Ünlü Kripto Para Uzmanı Açıkladı: Yatırım Yapılabilecek 2 Altcoin

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Michael van de Poppe, geçen hafta yaptığı analizinde Polkadot (DOT) vurgusu yaparken bu altcoin bir haftada %22 değer kazandı.

  • Ünlü kripto para analisti, bu hafta Zilliqa ve Elrond analizleri yaptı.

  • Başarılı yatırımcı, altcoin sezonu için kasım ayını işaret ediyor.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı ABD tarafından verilen ilk ETF onayının ardından 60 bin doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Altcoin piyasasına gelince, kripto para borsalarından azalan Ethereum (ETH) arzı ve ekosistemde köklü değişiklikler yapacak güncellemenin yaklaşmasıyla ETH fiyatı 4 bin dolar seviyesine dayandı. Köklü kripto para birimlerinden Stellar (XLM), son yirmi dört saatte en çok kazanan altcoinler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz hafta değer kazanacak altcoin tahminlerinde bulunan Michael van de Poppe’un işaret ettiği Polkadot (DOT) son bir haftada %22 artış sağladı. Başarılı analist, hafta sonu değerlendirmesinde iki yeni altcoin için analizlerini paylaştı.

SponsorSponsor

Altcoin Sinyali Gelmedi Uyarısı

Deneyimli analist, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in rekor bölgesinde seyrettiğini belirtti. Analiste göre bu nedenle şu anda kısa ömürlü olan altcoin sıçramaları bir sonraki aşamaya geçebilir. Mesajda, altcoin piyasası için büyük bir sinyal oluşmadığının altı çiziliyor. Analist, YouTube hesabı üzerinden yaptığı analizlerde Zilliqa (ZIL) ve Elrond (EGLD) üzerinde duruyor.

Zilliqa (ZIL) İçin Destek Seviyeleri

Poppe, değerlendirmelerinde Bitcoin’in piyasayı ele geçirdiğini ve altcoin tahmini yaparken BTC paritesine bakmanın dağa sağlıklı olduğunu belirtiyor. Bugün yaptığı analizlerde hem BTC hem de dolar paritelerini inceleyen başarılı yatırımcı, ZIL grafiklerini şu şekilde yorumluyor:

“BTC/ZIL grafiklerini incelediğimizde piyasadaki çoğu altcoin için geçerli olan bir tablo görüyoruz. Bitcoin’in harika bir performans göstermesiyle bu tabloda altcoinlerde aşağı yönlü bir hareket görüyoruz. ZIL için 0,0..55 BTC seviyesinde yer alan destek bölgesi 2020 yılından bu yana aşılmadı. Bununla birlikte 0,0..133 BTC seviyesinde bir destek noktası daha görüyoruz. ZIL bu seviyede bir süre konsolide hareket ettikten sonra yeni bir sıçrama gösterebilir.”

ZIL, analistin paylaşımından sonra %2,45 değer kazanarak 0,0..160 BTC seviyesine yükseldi. Poppe, bu seviyelerden alım yapmak için erken olduğunu belirtiyor. ZIL için 0,0..133 BTC seviyesini beklemeyi düşündüğünü ifade etti. Analist, dolar paritesine göre yaptığı değerlendirmelerde şu detaylara vurgu yapıyor:

“0,082 dolar seviyesinde kuvvetli bir destek bölgesi bulunuyor. Piyasanın yukarı yönlü hareket göstermesi durumunda ZIL 0,15 dolar seviyesine kadar sıçrayabilir. Ancak öncelikle 0,1 dolar bölgesindeki direncin aşılması gerekiyor. Bu direnç kırıldığında 0,15-0,18 dolar arasında bir süre konsolide hareket görebiliriz.”

Elrond (EGLD)

Zilliqa değerlendirmesinin ardından Elrond analizine geçen Poppe, bu altcoinin ZIL’e göre yükseliş trendi göstermeye daha yakın olduğunu vurguladı. Bununla birlikte EGLD’un da BTC karşısında değer kaybetmekte olduğunun altını çizdi:

“EGLD boğa sezonunda sıçrama yapmaya ZIL’e oranla daha yakın. EGLD için takip ettiğim alım bölgeleri 0,0033 BTC noktası ile başlıyor. Bu noktadaki desteğin tutulamaması durumunda 0,0020 BTC bölgesine kadar gerilemek beni şaşırtmayacak. Altcoin sezonu ile birlikte Elrond’un 0,01 BTC seviyesine kadar tırmanacağını düşünüyorum.”

Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Poppe, daha önce gerçekleştirdiği bir analizinde, Bitcoin’in bir süre daha piyasadaki üstünlüğünü koruyacağını öngördü. Bitcoin Vadeli İşlemleri için onaylanan ETF’nin ardından BTC, altcoinler ile aradaki farkı açabilir. Poppe, yaptığı değerlendirmede altcoinler için Ethereum’un değer kazanmaya başlamasının önemli bir ipucu olabileceğine değindi. Ethereum’un ardından diğer birinci katman projeleri ve son olarak tüm altcoin piyasasının değer kazanacağını iddia etti. Analiste göre altcoin sezonu kasım ayında başlayacak.

Bir diğer kripto para uzmanı Elliot Wainman ise altcoin sezonu için kesin bir tarih vermezken, olası rallinin tarihin en büyük rallisi olacağını iddia etti. Wainman, Bitcoin’in ardından öncelikle altcoin piyasasının ve ardından NFT ve oyun temalı kripto para birimlerinin değer kazanacağını belirtti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!