Tahminleri Tutan Analistten Bitcoin İçin Golden Cross Mesajı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para uzmanı Michaël van de Poppe Bitcoin (BTC) analizini yayınladı.

  • Poppe, Golden Cross'un etkilerinden bahsetti.

  • Poppe kısa vadede yeni bir boğa rallisi beklemediğini ifade etti.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasası yeni haftaya değer kayıpları ile girerken Bitcoin (BTC) son yirmi dört saat içinde %3,88 değer kaybederek 44 bin dolar seviyesine geriledi. Ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe, sosyal medyada gördüğü 20 bin dolar beklentileri üzerine yayınladığı yeni Bitcoin analizinde, yaklaşmakta olan Golden Cross kesişimini ve bu kesişimin piyasa üzerindeki olası etkilerini değerlendirdi.

SponsorSponsor

Bitcoin’in 53 bin dolar seviyesinden 44 bin dolar seviyesine düşmesinin önemli olduğunu belirten Poppe, yine de boğa sezonunun devam ettiğini düşünüyor. BTC’nin değer kayıplarına rağmen altcoinlerin rallilerine devam ettiğini hatırlatan başarılı analist, altcoin rallileri için en uygun yükseliş döneminin Bitcoin’in yatay hareket ettiği dönem olduğuna vurgu yapıyor.

SponsorSponsor

Poppe: Altcoinlere Dikkat

Başarılı analist, yaklaşmakta olan Golden Cross için değerlendirmelerde bulundu. 15 Haziran tarihinde karşılaşılan Death Cross kısa süreli bir değer kaybı yaratsa da bazı kripto para uzmanlarının beklediği gibi sert değer kayıpları yaşanmadı. Bu dönemde bazı uzmanların 20 bin dolar beklentileri olduğunu hatırlatan Poppe, karşılaşılan değer kaybının mayıs ayında başlayan düşüş trendinin bir parçası olduğunu belirtiyor. Bu nedenle bu hafta içinde gerçekleşecek Golden Cross çakışmasının sert bir değer artışına yol açmayacağını ifade eden Poppe, kripto para piyasasında bu gibi olayların geleneksel piyasadaki gibi etkili olmadığını belirtiyor. Başarılı analist, hafta sonu değerlendirmesinde Polkadot’un (DOT) değer kazanacağını belirtmiş ve bu tahmininde başarılı olmuştu:

“Mayıs ayında karşılaştığımız sert değer kaybı ardından gelen Death Cross’u yaratmıştı. Death Cross oluştuğunda fiyat zaten 30 bin dolara kadar gerilemişti. O zamanda sonra BTC fiyatı artmaya başladı. O sırada insanlar piyasanın ayı sezonuna gireceğini iddia etmişti. Bazı uzmanlar en az 20 bin dolar seviyesine gerileyeceğimizi beyan ettiler. Bunu söylerken Death Cross ve Golden Cross çakışmalarının tarihi kayıtlarına bakıyorlar. Ancak biz beklentilerin tam tersini görüyoruz.”

Boğa Sezonu Başlayacak mı?

Sosyal medya yorumlarına göre, çok sayıda kripto para yatırımcısı Golden Cross’tan dolayı yeni bir boğa rallisinin başlayacağı yönünde beklentiye girmiş durumda. Ancak Bitcoin, beklentinin aksine değer kaybetmeye devam ediyor. Poppe, kripto para piyasasında Golden Cross’un bir boğa rallisi yaratacağını düşünmüyor. 2020 fiyat grafiklerini inceleyen analist, bu dönemlerde meydana gelen sert düzeltmelerin ardından kısa süre içinde bir boğa rallisi oluşmadığını ve BTC’nin konsolide hareketini sürdürmesini daha olası bulduğunu belirtti:

“Şu an karşılaştığımız duruma en çok benzeyen dönemde yeni bir boğa rallisinin oluşması birkaç ayı bulmuştu. Bu dönemin ardından başlayan boğa rallisinde BTC fiyatı 12 bin dolardan 60 bin dolar seviyesine yükseldi. Bu dönemde aynı şimdi olduğu gibi bazı insanlar daha sert düzeltmeler bekliyordu.”

Nisan-Mayıs Aylarında Bitcoin Zirvesini Görebiliriz

Poppe, Bitcoin’in bir süre daha yatay hareketini sürdüreceğini düşünüyor. 43 bin dolar bölgesinde oluşan yeni destek bölgesinin korunması durumunda, BTC’nin 43-50 bin dolar bandı arasında bir süre yatay kalacağını belirten Poppe, ardından önümüzdeki yılın bahar aylarında BTC fiyatının yeniden yükselişe geçeceğini düşünüyor:

“Ayı ve boğa piyasasında olduğumuzu söyleyemiyoruz. Şu anda tam ortadayız. Buna rağmen altcoinler değer kazanmayı sürdürüyor. Bu değer kazançları ayı piyasasında gerçekleşmez. Şu anda takip ettiğim destek bölgesi 43 bin dolar. Bu destek kaybolursa 38 bin dolar bölgesini takip edeceğim. Bu bölgeler korunduğu sürece sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. BTC önümüzdeki dönemde 45 bin dolar seviyesinde bir destek bulduğunda bir sonraki sıçramanın gerçekleşmesini bekliyorum. Şu anda aşağı yönlü trend devam ediyor.”

Poppe, Ethereum için kritik destek seviyesinin 3 bin dolar bölgesinde bulunduğunu belirtti. Poppe, ETH’nin Bitcoin’i takip edeceğini düşünüyor. Başarılı analiste göre, ETH’de takip edilmesi gereken direnç seviyesi 3.500 dolar.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın