Tether İçin Son Durum Ne? USDT Karşıtlığı ile Bilinen İsim Yorumladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Tether davasının sonucu merak ediliyor.

  • Bir dönem Tether eleştirileri ile bilinen Larry Cermak bu konuya değindi.

  • Cermak, Tether davasında olumsuz bir sonuç beklemiyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektöründe bir süredir Tether ile ilgili olarak yaşanan gelişmeler, gündemde öncelikli sıralarda yer alıyor. Sektörün açık ara en büyük piyasa değerine sahip olan stablecoin’i USDT’nin arkasındaki firma için ortaya atılan iddialar, ABD’de mahkeme sürecine intikal etmiş durumda. Tether’in, özellikle karşılıksız USDT basarak 2017 yılında Bitcoin fiyatını manipüle ettiği iddia ediliyor.İddialar, Tether şirketinin bastığı her bir USDT’nin, dolar cinsinden karşılığı olmadığı yönünde. Bu konuya ve dava sürecine değinen Larry Cermak ise, ilginç noktalara parmak bastı.Tether Karşıtı İsimden İlginç Yorumlar

Daha önce USDT ve Tether ile ilgili yaptığı olumsuz yorumlar ile bilinen Larry Cermak, Twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede Tether’e yöneltilen birçok eleştirinin sıradan olduğunu söyledi. Cermak, daha önce kendisinin de Tether’e yönelik sert ifadeler kullandığını hatırlatırken, şunları vurguladı:

Tether’i daha önce en sert eleştiren kişilerden biriydim ancak şu anda bakıldığı zaman; şirkete dair yapılan eleştirilen çok büyük bir kısmı yersiz ve sıradan. Bu eleştirileri yapan kişiler, belli ki sektörün nasıl işlediğini anlayamıyor.

Cermak daha sonra olası senaryolar için şunları ekledi:

Tether ile ilgili yapılan eleştiriler genelde birbirinin tekrarı, aynı söylemler. Tether’in ABD regülatörleri ile başının derde girme ihtimali var mı? Elbette var. Ancak bana kalırsa bu ihtimal çok ama çok düşük. Fakat dileyen, bu ihtimale göre hareket edebilir. Şunu da net bir şekilde ifade etmek gerekir ki, Tether’in kara para akladığı vs. yönündeki iddialar, bence tamamiyle gerçek dışı.

USDT Yara Alacak mı?

Sektördeki en büyük panik, değeri 1 dolara eşit olan USDT’nin bu dengesinin bozulması. Tether davasıyla ile ilgili olarak olumsuz bir karar çıkması durumunda bu olayın yaşanabileceğinden endişe ediliyor. Ancak Cermak, böylesi bir durumun şu anda pek de gerçekçi olmadığını ifade ediyor. Nitekim aynı Cermak gibi, sektörün önde gelen diğer isimleri de benzer fikirlerde.

Tether elbette geçmiş dönemde manipülasyon ve karşılıksız coin çıkarma ile gündeme geldi. Ancak şirketin son dönemde oldukça şeffaf bir politika izlediği görülüyor. Amerika’da regülatörlerin bakış açısını olumluya çevirmek için de ciddi çaba harcayan şirketin bu hamlelerinin karşılığını ne kadar alacağını ise zaman gösterecek.

Ancak bir gerçek var ki, stablecoin pastası gün geçtikçe büyüyor. Bu pastadan pay almak isteyen şirketlerin sayısı da artıyor. Tether de bu alanda açık ara birinci sırada olduğu için, hedef tahtasına daha kolay yerleşiyor da olabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın