünde yapılan yorumların sayısında bir azalma görülürken, genel manada piyasaya korkunun hakim olduğu görülmüştü.

SponsorSponsor

Ancak 12 Mart tarihinden sonra önce hızlı bir şekilde yeniden 5 bin doların üstüne çıkan BTC, bir süre o seviye stabilize oldu. Sonrasında ise 19-20 Mart tarihlerinde güzel artışlar yaşandı. Bu artışlar yaşanırken, Bitcoin fiyatı 6800 dolara kadar çıkma başarısı gösterdi. Aynı zaman aralığında birçok piyasada ve hisse senedinde düşüşün devam etmesi de, ilgi çekici olan bir başka unsurdu.

Bitcoin’in yeniden piyasa ile korele olmayan bir ürün olduğu fikri baskın gelmeye başlarken, Adam Back ise, bugün attığı bir tweette ilginç ifadeler kullandı.

Ünlü CEO’dan İlginç Açıklama

Back, attığı tweette şunları yazdı:

Bu sabah, ilginç bir rüyadan sonra uyandım. Rüya olduğunu anlamam biraz vaktimi aldı. Bunu eminim siz de daha önce yaşamışsınızdır. Rüya, Bitcoin fiyatının bir gecede 20 bin dolara kadar çıkıp, sonrasında 16 bin dolara düşmesiyle ilgiliydi. Aslında bu fiyatlar, piyasa şartlarına bakıldığı zaman çok da uzak şeyler değil. O sebeple beni rüyadan uyandıran elbette ki fiyatlar değildi.

Blockstream CEO’sunun attığı tweete yine tepki gösterenler oldu. Bilindiği gibi Back, uzunca bir süredir Bitcoin fiyatı hakkında realistlikten uzak olan olumlu yorumları ile eleştiriliyor. Birçok kişi, Back’ın insanlara Bitcoin satmaya çalıştığını iddia ediyor.

Türkiye kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden birisi olan Squanch (@bit_gossip) da  benzer fikirlere sahip. Başarılı isim, Back’ı geçtiğimiz günlerde ‘kepaze’ bir insan olarak nitelemiş ve insanlara sürekli olarak BTC satmaya çalıştığı iddia etmişti.

Back’ın bu tweetine de tepki gösteren Squanch’a yanıt veren Blockstream CEO’su ise, şunları söyledi:

Bitcoin’de alım yapılabileceğini söyledim her seviye, kendim de yeni Bitcoinler satın aldım.

Sektör, Olumlu Düşünüyor

Back, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir başka açıklamada, Bitcoin fiyatı hakkında yine ilginç ifadeler kullanmıştı. Başarılı yönetici, mevcut merkez bankaları politikaları başta olmak üzere, şu anda makro ekonomik çapta yaşanan birçok gelişmenin, Bitcoin fiyatını rekor seviyelere çıkaracağını iddia etmişti. Back, bir sonraki Bitcoin rallisinin etkisinin öncekilere kıyasla çok büyük olacağını da sözlerine eklemişti.

Öte yandan, bir başka yatırım şirketi CEO’su Su Zhu ise, Twitter üzerinden geçen hafta yaptığı tahminle dikkatleri üzerine çekti. Zhu, Bitcoin fiyatının yaşanan düşüşe rağmen, kısa bir süre içinde 50 bin dolar olabileceğini iddia etmişti.

Ayrıca bir başka ünlü analist CrytoBirb’e göre ise, Bitcoin fiyatında gelecek birkaç hafta, çok büyük bir öneme sahip.

 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Hekimlik eğitimine devam eden Nihat, bir yandan da kripto para sektörü ile ilgili çalışmalar yapıyor. Bu alanda içerik üretimi başta olmak üzere, pazarlama ve çeşitli projelerde yönetim kademesinde görev alan Nihat, Blockchain ve kripto paraların dünyadaki ekonomik sistemde ciddi değişiklikler yapacağını düşünüyor. Nihat’ın bir hedefi de üniversite hayatını sonlandırdıktan sonra, Blockchain teknolojisi ve onun medikal uygulamaları hakkında araştırmalara katılmak.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın