Tecrübeli Yatırımcı Peter Brandt Bitcoin Fiyatına Yönelik Beklentisini Açıkladı: Rekor Kapıda

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Lider kripto para birimi , uzun süredir görülmemiş seviyeleri aştıkça piyasalardaki popülerliğini de artırıyor.

  • Son olarak 45 yıllık tecrübeli yatırımcı Peter Brandt de uzun süredir sürdürdüğü sessizliğini bozarak lider kripto para biriminin gidişatıyla ilgili yorumlarda bulundu.

  • Brandt, geçmiş seviyelerle günümüzü karşılaştırarak boğa koşusuna dair ipuçları verdi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun süredir görülmemiş seviyeleri aştıkça piyasalardaki popülerliğini de artırıyor. Geleneksel piyasa aktörleri, önümüzdeki süreçte Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kıracağını düşünüyor. 45 yıllık tecrübeli yatırımcı Peter Brandt de uzun süredir sürdürdüğü sessizliğini bozarak lider kripto para biriminin gidişatıyla ilgili yorumlarda bulundu. Brandt, geçmiş seviyelerle günümüzü karşılaştırarak boğa koşusuna dair ipuçları verdi.

Kripto para piyasası, eylül ayında yaşanan büyük düşüşün ardından bir süredir yoluna emin adımlarla ilerliyor. Bitcoin fiyatındaki sert ralliler, piyasayı rahatlatırken, sektör içi olumlu gelişmelerin artması, boğa sezonuyla ilgili yorumları da beraberinde getiriyor. Tecrübeli yatırımcı Peter Brandt ise, paylaştığı grafikle yeni bir yükselişin işaret fitilini yaktı. Usta isim, son yaşanan büyük düşüşlerin yükselişi tetikleyeceğini vurguladı.Boğa Piyasasının İçinde Olabiliriz

Usta yatırımcı ve yazar Peter Brandt, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, lider kripto para birimi Bitcoin’le ilgili değerlendirmelerde bulundu. Brandt, 2017 yılındaki boğa sezonuyla şu an yaşanan sürecin benzerliklerini gösteren bir grafik paylaştı. Tecrübeli ismin yaptığı yoruma bakılacak olursa, Bitcoin bir boğa koşusunun başlangıcını yapmış olabilir;“2015-2017 boğa koşusu sırasında Bitcoin (BTC), 9 önemli düzeltmeyle karşılaştı: yukarıdan aşağıya yüzde 37 düşüş, tüm zamanların en yüksek seviyesinden diğer rekor seviyeye 14 haftalık bir zaman. Eylül ayının başından bu yana ise yüzde 10’luk iki büyük düzeltme yapıldı.”

Brandt’in bu yorumuna bakılırsa, lider kripto para Bitcoin boğa piyasasının içine girmiş olabilir. Topluluk içinde yankı uyandıran bu yorum, Bitcoin’in kısa bir süre içinde en yüksek seviyesine ulaşacağı şeklinde kabul gördü. Eğer geçmişle benzer bir ilerleme yaşanırsa, 20 bin dolar seviyesini görmek sürpriz olmayacaktır.

Bitcoin İçin Beklentiler Yükseliyor

Usta yatırımcı Brandt, eylül ayında yaşanan düşüş sırasında, Bitcoin dahil tüm yatırımlarından çekildiğini açıklamıştı. Piyasalardaki belirsizlik havası o dönem tüm varlıklar üzerinde etki bırakarak düşüşleri de beraberinde getirmişti. Şimdi ise yeni yükseliş trendlerinin içinde olduğumuzu düşünen başarılı ismin, lider kripto para birimine tekrar güvendiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Öte yandan, Brandt gibi birçok piyasa uzmanı kişi ve kurumlar da Bitcoin’e yönelik beklentilerini yükseltiyor. Son olarak dev Amerikan bankası Citibank Genel Müdürü de Bitcoin fiyatının 2021 sonuna doğru 300 bin dolarlık dev seviyeleri aşacağını söylemişti. Bu seviyelerin bu kadar kısa sürede aşılıp aşılmayacağını tahmin etmek zor olsa da Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu kırma olasılığı gün geçtikçe kuvvetleniyor.

Altcoinlerin Gözü Bitcoin’de

Bitcoin’le ilgili her gün yeni bir olumlu gelişme ve yeni büyük beklentiler dolaşırken altcoin fiyatlarının gözü kulağı Bitcoin’den gelecek haberlere odaklandı. Dominance (hakimiyet oranı), yazının kaleme alındığı an itibarıyla 65,70 seviyelerinde bulunuyor. Bu oranın, 60 seviyelerinin altına düştüğü yaz aylarında, harika bir altcoin sezonu yaşanmış ve piyasaya olan ilgi de artmıştı. Yatırımcılar için kritik öneme sahip bu oranın gidişatı, piyasaları derinden etkileyecek gibi duruyor.

Öte yandan birçok uzman, Bitcoin fiyatındaki bu büyük yükselişin, altcoinlere de sirayet edeceğini vurguluyor. Ethereum 2.0 ve diğer gelişmelerle birlikte, altcoinlere olan yatırımların da artacağını ifade eden uzmanlar, piyasadaki nakit akışı arttıkça güçlü projelerin fiyatının da artacağını söylüyor. Şu an için altcoinler için kesin ve net bir görüntü bulunmuyor. Fakat sektör içi gelişmeler bu durumu her an tersine çevirebilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın