Uniswap Yeni Rekorlar Hedefliyor, DeFi Endeksi de Takip Ediyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • UNI 8 Mart'ta yeni bir fiyat rekoruna imza attı.

  • 42,25 ve 57,25 dolar seviyelerinde direnç yer alıyor.

  • DeFi Endeksi düzeltme formasyonunu tamamladı.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Uniswap Token (UNI) 8 Mart 2021 tarihinde 34,92 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir fiyat rekoruna imza attı. DeFi Endeksi de düzeltme hareketini tamamlamış görünüyor.

SponsorSponsor

Uniswap (UNI) fiyatı, destek bölgesini tekrar test ettikten sonra daha yüksek seviyelere doğru yükselişini sürdürebilir. DeFi Endeksi tarafından da benzer bir yükseliş hareketinin ortaya konması bekleniyor.

SponsorSponsor

Uniswap Fiyatında Yeni Rekor

UNI 2021 yılıyla birlikte önemli bir fiyat artışı yakaladı. Fakat 20 Şubat tarihinde 32,99 dolar seviyesine ulaşıp rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti. Yaklaşık bir hafta boyunca devam eden düşüşten sonra toparlanma başladı.

7 Mart’ta çıkış gerçekleşti ve yutan boğa mumu meydana geldi. 8 Mart’ta 34,92 dolar seviyesine ulaşan fiyat, yeni bir rekora imza attı.

MACD’nin düşüş trendini kırmasından ve Stokastik Osilatör’ün altın kesişim oluşturmaya yaklaşmasından hareketle fiyatta yaşanan çıkışın geçerli olduğu ifade edilebilir.

UNI Grafiği (TradingView)

Uniswap Tarafından İzlenen Hareket

Ünlü kripto para analistlerinden @Altcoinsherpa bir UNI grafiği paylaşarak 7 Mart kapanışıyla birlikte fiyat keşfinin başladığını ifade etti. Yukarıda görüleceği üzere günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de çıkışın geçerliliğini destekliyor.

Kaynak: Twitter

Fiyat hareketine daha yakından bakıldığında, çıkıştan önce 31 dolardaki bir önceki rekor bölgenin destek olarak test edildiği görülüyor. Bu son düşüş hareketinin dış fib. düzeltme seviyeleri göz önünde tutulduğunda, 42,25 ve 57,40 dolar seviyelerinde direnç bulunduğu görülüyor.

UNI Grafiği (TradingView)

DeFi Endeksi

DeFi Endeksi, 20 Şubat’ta 2.711 dolar seviyesine ulaşarak Uniswap fiyatına benzer şekilde yeni bir rekor kırdı fakat daha sonra değer kaybetmeye başladı. 

13-20 Şubat tarihleri arasındaki fiyat hareketiyle birlikte düzensiz bir düz düzeltme formasyonu tamamlanmış olabilir. Dolayısıyla DeFi Endeksi’nin yükselişe deavam etmesi ve yeni fiyat rekorlarına imza atması bekleniyor.

 6 saatlik grafik ölçeğindeki RSI ve MACD de yükseliş ihtimalini destekliyor. DeFi Endeksi’nin daha yüksek seviyeleri hedefleyebilmesi için ilk olarak 2.300 dolardaki direnç bölgesini geride bırakması gerekiyor.

2.300 dolardaki direnç bölgesi aşılırsa sıradaki direnç bölgeleri 3.411 ve 4.560 dolarda yer alıyor. Bu hedefler de yine yukarıda belirtilen düşüş hareketinin dış fib. düzeltme seviyeleri hesaplanarak bulundu.

DeFi Endeksi Grafiği (TradingView)

Sonuç

Uniswap yeni bir fiyat rekoru kırmış olmasına rağmen yükselişini sürdürerek 42-57 dolar aralığına doğru hareket edebilir.

DeFi Endeksi’nin de yeni bir fiyat rekoru kırarak UNI’yi takip etmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 8 Mart 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın