Ünlü Analist Tarih Verdi: Bitcoin Yeniden Fiyat Rekoru Kıracak

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni haftaya da düşüşle başladı.

  • Geçtiğimiz hafta içerisinde 42.000 dolar seviyesini test ettikten sonra uzunca bir süre 46.000 dolar seviyelerinde işlem gören lider kripto para birimi, yeni haftada 44.000 dolar seviyelerine geriledi.

  • Crypto Quant’ın veri analistlerinden Minkyuu Woo ise Bitcoin'in eylül veya ekim ayında tüm zamanlar rekorunu kırabileceğini belirtti.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni haftaya düşüşle başladı. Geçtiğimiz hafta aylar sonra 52.000 dolar seviyelerinde işlem gören, ancak bu noktada karşılaştığı satış baskısıyla hızla 42.000 dolar seviyelerine gerileyen BTC, geride bıraktığımız haftayı zararla kapattı ve yeni haftaya da düşüşle başladı. Düşüş sonrası uzunca bir süre 46.000 dolar seviyelerinde konsolide olan lider kripto para biriminde trendin ne yönde olacağına dair farklı fikirler gelmeye devam ediyor. Zincir üstü veri analiz sitelerinden Crypto Quant’ın analisti Minkyuu Woo’ya göre ise Bitcoin’de rekor seviyeler oldukça yakın.

SponsorSponsor

Bitcoin geçtiğimiz hafta salı günü yaşadığı sert düşüş sonrası henüz toparlanamadı. 42.000 dolar seviyesini test ettikten sonra uzunca bir süre 46.000 dolar seviyelerinde işlem gören lider kripto para birimi, yeni haftada 44.000 dolar seviyelerine geriledi. Piyasa analistleri, genel olarak Bitcoin’in yeniden yükselişe geçebileceğini belirtse de düşüşün devam edebileceğini öngören tahminlerde de bulunuluyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Eylül veya Ekimde Rekor Kırabilir

Zincir üstü veri analiz sitelerinden Crypto Quant’ın veri analisti Minkyuu Woo, güncel Bitcoin teknik analizini paylaştı. Analizinde BTC fiyatını dalgalandıracak çok fazla mevcut Bitcoin’in kalmadığını belirten Woo, eylül veya ekim ayında lider kripto para biriminin tüm zamanlar fiyat rekorunu kırabileceğini belirtti. Ancak ünlü analiste göre, Bitcoin bu seviyelerde işlem gördükten sonra yeni bir dip oluşturmak için bir düzeltme daha yapabilir:

“Yeni fiyat rekoru çok yakın ama dikkatli olmak gerek. Fiyat hareketlerinin fazla dalgalı olacağını gösteren mevcut çok fazla Bitcoin kalmadı. Tüm borsalardaki kaldıraç oranı, bireysel yatırımcılar ve balinalar birbirlerine karşı işlem yaptıklarından yükseliyor. BTC’nin hala nispeten düşük günlük RSI verileri, Bitcoin’in yakında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını göstererek tekrar yükseliyor. Şu anki tahminim, BTC’yi eylül-ekim gibi yeni tüm zamanlar fiyat rekorunda görebiliriz. Ancak ardından “yeni bir dip” oluşturmak için BTC bazı düzeltmeler yapabilir.”

Tecrübeli finans piyasası uzmanlarından Peter Brandt ise yeni günde kişisel sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Lider kripto para biriminin günlük grafiğini paylaşan Brandt, takipçilerine Bitcoin’in oluşturduğu güncel formasyonu sordu. Tecrübeli analistin “Bu formasyonun bir ismi var. Bunun ne olduğunu tahmin etmek isteyen var mı?” sorusunu yönelttiği bu paylaşımına farklı tahminler yöneltilse de Mind Trader isimli tanınmış bir analistin, grafiği ayı bayrağı formasyonuna benzetmesi yatırımcıları oldukça tedirgin etti.

El Salvador’dan Yeni Hamle

Son dönemlerde Bitcoin ile birlikte ismi en çok anılan ülke olan El Salvador’dan ise yeni günde önemli bir haber geldi. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nn danışmanlarından Javier Argueta, AFP’ye verdiği röportajda, El Salvador’da Bitcoin ile kar eden yabancı yatırımcılardan vergi alınmayacağını açıkladı:

“Bir yatırımcı Bitcoin varlıkları ile yüksek karlar elde ederse, kendisinden vergi alınmayacak. Ne sermaye artırımı ne de gelir üzerinden ödenecek herhangi bir vergi olmayacak.”

Küçük ölçekli Orta Amerika ülkesinin Bitcoin hamlesiyle birlikte yabancı yatırımcıları ülkesine çekmeyi amaçladığı biliniyor. Haziran ayında ülkenin senatosunda Bitcoin yasal bir para birimi olarak kabul edilmiş, geçtiğimiz hafta ise yasa yürürlüğe girmişti. Bu süreçte El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkesinin 550 Bitcoin alıp bilançosuna eklediğini de duyurmuştu.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın