Stellar (XLM) Dev Yükseliş Hareketini Sürdürmenin Peşinde

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • XLM 0,19 dolardaki uzun vadeli direnç bölgesinin altında seyrediyor.

  • Simetrik üçgen formasyonu içinde fiyatlanma gerçekleşiyor.

  • XLM uzatılmış bir üçüncü dalganın dördüncü dalgası içinde hareket ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

The Stellar (XLM) price is consolidating inside a symmetrical triangle right below a long-term resistance area. While it is possible that XLM breaks down from the triangle and reaches a slightly lower low, the long-term trend seems to be bullish and XLM is expected to eventually break out above the resistance area.Uzun Vadeli Seviyeler

XLM fiyatı, 16-23 Kasım haftasında önemli bir yutan boğa mumu oluşturdu. Haftalık grafikteki bu mumu daha büyük bir yutan boğa mumu takip etti ve yükseliş devam etti. İki haftada %200’ü aşan bir fiyat artışıyla birlikte 0,23 dolar tepesine ulaşıldı.XLM an itibarıyla 0,19 dolardaki direnç bölgesinin biraz daha altında seyrediyor. 2018 Ekim tarihinden beri bu seviyenin aşılamadığı biliniyor.

Teknik göstergeler karmaşık bir görünüm sergiliyor. Stokastik Osilatör ölüm kesişimi (aşağıdaki grafikte kırmızı okla gösterildi) oluşturdu fakat MACD ve RSI yükseliyor.

Yeteri kadar onaylanmış en yakındaki destek bölgesi 0,08 dolarda yer alıyor. 0,11 dolar bölgesinin (düz siyah çizgi) de destek olarak çalışma ihtimali bulunuyor fakat bu bölge yeteri kadar onaylanmış değil.

(Not: Büyük fiyat dalgalanmalarını daha iyi göstermesi için aşağıdaki grafikte logaritmik grafik kullanılmıştır.)

XLM Grafiği (TradingView)

XLM Fiyatında Parabolik Yükseliş

Günlük grafiğe göre fiyat, RSI’daki negatif uyumsuzluktan sonra uzun vadeli bir direnç bölgesinden reddedildi. Buna ek olarak XLM, hâlâ devam etmekte olan düşüşten önce yukarı doğru uzun bir fitil oluşturdu.

Ana destek bölgesi 0,5-0,618 fib. düzeltme seviyeleri arasında bulunuyor. Bu bölge ise 0,132-0,151 dolar aralığında bulunuyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerin nötr/negatif bir görünüme sahip olduğu söylenebilir. Zira RSI 70 seviyesi altına geriledi ve MACD’de hız kaybetti. Fakat MACD henüz 0 çizgisi altına gerilemedi. Ayrıca Stokastik Osilatör de ölüm kesişimi gerçekleştirmiş değil.

XLM Grafiği (TradingView)

İki saatlik grafiğe göre simetrik bir üçgen formasyonu belirginlik kazanıyor. XLM’nin de bu formasyonun destek çizgisinden kısa süre önce sıçrama yaptığı görülüyor. Diğer yandan 0,18 dolar seviyesinde güçlü bir direnç olduğu görülüyor. Bu bölge, hem bir yatay direnç hem de 26 Kasım tepelerinden çizilen bir alçalan direnç çizgisi tarafından güçlendiriliyor.

İki saatlik grafikteki teknik göstergeler karmaşık bir görünüm sergiliyor. MACD güç kazanıyor ve çıkış gerçekleşebileceğini gösteriyor. RSI ise 50 çizgisinin altında ve muhtemelen gizli bir negatif uyumsuzluk oluşturuyor.

Dolayısıyla XLM 0,18 dolar bölgesini açık bir şekilde geride bırakıp aynı bölgeyi destek olarak onaylayana kadar trendin yükselişe işaret ettiğini söylemek mümkün görünmüyor.

XLM Grafiği (TradingView)

@pakicrypto isimli analistin paylaştığı Stellar (XLM) grafiğinde bir simetrik üçgene işaret edildi ve çıkış gerçekleşebileceği vurgulandı.

Analistin belirttiği üçgen, bu analizde belirtilen üçgen formasyonuyla da uyum gösteriyor. Fakat teknik göstergelerdeki çelişkili görünümden ötürü XLM’nin üçgenden çıkış yapıp yapmayacağını tespit etmek için dalga sayımına bakmak gerekiyor.

Kaynak: Twitter

Stellar İçin Dalga Sayımı

XLM, mart ayında yükseliş yönlü bir impulse başlamış ve şu anda da bu impulsün uzamış üçüncü dalgası içinde hareket ediyor olabilir. İmpuls, aşağıdaki grafikte beyazla gösterildi. Alt dalga sayımı ise turuncu renkle gösterildi. XLM şu anda dördüncü alt dalga içinde hareket ediyor.

Üçüncü dalga için muhtemel zirve seviyesi 0,35 dolarda yer alıyor. Bu seviye birinci dalganın 3,61 fib. uzama seviyesiyle ve bir yatay direnç seviyesiyle kesişiyor.

2,61 ve 4,61 fib. uzama seviyeleri de zirveyi oluşturabilir fakat bu ihtimal biraz daha düşük görünüyor.

XLM Grafiği (TradingView)

Fiyat hareketine daha yakından bakıldığında XLM’nin dördüncü alt dalganın dip seviyesine ulaştığı ve paralel kanalın destek çizgisinden sıçradığı görülüyor. Bu gelişme, üçgenlerin B dalgasını ve dördüncü dalgayı oluşturması kuralıyla da uyuşuyor.

Öte yandan üçgenden kırılım gerçekleşirse XLM 0,106 dolar seviyesine kadar destek bulamadan gerileyebilir. 0,106 dolar seviyesi, 0,786 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Aynı zamanda kanalın, birinci ve ikin alt dalgayı birbirine bağlayan direnç çizgisiyle de kesişiyor. Bu derin düzeltme, dördüncü dalga çekilmesi olarak da biliniyor.

XLM Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak XLM’nin direnç bölgesi üzerinden çıkış gerçekleştirmesi ve tepe oluşturması bekleniyor.

Öte yandan üçgenden kırılım gerçekleşirse yükselişten önce kısa vadeli yeni bir dip oluşabilir. Kırılım gerçekleşmediği takdirde ise Stellar için kısa vadeli dibin oluştuğu anlaşılmış olacak.

BeInCrypto’da yayımlanan 4 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın