Ünlü Kripto Para Analistinden Bitcoin Analizi: Önemli Olan DXY Endeksi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Michael van de Poppe Bitcoin (BTC) için kısa vade beklentilerini açıkladı.

  • Poppe, takip edilmesi gereken en önemli grafiğin DXY olduğuna inanıyor.

  • Altcoin rallisi 2022'ye sarkacak.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gerçekleştirdiği başarılı analizler sayesinde çok sayıda kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen Michael van de Poppe, kişisel YouTube kanalı üzerinden yayınladığı bir video ile Bitcoin (BTC) fiyatındaki kısa vade beklentilerini açıkladı. BTC, gün boyu 55-58 bin dolar arasında inişli çıkışlı bir grafik sergiledi. Poppe, BTC’nin bu hareketlerini ABD Dolar Endeksi’ne (DXY) bağlıyor. DXY endeksine göre, dolar bugün hızla değer kazansa da şu anda önemli bir direnç bölgesine giriyor. Poppe, bu durumda Bitcoin’in dramatik bir değer kaybı yaşamasının zor olduğunu savunuyor.

SponsorSponsor

DXY Endeksi Direnç Bölgesinde

Başarılı analist, BTC’nin bir süredir yatay hareket sergilediğini gösterdi. Analistin takip ettiği grafiklere göre, BTC’nin bu süreçteki iniş-çıkışları ABD Dolar Endeksi’ne bağlı. Bu yüzden analiste göre, bugün şiddetli bir şekilde artan DXY endeksi, BTC’nin değer kaybının başlıca neden olabilir. Poppe, DXY endeksinin şu anda kuvvetli bir direnç bölgesine girdiğini hatırlatıyor:

SponsorSponsor

“DXY güçlü bir şekilde kalmaya devam ediyor. Doların bu kuvvetli çıkışı Bitcoin’in zayıf kalmasının neden olabilir. DXY çok hızlı bir şekilde yükseliyor. Dolar endeksi en son 2020 yılında bu kadar yüksek bir seviyede bulunuyordu. Ancak son değer kaybı tam da bu seviyede bulunan desteğin kaybedilmesi ile başladı. Şimdi doların önünde çok kuvvetli bir direnç bölgesi bulunuyor. Bu direnç bölgesi doların hızını kesebilir.”

Bitcoin Destek Bölgesinde

Poppe, BTC/USD grafiği üzerinden devam ettiği analizinde Bitcoin fiyatının 55 bin dolar seviyesinde kuvvetli bir destek bulduğuna değindi. Analiste göre düzeltme hareketinin devam etmesi durumunda bir sonraki destek seviyesi 45 bin dolar seviyesinde bulunuyor:

“Günlük BTC grafiğini incelediğimizde, kuvvetli bir destek bölgesine ulaştığımızı görüyoruz. Bu kuvvetli bölge 53-55 bin dolar arasında bulunuyor. Direnç bölgesi ise 60 bin dolar seviyesinde bulunuyor. Eğer 60 bin dolarlık direnç kırılırsa yeniden 65 bin dolar seviyesi test edilebilir.”

Poppe, sosyal medya duyarlılığının düzelmeye başladığına değindi. Yatırımcıların büyük bir çoğunluğu şu anda piyasanın bir dip bölgesinde bulunduğunu düşünüyor. Bu yüzden analiste göre bir sonraki sert düzeltme gelecek olsa bile en az birkaç haftalık bir yatay hareketin ardından gelecek. Poppe, altcoinlerin kuvvetli kaldığına da dikkat çekti:

“Şu ana Elrond (EGLD), Avalanche (AVAX) ve metaverse projeleri kuvvetli kalmayı başarıyor. Ancak, genel altcoin piyasasının yeni bir ralliye başlaması için Bitcoin fiyatının dibi görmesi bekleniyor. BTC’nin dip seviyesi için iki farklı kısa vade senaryosu bulunuyor. Bunlardan ilki şu anda içinde bulunduğumuz bölge. Bir diğeri de 49 bin dolar seviyesi. Bu iki bölgenin piyasaya yeni giriş yapmak isteyen yatırımcılar için uygun olduğunu düşünüyorum.”

Altcoin Rallisi 2022’nin İlk Çeyreğinde

Bitcoin’in ardından Ethereum grafiğini inceleyen Poppe, ETH’nin bir süre giderek daralan bir yatay hareket sergileyeceğini ve ardından 2022 yılının ilk çeyreğinde yeni bir altcoin rallisini başlatacağını iddia etti. Analist ekim ayında yayınladığı videolarda altcoin rallisinin kasım ya da aralık ayında başlamasını bekliyordu. Fakat son gelişmelerin ardından bu rallinin 2022 yılına sarkma ihtimalinin daha yüksek olduğunu savunmaya başladı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!