Uniswap (UNI) Yeni Destek Bölgesiyle Birlikte Yükselişe Geçebilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • UNI 3,50 dolardaki destek bölgesi üzerinde hareket ediyor.

  • En yakındaki direnç bölgesi 5,30 dolarda yer alıyor.

  • Yükselen bir destek çizgisinin takip edildiği görülüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Uniswap (UNI) fiyatı 3,50 dolardaki önemli bir direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirdi ve aynı bölgeyi destek olarak onayladı. 3,50 dolar bölgeyi korunduğu sürece yükseliş hareketinin de devam etmesi bekleniyor.Dirençten Çıkış

Uniswap (UNI) fiyatı, 5 Kasım’da 1,75 dolarda tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştıktan sonra yükselişe geçti. 12 Kasım’da 3,50 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleşti ve bu bölge, destek olarak 3 kez onaylandı.Fiyat artışı devam ederse en yakındaki direnç bölgesi 5,30 dolarda yer alıyor.

Teknik göstergeler karmaşık bir tablo çiziyor. RSI sabit bir şekilde 50 çizgisi üzerinde kalıyor fakat Stokastik Osilatör’ün ölüm kesişimi gerçekleştirdiği ve düşmekte olduğu görülüyor.

UNI Grafiği (TradingView)

Uniswap Fiyatında Olası Senaryolar

6 saatlik grafiğe bakıldığında yükselen bir destek çizgisinin takip edildiği görülüyor. 4,10 dolardaki direnç bölgesi de göz önünde tutulduğunda UNI’nin yükselen bir üçgen formasyonu içinde hareket ettiği söylenebilir.

Gerçekleşecek çıkışla birlikte, üçgen formasyonunun yüksekliği ölçüsünde gerçekleşecek fiyat artışı UNI’yi 5,30 dolardaki direnç bölgesine kadar taşıyabilir.

Diğer yandan yükselen üçgen formasyonundan yaşanacak kırılım, 2,80 dolara kadar gerilemeye sebep olabilir. Tüm yükseliş hareketinin 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturan bu bölgeye gerileme meydana gelmesi şu an için pek olası görünmüyor.

UNI Grafiği (TradingView)

Uniswap İçin Dalga Sayımı

Tanınan kripto para analistlerinden Crypto Tony (@CryptoTony_) bir Uniswap (UNI) grafiği paylaşarak UNI’nin uzatılmış bir üçüncü dalgaya başladığını ve 5 dolar seviyesine kadar yükseliş kaydedebileceğini belirtti.

Kaynak: Twitter

5 Kasım’dan itibaren ortaya konan dalga sayımı tam bir netlik taşımasa da 16-26 Kasım tarihleri arasındaki hareket, düzensiz yatay düzeltmeye benziyor. Düzensiz yatay düzeltmelerden sonra genelde impuls meydana geldiği de biliniyor.

Dolayısıyla aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterilen yükseliş yönlü bir impuls başlamış olabilir. İmpulsün birinci ve -muhtemelen- ikinci dalgasının tamamlanmış olduğu söylenebilir.

Tüm fiyat hareketi için olası hedef, birinci dalganın 2,61 fib. uzama seviyesinin bulunduğu 5,89 dolar olarak öne çıkıyor. Fakat daha doğru bir hedef, fiyat hareketi olgunlaştıktan sonra tespit edilebilir.

Birinci dalganın 3,10 dolardaki dip seviyesi (kırmızı çizgi) altına yaşanacak bir düşüş ise dalga sayımını geçersiz kılabilir ve 2,80 dolardaki destek bölgesine gerilemeye neden olabilir.

UNI Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak UNI, mevcut ara direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirebilir ve 5,30 dolardaki direnç bölgesine doğru kademeli bir yükseliş ortaya koyabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 7 Aralık 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın