Stellar (XLM) Fırtına Gibi Esiyor: Yükselişin Sebepleri ve Muhtemel Senaryolar

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Stellar (XLM), dün sabah saatlerinden bu yana inanılmaz bir yükseliş yaşayarak yatırımcıları şaşırttı.

  • Denis Vinokourov’a göre, XLM XRP’nin dezavantajlarından faydalanıyor.

  • XLM tokeninin bu son yükselişinin altında Ukrayna'dan gelen haber akışlarının da yattığı düşünülüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Kripto para piyasası Bitcoin’in yükselişini takip etmeye başladı. Altcoin fiyatlarında büyük yükselişler gözlemlenirken, Stellar (XLM) bugün piyasalara damga vurdu. Popüler altcoin, dünden itibaren yaklaşık yüzde 150’ye yakın bir artış göstererek ortalığı kavurdu. XLM’nin yükseliş sebepleri arasında gelen haber akışları önemli bir etkide bulundu. Altcoinlerin yükselişini sürdürmesi durumunda, XLM’nin de tarihinin en yüksek seviyelerine ulaşabileceği düşünülüyor

Stellar (XLM), dün sabah saatlerinden bu yana inanılmaz bir yükseliş yaşayarak yatırımcıları şaşırttı. Popüler altcoin, değerini yaklaşık 1,5 katına çıkararak dikkatleri üzerine çekti. Kripto para piyasasına damga vuran bu yükseliş sonrası, diğer altcoinlerin rallileri de eklenince boğa sezonu başladı mı soruları da beraberinde geldi. Dominance oranı şimdilik yüksek olsa da uzmanlar bu yükselişlerin süreceğini düşünüyor.Stellar (XLM) Ripple (XRP) Yatırımcılarını Kendisine Çekmiş Olabilir

İngiltere merkezli yatırım danışmanlığı firması Bequant’ın Araştırma Müdürü Denis Vinokourov’a göre, XLM XRP’nin dezavantajlarından faydalanıyor. Stellar’ın Ripple’ın modifikasyona uğramış hali olduğunu belirten deneyimli isim, Stellar için ilginin artmasını buna bağlıyor. XRP’nin SEC ile yaşadığı dava süreci de eklenince, nakit akışı yer değiştirmiş olabilir.Öte yandan, hafta başında Stellar için güzel bir haber de Ukrayna’dan gelmişti. Ukrayna’nın dijital para biriminin geliştirilmesi için, Stellar altyapısı kullanılacağı açıklandı. XLM tokeninin bu son yükselişinin altında bu sebebin de yattığı düşünülüyor. Vinokourov ise OCC’nin ABD bankalarına verdiği stabilcoin izninin de XLM’ye yaradığını düşünüyor.

Son Yılların En Yüksek Seviyesi

Stellar (XLM), bugün yaptığı çıkışla birlikte, 2018 yılından beri ulaşamadığı seviyelere yükselmiş oldu. Önemli bir kırılım noktasını test eden popüler altcoin, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,32 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Kripto para birimi bu işlem saatlerinde 0,39 dolar seviyesine ulaşarak önemli bir çıkış yapmıştı. Uzmanlar, bu hızlı yükselişten sonra ufak düzeltmelerin gelebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Ripple’ın SEC davasına kadar yatırımcıların daha güvenli gördüğü XLM alımlarını artırma ihtimali bulunuyor. Buna rağmen, Bitcoin fiyatında yaşanacak sert bir düşüş, diğer altcoinleri olduğu gibi XLM’yi de etkileyebilir. Zira dominance oranı halen yüksek bir seviye olan 69 seviyesinde bulunuyor. Uzmanlar, teknik bir düzeltme sonrasında fiyatın yükseliş ivmesini sürdürmesini bekliyor.

Altcoin Piyasası Canlandı

XLM’nin bu yükselişine benzer bir yükseliş de bugün bir başka büyük altcoin Cardano’dan (ADA) gelmişti. Popüler altcoin gün içinde yüzde 30’a yakın bir yükseliş kaydetmişti. Piyasadaki birçok altcoin Stellar (XLM) gibi büyük çıkışlar yapma potansiyeli bulunduruyor. Buna rağmen dominance korkusu, şimdilik büyük boğa koşusunun önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

Kurumsal yatırımların altcoin piyasasına yönelmesi halinde büyük rallilerin katlanarak devam edebileceği düşünülüyor. Şu an için Bitcoin ve Ethereum’a olan kurumsal ilgi, henüz aynı düzeyde altcoinlere gösterilmedi. Verilere bakıldığında, boğa sezonunun henüz başlamadığı fakat olumsuz bir haber akışı olmadığı takdirde yükselişlerin süreceği ifade ediliyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın