Teknik Göstergelere Göre Bitcoin İçin İki Ayrı Senaryo

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC 59.500 dolar seviyesinde dirençle karşılaşıyor.

  • Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • BTC uzamış bir beşinci dalga içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC), nisan ayının ilk haftasında 59.500 dolardaki direnç bölgesinin hemen altında yatay bir seyir izledi.Trendin yönü Bitcoin (BTC) için kısa vadede hala belirsizliğini koruyor. BTC’nin kısa vadedeki direnç çizgisinin üzerinden çıkış yapması ya da ara destek seviyesinden kırılım gerçekleştirmesi muhtemel trendin yönünü belirleyecek.Bitcoin Dirence Takıldı

BTC, 6 Nisan tarihinde 59.500 dolardaki direnç çizgisinden reddedildikten sonra değer kaybetmeye başladı.

Bu düşüş kademeli olarak gerçekleşti ve 6 saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler hala düşüşe işaret ediyor. 

MACD negatif bölgeye geçti ve RSI, 50 seviyesi altına düşme riskiyle karşı karşıya bulunuyor. Dolayısıyla 6 saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de fiyat düşüşü yaşanabileceğini yansıtıyor.

Bitcoin fiyatının tutunabileceği destek seviyeleri ise 56.500 dolar ve 55.300 dolarda yer alıyor.

Bitcoin Grafiği (TradingView)

İki saatlik grafik, BTC’nin de alçalan bir direnç çizgisini izlediğini gösteriyor. Ancak herhangi bir destek çizgisinin varlığından söz edilemiyor ve iki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler nötr bir görünüm sergiliyor. Bu nedenle kısa vadeli trendin yönü belirlenemiyor.

Trendin yönünü daha doğru bir şekilde tespit etmek için alçalan direnç çizgisinden bir çıkış veya 59.500 dolardaki destek çizgisinden bir kırılım gerçekleşmesi gerekiyor.

Alçalan direnç çizgisinden gerçekleşecek bir çıkış, BTC’nin yeni bir fiyat rekoruna imza atmasını sağlayabilecekken 59.500 dolardaki destek çizgisinden bir kırılım ise 55.300 dolar seviyesine gerilemeye neden olabilir.

Bitcoin Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı

Dalga sayımı, BTC’nin uzun vadeli bir yükseliş impulsünün beşinci ve son alt dalgasında (turuncu) olduğunu gösteriyor. Bu dalgayla birlikte BTC fiyatının hedef seviyelere doğru değer kazanması ve yeni bir rekora imza atması bekleniyor.

Muhtemel bir hedef olarak da 83.500-90.000 dolar aralığına işaret eden yeni bir alt dalga sayımından bahsedilebilir.

Küçük alt dalga sayımı ise aşağıdaki grafikte siyah renk ile gösterildi.

Bitcoin Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin hala pozitif görünümünü koruyor ve dolayısıyla kısa bir süre sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Kısa vadeli trendin yönünü ise şu an için belirlemek mümkün görünmüyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 5 Nisan 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın