Tron (TRX) Yükselişinin Nedeni TUSD Olabilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • TRX son yirmi dört saatte %5.96 değer kazandı.

  • TRON bundan sonra USDT desteği başlattığını duyurdu.

  • 20 milyar dolarlık bir işlem hacmi hedefleniyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasası dün başlayan gerileme ile bir günde 70 milyar dolara yakın kayıp yaşarken Tron (TRX) son 24 saatte %5.96 değer kazandı. Bitcoin (BTC) başta olmak üzere en değerli kripto para birimleri son yirmi dört saatte ortalama %2 değer kaybı yaşadılar. Diğer kripto para birimleri değer kaybederken Tron (TRX)’un değer kazanmasının nedeninin TUSD olabileceği belirtiliyor.Tether gibi Amerikan dolarına sabitlenmiş bir sabit kripto para birimi olan True USD (TUSD) bir gün önce TRON ağına katılacağını bildirmiş ve bu haber Tron Foundation resmi twitter hesabından da doğrulanmıştı. Daha önce Tron zincirinde bir diğer sabit kripto para birimi olan Tether işlem yapmaya başlamıştı. Tether’in TRX ağındaki işlem hacmine dayalı yapılan resmi tahmine göre 20.9 milyar dolarlık bir TRX/TUSD işlem hacminin yakalanacağı öngörülüyor.TUSD artık Tron ağında işlem görecek

Sabit Kripto Para Birimleri İşlem Hacminde Önemli Yer Kaplıyor

Blok zincir ve kripto para birimlerinin getirdiği en büyük yenilik para transferindeki hıza dayanıyor. Geleneksel para transfer yöntemlerinde merkezi ve güvene dayalı bir transfer sistemi kullanıldığından özellikle yüksek miktardaki transferlerin gerçekleşmesi zaman alıyor. Buna karşılık sabit kripto para birimlerinin transferine izin veren ETH ve TRX gibi blok zincir ağları üzerinden bu transferler %100 güvenilir ve çok hızlı gerçekleşiyor. Bu nedenle blok zincir ağları son yıllarda geniş hacimli transferlerde artan bir ilgiye sahip.

TRX değeri %5.96 artış sağladı

Bitcoin ve TRX gibi kripto para birimlerinin dalgalı kurları nedeniyle para transferlerin daha güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için dolara sabitlenmiş kripto paralar da kullanılıyor. Tron bu transferlerdeki payını artırmak için Tether’den sonra TUSD transferlerine izin verecek altyapı çalışmalarını tamamladığını duyurdu. Bu duyurunun ardından TRX fiyatı %5.96 değer kazanarak 0.12 dolardan işlem görmeye başladı. Bu gelişme ile yakın dönem hedefine bir adım daha yaklaşılmış oldu.

TRON Yeni Gelişmeleri Yakından Takip Ediyor

Çıktığı yıllarda Ethereum kopyası olarak eleştiri alan TRON yeni teknolojik gelişmeleri ağına entegre etme konusunda en hızlı davranan blok zincir ağlarından biri. Tron ağı genelde Ethereum için geliştirilen yeni teknolojilere hızlı bir şekilde uyum sağlıyor. Bunun yanında Samsung gibi dev şirketlere blok zincir desteği sağlıyor.

Justin Sun, TRX CEO’su

Son dönemde en çok ilgi gören blok zincir projeleri olan NFT ve DeFi projeleri için yapılan çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Her iki alana da giriş yapan TRON geçtiğimiz yıl merkeziyetsiz bir finans platformu olan JastSwap uygulamasını kullanmaya başladı. Aynı şekilde TRON şirketinin kurucusu ve CEO’su Justin Sun NFT projelerine büyük ilgi gösteriyor. Yapılan açık artırmalara katılıyor ve milyonlarca dolar değerinde NFT topluyor. Bir tweet içeriğinin NFT’sini satın almak isteyen Sun bu tweet için 1 milyon dolar değer biçmişti.

Sun kendi ağında NFT alanında değeri 1 milyon doların altında bulunan projelerin desteklenmesini planlıyor. Bu projelerin toplam payının çok daha yüksek olacağını düşünen şirket sanatçılar ile blok zincir teknolojisini yakınlaştırmayı hedefliyor. Bununla birlikte dApp sayısı bakımından EOS’u geçen TRX bu alanda ikinci sıraya yükseldi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Coinmoz adlı Kripto Para haber sitesinde yazmaya başladı. Ardından Bitcoinbülteni sitesinde editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın