Tether İçin Önemli Açıklama, Kritik İsimden Geldi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Tether'in rezerv bankası olan Deltec Bank'ın üst düzey yöneticisi Gregory Pepin, son durumu değerlendirdi.

  • Pepin, Tether'in ürettiği her bir USDT'nin bankalarında dolar cinsinden karşılığı olduğunu söyledi.

  • Tether, son dönemde davalar ile gündemde.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektörünün piyasa değerine göre en büyük stablecoin’i olan Tether ile ilgili olarak yapılan dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Bu ay içinde görülmeye başlanan dava ile ilgili olarak çokça spekülasyon yapılmış ve piyasaya korku salınmıştı.Özellikle Tether firmasının Bitfinex ile ortaklaşa bir şekilde Bitcoin fiyatını 2017 yılında karşılıksız USDT basarak yukarı yönde manipüle ettiği ifade ediliyor. Bu durumun Tether’i çok zorda bırakacağını savunan bir görüşe göre, bu durum kripto para piyasalarına çok kötü etki edecek.Aynı zamanda Tether’in şu anda da elindeki USDT’lerin karşılıksız olduğunu iddia eden birçok kişi var. İşte tüm bu gelişmelerin ışığında, Tether firmasının rezerv banka olarak kullandığı Deltec Bank’ın üst düzey yöneticisi Gregory Pepin bir podcast yayına katıldı ve gelişmelere açıklık getirdi.

Tether FUD’u İçin Önemli Bir İsim Konuştu

Bahama merkezli bir banka olan ve Tether’in dolar bazında rezervlerini tuttuğu banka görevi gören Deltec Bank’ın üst düzey yöneticisi Gregory Pepin, Unchained adlı podcaste katıldı ve durumu değerlendirdi. Pepin, Tether firmasının şu anda piyasaya sürdüğü her bir USDT’nin, bankalarında dolar karşılığı değeri olduğunu söyledi.

Pepin, şöyle konuştu:

Tether’in piyasaya sürdüğü her bir USDT’nin, bankamızda dolar cinsinden karşılığı var. Hatta, firmanın rezervleri piyasadaki USDT’lerin toplamından da fazla. Birinci ağızdan bunu söyleyebilirim. Dolayısıyla piyasada bu konuyla dolaşan iddialar doğru değil.

Tether, sektörde stablecoin’lere olan ilginin artmasının ardından inanılmaz bir büyüme yaşadı. Sadece 12 ay içinde, Tether’in piyasa değeri 6’ya katlandı. Bundan 12 ay önce 4 milyar dolar olan USDT’nin piyasa değeri, gelinen noktada 25 milyar dolara dayanmış durumda.

Rezervler ve Regülasyonlar

Tether, dönem dönem gerçekten de şüpheli işlemlerle gündeme gelmişti. Özellikle Tether’in bir avukatının 2019 yılında yaptığı ‘USDT’lerin yüzde 74’ü gerçek dolar karşılığı ile destekleniyor’ açıklaması sektörde ciddi tepki çeken bir durum olmuştu.

Ancak gelinen noktada, bu alandaki iyi rakiplerin de etkisiyle, Tether artık regülasyonlarla çok daha uyum gösteren bir konumda. Dolayısıyla çıkartılan dedikoduların bir temelden yoksun olduğunu ifade etmek pek de yanlış olmaz. Hatta, bu dedikoduların Tether’in rakipleri tarafından çıkartıldığı ve bu rakiplerin Tether’in piyasa payından kendilerine alan yaratmak istedikleri de iddia ediliyor. Elbette ki bu iddialar teyide muhtaç.

Deltec Bank’ın üst düzey yöneticisinin de bu açıklamaları süreci, Tether ile ilgili oluşan soru işaretlerinin giderilmesi açısından elzem. Bakalım, önümüzdeki günler bu konuyla ilgili neleri getirecek.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın