Ünlü Analist: Ethereum Patlamaya Hazır

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasası hafta sonunda değer kazanmaya devam ediyor.

  • Günün lideri olan Ethereum 2.300 dolar bandının üzerine tırmandı.

  • Deneyimli analist Lark Davis Ethereum'dan bir patlama bekliyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Uzun süredir 30-35 bin dolar aralığında sıkışan Bitcoin (BTC) hafta sonuna değer kazancı ile giriş yaptı. 35 bin dolar bölgesinde oluşan ilk direnci kıran BTC, 35.500 dolar seviyesini de aşmayı başardı. Ancak, günün asıl heyecan veren gelişmesi Ethereum (ETH) cephesinde yaşanıyor. Bir süredir değer kazançlarında Bitcoin’i yakalamakta zorluk çeken Ethereum, iki haftadır Bitcoin’den daha fazla değer kazanarak yatırımcılara güven verdi. Yaptığı başarılı analizler ve yorumlar sonucu çok sayıda kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen başarılı analist Lark Davis, ETH için hazırladığı analizinde köklü kripto para biriminin bir patlamanın eşiğinde olabileceğini belirtti. ETH son yirmi dört saatte %5 değer kazanarak 2.300 dolar bandının üzerine çıktı.

SponsorSponsor

Analist, Ethereum fiyat artışının iki haftadır Bitcoin fiyat artışını geçmesinin bir tesadüf olmadığını farklı argümanlarla gösterdi. Her iki kripto para birimi için aktif hesap sayılarını inceleyen Davis, her zaman daha fazla günlük aktif hesaba sahip olan Bitcoin’in 27 Haziran günü bu alanda Ethereum’un gerisinde kaldığını belirtiyor:

SponsorSponsor

“ETH 27 Haziran Pazar günü BTC’den yaklaşık 200 bin daha fazla günlük aktif adrese sahipti. Bu, 1 Ocak 2017’den bu yana ETH’nin BTC’den daha aktif adreslere sahip olduğu üçüncü gündü.”

Yükseliş Trendinin Lideri

Ayı piyasasının başladığı ilk günden bu döneme kadar Bitcoin liderliğinde ilerleyen yükseliş trendleri iki haftadır Ethereum’un kontrolüne geçmiş gibi görünüyor. ETH/BTC paritesinde değer kazanmaya başlayan ETH için bu hafta içi bazı önemli gelişmeler yaşandı. Uzun yıllardır kripto para sektöründe bulunan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, hafta içi Bloomberg kanalına verdiği bir demeçte Ethereum’un Bitcoin’i geçme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Ethereum tabanlı bir merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu olan Balancer’ın Polygon ağına bağlanması üç platform için de heyecan veren bir diğer gelişme oldu. Özellikle Polygon’un gelişmiş DeFi platformlarını başarılı bir şekilde ölçeklendirmesi sektör için güven veren bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Twitter NFT Ödül Programında Ethereum Kullandı

Başarılı analist Ethereum cephesinde yaşanan gelişmelere değindiği videosunda Twitter’ın bu hafta içi başlattığı NFT ödül programında Ethereum blok zincirini kullanmasının önemine değindi. Twitter 140 farklı NFT dağıtırken, bu ürünler Twitter için bir ilk olma özelliği taşıyor:

“Twitter’ın Ethereum kullandığı bir gerçek ve bence bu gerçekten büyük bir anlaşma. Twitter dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri. Atık Ethereum kullanan bir reddit’imiz ve Ethereum kullanan bir Twitter’ımız var. Bunlar oldukça büyük şeyler. Çok çok heyecan verici şeyler.”

Twitter CEO’u Jack Dorsey fanatik bir Bitcoin tutkunu olarak biliniyor. Deneyimli iş adamı zaman zaman Bitcoin dışındaki kripto para birimlerine güvenmediğini dile getiriyor. Davis’e göre Dorsey’in ödül olarak dağıtılan NFT ürünlerini Ethereum ile yapmış olması ayrı bir öneme sahip:

“Jack bu kadar büyük bir Bitcoin maksimalist ise, neden bu NFT’leri Bitcoin’de yayınlamadı? Gerçek şu ki Bitcoin, NFT’leri yayınlamak veya merkezi olmayan finans gibi şeyler yapmak söz konusu olduğunda çok daha sınırlı işlevsellik sunuyor.”

Bunlarla birlikte New York merkezli bir yatırım firması olan SkyBridge Capital’in yeni bir Ethereum fonu başlatma girişimi olduğu belirtiliyor. Daha önce Grayscale ve Nasdaq gibi dev finans kurumları ETH alımlarına başlamışlardı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın