Tecrübeli Uzmanlardan Müjde: Bitcoin (BTC) Tekrar Tırmanacak

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin’in düşüş trendinde ilerlemesi ve gelişen satış baskısının kripto para piyasalarının resmen kabusu oldu.

  • Kripto para tüccarlarından Byzantine General, yaşanan yoğun satış durumunu yeni bir satın alma ihtimali olarak değerlendiriyor.

  • Wall Street’in tecrübeli ismi Raoul Pal'a göre FED'in enflasyon politikalarının Bitcoin için uzun vadede yeni rekorları beraberinde getireceğini düşünüyor.

  • promo

    Bybit Launchpool: Daha Fazla BIT Kazanmak için BIT Stake Edin! İstediğiniz An Durdurabilirsiniz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin, dün yaşadığı büyük düşüşü 9.900 dolar seviyelerinde sonlandırdı. 12.000 dolar seviyesini test ettikten sonra ani bir değer kaybı yaşayan BTC için birçok uzman düzeltme hareketinin sona geldiğini düşünüyor. 10.500 dolarlık kritik seviyenin şu an için altında bulunan BTC, şayet bu seviyeyi aşarsa yeni bir yükseliş dalgası başlatabilir. Birçok uzman kendine göre nedenler sunarak Bitcoin’in yeni bir yola çıkacağına işaret ederken sayılan göstergeler topluluk içinde heyecan yarattı.

SponsorSponsor

Bitcoin’in düşüş trendinde ilerlemesi kripto para piyasalarının resmen belini büktü. Birkaç haftadır yaşanan düzeltme hareketinin bir türlü son bulmaması yatırımcıları korkuturken, uzmanlar bunun boğa sezonuna sağlıklı bir geçiş için olması gerektiğini ifade ediyor. Küresel gelişmelerin yanında teknik göstergeler de lider kripto para biriminin artık sıçrama yapacağını ortaya koyuyor. Bu göstergeler, fiyatın artık satın alma noktasına geldiğine işaret ediyor.

SponsorSponsor

Çok Güçlü Bir Satış Baskısı Yaşanıyor

Bitcoin’in ani düşme sebeplerinden en önemlisinin 12.000 dolar seviyesinde yaşanan büyük satış baskısı olduğu düşünülüyor. Popüler kripto para tüccarlarından Byzantine General, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, düşüş sürecinde mart ayında yaşanan çöküşe benzer bir satış yaşandığını ifade etti. Başarılı uzmana göre bu yaşanan yoğun satış yeni bir satın alma ihtimalini doğuruyor;

“Hem Bitcoin hem de Ethereum ticareti pek tabii durdurdum. Bunun yenilgiyi kabul etmem gereken zamanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Bu arada kara perşembe gününden bu yana hiç bu kadar satış yaşanmamıştı. Çılgınca bir durum.”

Bitcoin Talebi Artacak

Byzantine General’in paylaştığı yoruma binaen bir başka kripto para tüccarı Cubantobacco da yine sosyal medya paylaşımında yoğun bir alım sinyali yaşandığını duyurdu. Böyle büyük geri çekilmelerin alım fırsatı olarak yatırımcılar tarafından değerlendirildiği düşünüldüğünde, Bitcoin yeni bir sıçrama yapmak için gerekli olan enerji burada bulabilir. Başarılı analist de bu duruma vurgu yaparak sinyallerin alım yönünde olduğunu ifade ediyor;

“Bitcoin için 100 günlük süreçteki ilk satın alma sinyali geldi. Bunun ne anlama geldiğini hepiniz biliyorsunuz.”

Birçok kurumsal ve bireysel yatırımcı, Bitcoin fiyatının uzun vadede rekorlar kıracağını düşünerek uzun vadeli fonlarını bozmuyorlar. Bu durumun yeni satın alma sinyalleriyle birleştiğinde fiyatın tırmanacağını gösteren en önemli işaret olduğu söylenebilir. Düzeltme hareketinin tam olarak sonlanıp sonlanmadığı kesinlik kazanmazken an itibarıyla 10.136 dolardan işlem gören Bitcoin’in her an yükselişe geçmesi olası.

Altın Fiyatlarıyla Beraber Yükselebilir

Wall Street’in tecrübeli isimlerinden olan Raoul Pal da Bitcoin fiyatı için olumlu düşünenlerden. Pal’a göre FED’in enflasyon politikaları altın ve Bitcoin’e etki edecek ve uzun vadede fiyatlar yeni rekorlar kıracak. Pal, ayrıca yarılanma sonrası döngülere de işaret ederek bu düşüşlerin birer satın alma fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı;

“Yarılanma sonrası boğa döngülerinde Bitcoin genellikle yüzde 25 (hatta 2017 yılında yüzde 40) oranında düzeltmeyle karşılaşıyor. Bu durum kısa vadeli al sat işlemleri yapan tüccarların tasviyesine neden oluyor. Bu düşüşlerin her biri birer satın alma fırsatıydı. Ayrıca FED’in deflasyon için sıfır tolerans gösterecek olması politikalarını da etkileyecek. Bu durum altın ve Bitcoin’in işine yarayacaktır. Zira Powell enflasyon istiyor.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Bybit Launchpool: Daha Fazla BIT Kazanmak için BIT Stake Edin! İstediğiniz An Durdurabilirsiniz.

Katılın