Son Günlerin Çok Konuşulan 2 Altcoin’inde Fiyat Durumu

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • LINK uzun vadeli bir simetrik üçgen içinde hareket ediyor olabilir.

  • LINK için 36.500 satoshi'de, 200 günlük MA ile de desteklenen, önemli bir destek var.

  • Tezos, 29.500 satoshi'deki güçlü bir destek bölgesinde fiyatlanıyor.

  • Tezos, yükselen bir destek çizgisinden kırılım gerçekleştirdi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

28 Mayıs tarihinde Bitcoin’in dalgalı hareketler sergileyerek yükselişe geçmesi altcoin’lerin bazılarında değer kaybı yaşanmasına neden oldu. Zira BTC’nin dalgalı seyrettiği piyasa koşulları, altcoin’lerden para çıkışını da çoğu zaman beraberinde getiriyor. Buna rağmen 22 Mayıs’tan beri değer kaybetmekte olan ChainLink (LINK) ara destek seviyesinden sıçramayı başardı. Yine de önemli bir tepe direnci henüz aşabilmiş değil. Tezos (XTZ) da önemli bir destek seviyesinde fiyatlanıyor fakat kısa vadeli yükselen bir destek çizgisinden kırılım gerçekleştirdi.Önde gelen kripto para tacirlerinden Posty (@PostyXBT), LINK fiyatıyla ilgili bir grafik paylaştı ve simetrik üçgenden kırılım gerçekleştiğini ifade etti.Kaynak: Twitter

Posty, Bitcoin’deki dalgalanmadan ötürü birçok altcoin’in düşüş yaşayabileceğini düşünüyor.

Formasyonun geçersizliğini açıkça gösteren bir seviyeden çıktım. Altcoin alıp satarken Bitcoin’deki dalgalanma her zaman tehdit oluşturuyor. Bir dahaki sefere görüşürüz

LINK fiyatı, 14 Mart tarihinde 56.739 satoshi’de rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti.

Öte yandan 36.500 satoshi bölgesi üzerinde kaldığı sürece yükseliş eğilimli olmayı sürdürecektir. Bu bölge daha önce direnç olarak çalışmış fakat desteğe dönmüştü. Yine bu bölgenin 200 günlük hareketli ortalama (MA) tarafından desteklendiği de biliniyor.

LINK Grafiği (Tradingview)

Daha kısa vadeli grafikte ise fiyat simetrik bir üçgen içinde hareket ediyor olabilir. LINK, bu üçgenin destek çizgisinden sıçrama gerçekleştirdi ve şimdi önemli bir tepe dirençle karşılaşmış durumda. Bu direnç, önceki destek seviyesi, 200 saatlik MA ve üçgenin direnç çizgisi tarafından oluşturuluyor.

Dolayısıyla fiyatın kırılım gerçekleştirip 36.500 satoshi’deki destek bölgesine doğru düşüşe geçmesi bekleniyor.

LINK Grafiği (Tradingview)

Tezos (XTZ)

TEZOS (XTZ), sık sık LINK’le karşılaştırılmasıyla öne çıkıyor. En önemli seviye, fiyatın şu anda da içinde hareket ettiği 29.500 satoshi seviyesi. Eğer kırılım gerçekleşirse bir sonraki önemli destek seviyesi ise 25.000 satoshi’de bulunuyor ve 200 günlük MA ile destekleniyor.

Diğer yandan en yakındaki direnç seviyesi 33.000 satoshi’de varlık gösteriyor. Bu seviye ise bir önceki düşüşün 0,5-0,618 Fibonacci seviyeleri arasına tekabül ediyor.

Tezos Grafiği (Tradingview)

Kısa vadede fiyatın zaten kısa vadeli bir yükselen destek çizgisinden kırılım gerçekleştirdiği görülüyor. Bu da yukarıda belirtilen destek seviyesine doğru düşüş ihtimalini artırıyor. 28.000 satoshi’deki ara destek seviyesi ise küçük bir sıçrama yaşanmasını sağlayabilir.

Tezos Grafiği (Tradingview)
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın