Uniswap (UNI) Kritik Destekte Tutunabilirse Sıçrama Yapabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Uzun vadede değerlendirildiğinde alçalan bir paralel kanaldan çıkış gerçekleştiği görülüyor.

  • Fiyat, kısa vadede paralel yükselen bir kanal içinde hareket ediyor.

  • 3,60 dolar seviyesinde destek, 5,50 dolar seviyesinde ise direnç yer alıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Uniswap (UNI) fiyatı, 5 Kasım’da alçalan kanal formasyonundan çıkış yaptı ve yükselişe geçti. Şu anda ise yükseliş trendinin devam etmesi için kritik bir önem taşıyan önemli bir destek bölgesinde hareket ediyor.UNI fiyatı, 20 Eylül’den beri alçalan bir paralel kanal içinde hareket ediyordu. 5 Kasım’da 1,75 dolar seviyesinde dip oluşturan Uniswap, yükselişe geçti ve 6 Kasım’da kanaldan çıkış gerçekleştirdi.Daha sonra ise 4,25 dolar seviyesinde lokal bir tepe oluştuğu görüldü.

En yakındaki ana direnç bölgesi 5,50 dolarda bulunuyor.

UNI Grafiği (TradingView)

UNI Kritik Destekte

2 saatlik grafikte, daha kısa vadeli bir yükselen paralel kanal içinde fiyat hareketi gözleniyor. UNI şu anda destek çizgisine yakın duruyor.

Ayrıca pozitif yönlü bir dönüş formasyonu olarak değerlendirilen alçalan takoz da belirginlik kazanıyor.

UNI Grafiği (TradingView)

Diğer yandan MACD düşerken RSI da 50 çizgisi altında kalıyor ve net bir dönüş işaretinden henüz söz edilemiyor. Buna ek olarak pozitif uyumsuzluk da görülmüyor.

Dolayısıyla UNI’nin uygun bir sıçrama noktasında olduğu söylenebilir fakat henüz sıçramanın gerçekleşeceğine dair net bir işaret bulunmuyor.

UNI Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

Ünlü kripto para analistlerinden Posty (@PostyXBT) bir UNI grafiği paylaşarak 3,60 dolar bölgesinin kaybedilmemesi halinde 4,65 dolara doğru bir yükseliş yaşanabileceğini belirtti.

Kaynak: Twitter

Uniswap, bu analizin yazıldığı sırada 3,60 dolar seviyesinden bir kez daha dönüş yapmıştı. Destek olarak çalışan bu seviye, yukarıda ortaya konan yükselen kanalın destek çizgisiyle de kesişiyor.

Bu sebepten ötürü teknik göstergelerde bir yükseliş belirtisi olmamasına rağmen fiyat artışı başlayabilir. Fiyat artışı da UNI’yi 5,50 dolardaki direnç bölgesine doğru taşıyabilir.

Düşüş senaryosunda ise 3 dolara doğru bir gerileme öne çıkıyor. Bu seviye, mevcut yükselişin 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

UNI Grafiği (TradingView)

Sonuç

UNI fiyatı, önemli bir seviyeyi destek olarak onaylamaya çalışıyor. Buna rağmen net bir yükseliş işaretinden söz edilemiyor.

UNI’nin destek seviyesinde tutunup tutunmaması, trendi belirlemekte de kritik bir rol oynayacak.

BeInCrypto’da yayımlanan 16 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın