Swipe (SXP) Yaptığı Sıçramayla Eski Günlere Dönebilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • SXP, 0,75 dolardaki destek ve 1,20 dolardaki direnç arasında hareket ediyor.

  • Alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleşti.

  • Beş dalgalı bir yükseliş formasyonunun dördüncü dalgası tamamlandı.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Swipe (SXP) fiyatı, kasımın ilk haftasında önemli bir destek seviyesinden sıçrayarak ciddi şekilde yükseliş kaydetti.Fiyat, alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirerek düşüş yönlü bir impulsü tamamladığını onayladı. Direnç seviyelerine doğru yükseliş hareketinin devam etmesi bekleniyor.SXP İçin İşlem Aralığı

SXP fiyatı, 13 Ağustos’ta 5,15 dolar tepesine ulaştıktan sonra değer kaybetmeye başladı. 3 Kasım’da 0,69 dolarda dip oluştu ve kısa süre sonra trend dönüşü gerçekleşti. Dönüşle birlikte %30 değer artışı yaşandı.

Oluşan dip, 1,20 dolarda yer alan son fib. destek seviyesinin (0,856) de altındaydı. Fiyat, direnç olarak çalışmaya başlayan bu fib. seviyesine 8 Kasım’da takıldı ve yukarı doğru uzun bir fitil oluşturdu.

SXP Grafiği (TradingView)

Çıkış Sonunda Geldi

6 saatlik grafikte, alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiği görülüyor. SXP, 0,382 fib. seviyesine takıldığı için yükseliş hareketi uzun süre sürdürülemedi fakat bir yüksek dip denemesiyle yükseliş hareketinin devam etmeye çalıştığı görülüyor.

Teknik göstergeler de potansiyel yükselişi destekliyor. RSI 50 çizgisi, MACD çizgisi de 0 üzerinde hareket ediyor.

SXP Grafiği (TradingView)

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de yükselişe işaret etmeye başladı. MACD çizelgesi ilk pozitif çubuğu oluşturdu. Stokastik Osilatör altın kesişim oluşturma sürecinde bulunuyor. RSI da 50 çizgisini geride bırakmaya çalışıyor.

Fiyat artışının devam etmesiyle Stokastik Osilatör ve RSI’daki yükseliş işaretleri de belirginlik kazanacak ve yükseliş trendi onaylanmış olacak.

SXP Grafiği (TradingView)

Swipe Fiyatında Potansiyel Görünüm

Ünlü kripto para analistlerinden @TradySlim 0,97 dolardaki desteğin kaybedilmemesi halinde, bu seviyeden long pozisyon açacağını belirtti.

Kaynak: Twitter

Tweet atıldıktan sonra destek seviyesinin altına gerileme yaşandı fakat tekrar aynı seviyede tutunma gerçekleşti. Fiyat hareketinin ilginç olduğu söylenebilir. Zira düşüşle birlikte A-B-C yapısındaki bir düzeltmenin (siyahla gösterildi) tamamlandığı görülüyor. Bu düzeltmenin tamamlanmasıyla da beş dalgalı bir formasyonun dördüncü dalgası (mavi) tamamlanmış oluyor.

Dördüncü dalganın dip seviyesi, dördüncü dalga çekilmesi denen hareket içinde belirginlik kazanıyor.

Beşinci dalga için muhtemel bir seviye 1,35 dolarda yer alıyor. Bu hedef, birinci ve üçüncü dalganın yüksekliğinin dördüncü dalgaya yansıtılmasıyla bulundu. Aynı zamanda dördüncü dalgaya uygulanan dışsal düzeltme (1,61) de aynı sonucu veriyor.

Birinci dalganın tepe noktasını oluşturan 0,81 dolar seviyesi altına yaşanacak bir gerileme ise bahsedilen formasyonu geçersiz kılacaktır.

SXP Grafiği (TradingView)

Daha uzun vadeli grafiğe göre SXP, 13 Ağustos tepesiyle birlikte düşüş yönlü bir impulsü tamamlamış olabilir. Dolayısıyla mevcut hareket, düşüşe karşılık ortaya konan bir düzeltme olabilir. Düzeltmenin karşılaşacağı ilk ana direnç bölgesi 2,37 dolarda bulunuyor. Bu direnç, tüm düşüş hareketinin de 0,382 fib. seviyesini oluşturuyor.

3 Kasım’da ulaşılan 0,69 dolardaki dip seviyenin altına yaşanacak bir gerileme ise ortaya konan dalga sayımını geçersiz kılacaktır.

SXP Grafiği (TradingView)

Sonuç

SXP fiyatı düşüş yönlü bir impulsü tamamlayıp düzeltmeye başlamış olabilir. Yukarıda belirtilen hedeflerden birine ulaşana kadar yükseliş hareketinin devam etmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 10 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın