SXP (Swipe) Fiyatındaki Düzeltme Hareketi Sonlandı mı?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • SXP 1,45 dolarda yer alan ana destek seviyesine yaklaşıyor.

  • Günlük grafikteki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • Düzeltme hareketi tamamlanmış ya da tamamlanmaya yakın olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Swipe (SXP) fiyatı, 13 Ağustos’ta tepe noktaya ulaştı ve düşüşe geçti. Fakat fiyat, önemli bir destek seviyesine yaklaşıyor ve teknik göstergelerdeki yükseliş eğilimi, kısa bir zaman sonra dönüş yaşanabileceğini gösteriyor.Desteğe Doğru Düzeltme

SXP fiyatı, 13 Ağustos’taki 5,15 dolar tepesinden bu yana değer kaybediyor ve 1,30 dolardaki ana destek seviyesine yaklaşıyor. Bu destek seviyesi, 19 Temmuz’daki yutan boğa mumu ve aşağı doğru art arda sarkan fitiller tarafından oluşturulmuştu. Swipe bu gelişmeden kısa süre önce Binance ile önemli bir ortaklık duyurmuştu.SXP’nin güçlü bir destek seviyesine yaklaşmasına ek olarak günlük grafikteki teknik göstergeler de yükselişe işaret etmeye başladı.

  • MACD yükseliyor ve pozitif yönlü bir dönüş işareti veriyor.
  • Stokastik RSI altın kesişim oluşturdu ve yükseliyor.
  • RSI’da pozitif uyumsuzluk göze çarpıyor.

Dolayısıyla kısa bir süre sonra düzeltmenin tamamlanması ve yükseliş hareketinin başlaması bekleniyor.

SXP Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analistlerinden Trader XO (@Traderx0x0) Twitter üzerinden bir SXP grafiği paylaşarak 1,20 dolar hedefine işaret etti ve yükseliş hareketinin devam edebileceğini belirtti. Analist tarafından belirtilen destek bölgesi, bu analizde belirtilen destek bölgesiyle de örtüşüyor. Dolayısıyla fiyatın bu bölgeye gerileyip gerilemeyeceğini tam olarak tespit edebilmek için grafiklere daha yakından göz atacağız.

Kaynak: Twitter

Kısa vadeli grafiğe göre alçalan bir direnç çizgisinden (kesikli çizgi) çıkış gerçekleşti ve fiyat şu anda yükselen bir destek çizgisini (düz çizgi) takip ediyor. 2.15 dolar bölgesinin aşılması ve destek olarak test edilmesi, fiyatın da 1,30 dolardaki destek bölgesini onaylamak için geri çekilme ihtimalini düşürecektir.

SXP Grafiği (TradingView)

SXP İçin Dalga Sayımı

8 Temmuz’da yükseliş yönlü impulsif bir beş dalgalı formasyonun (siyah) başladığı net bir şekilde ortaya konabiliyor. Formasyonun, yukarıda belirtilen 13 Ağustos tepesinde sonlandığı görülüyor. Bu gelişmeden sonra da düzeltme hareketinin başladığı söylenebilir.

Fiyat 1,50 dolarda yer alan ve düzeltme hareketinin 0,786 fib. seviyesini oluşturan bölgeye ulaştı. Bu da düzeltmelerin sonlanması için oldukça yaygın bir seviye olarak biliniyor.

SXP Grafiği (TradingView)

Daha kısa vadeli grafikte ise A-B-C şeklindeki bir düzeltme (siyah) belirginlik kazanıyor. C dalgasının uzunluğu, A dalgasının uzunluğunun 0,618 noktasına denk geliyor. Bu oranın da iki dalga arasında oldukça sık biçimde görüldüğü biliniyor.

Günlük grafikteki teknik göstergelerin yükseliş eğilimi ve kısa vadeli muhtemel dalga sayımı (mavi) birlikte düşünüldüğünde SXP’nin düzeltme hareketini sonlandırdığı ve yükselişe geçebileceği söylenebilir.

SXP Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak SXP düzeltme hareketini sonlandırmış olabilir. Kısa bir zaman sonra bir kez daha yükselişe geçmesi bekleniyor.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın