Ünlü Bitcoin Analistinden Çılgın Tahmin: Altı Haneli Rakamlar Hayal Değil

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider kripto para birimi Bitcoin, harika bir kasım ayını geride bıraktı.

  • Willy Woo, Bitcoin fiyatını değerlendirdi.

  • Woo, 2021 sonunda 200 bin dolar bekliyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin, harika bir kasım ayını geride bıraktı. Birçok borsada tarihi fiyat rekorunu geliştiren BTC, 20 bin doları eşiğine kadar geldi. Bu yazının kaleme alındığı 2 Aralık günü, 19 bin dolar civarından işlem görmekte olan BTC, birçoklarına göre yükselişine devam edecek. Sektörün ünlü analistlerinden Willy Woo ise, Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede, BTC yatırımcılarını oldukça heyecanlandıran ifadeler kullandı.200 Bin Dolara mı Çıkacak?

Sektörün başarılı analistlerinden birisi olan Willy Woo, Twitter hesabından Bitcoin fiyatına dair konuştu. Woo, elindeki fiyat modellemelerine göre, Bitcoin’in 2021 yılı sonunda 200 bin dolara çıkma ihtimalinin oldukça güçlü olduğunu ifade ederken, bu rakamın 300 bin dolar dahi olabileceğini söyledi.Usta isim, şu anda sektördeki birçok Bitcoin yatırımcısının, BTC’yi 8 bin doların altından aldığını vurgularken, borsalardaki BTC miktarının da azalmaya başladığına dikkat çekti. Woo, bu durumun Bitcoin’i daha değerli kılabileceğini ifade ederek şunları söyledi:

Benim modelime göre, Bitcoin fiyatı 2021 yılında 200 bin dolar olacak. Hatta bunun ötesi de gayet mümkün. Örneğin 300 bin dolar, pek de ulaşılması zor bir hedef değil. Piyasa, şu anda elindeki Bitcoin’leri ortalama olarak 7456 dolar maliyet ile aldı. Hepiniz gerçek birer dahisiniz.

Borsalarda Bitcoin Miktarı Düşüyor

Woo’nun dikkat çektiği bir diğer nokta da kripto para borsalarının elinde bulunan toplam Bitcoin bakiyesi. Analist, bu rakamın giderek düşmekte olduğunu vurguladı. Woo’ya göre, bu durum Bitcoin’de fiyat artışına sebep olacak temel gelişmelerden bir tanesi. Woo, bu durumu şöyle yorumladı:

2021’den hiç bu kadar umutlu olmamıştım. Gerçekten inanılmaz şeyler yaşanıyor. Spot piyasalardaki Bitcoin miktarı giderek azalıyor. Bunlar BTC fiyatını yukarı çıkartacak olaylar. Aynı zamanda elinde Bitcoin tutan kişiler de çok güçlü. Bu da aslında gerçek arzın kısılabileceği anlamını taşıyor. 2021 için rakamlar, diğer boğa sezonlarına kıyasla çok çok daha yukarıda. Yatırımcılar, fiyat artmasına rağmen ellerindeki malı satmamakta diretiyor. Bu da harika bir şey.

Görünen o ki, Woo Bitcoin fiyatının yeni rekorlara doğru yelken açacağı noktasında oldukça iddialı. Verilen fiyat tahmininin de bir o kadar sansasyonel olduğunu ifade etmek gerekiyor. Eğer bu tahmin olur da doğru çıkarsa, BTC bu fiyatından dahi 10 katlık bir artış yakalayacak. Bu senaryo, BTC’nin piyasa değerini de 3 trilyon doların üzerine çıkaracak. Bakalım, Woo’nun sağlam veriler ile desteklediği ve güzel bir şekilde temellendirdiği bu analiz doğru çıkacak mı?

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın