Solana (SOL) Fiyat Analizi: Düzeltme Gelebilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Son 4 ay içerisinde inanılmaz bir ralli gerçekleştiren popüler altcoin Solana, 6 Kasım’dan bu yana düşüyor.

  • Solana'da yaşanan bu düşüşün ne zamana kadar süreceği merak ediliyor

  • Kripto para analistleri SOL için hem uzum hem de kısa vadeli takip edilmesi gereken fiyat seviyelerini paylaştı.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Son 4 ay içerisinde inanılmaz bir ralli gerçekleştiren popüler altcoin Solana, 6 Kasım’dan bu yana değer kaybediyor. Ethereum katili olarak anılan SOL, sadece dört ayda değerini ona katlamayı başardı. Bu inanılmaz yükselişin ardından gelen aşağı yönlü fiyat düzeltmesi kaçınılmaz bir durum, ancak ne zamana kadar süreceği merak ediliyor. Kripto para analistleri SOL için hem uzum hem de kısa vadeli takip edilmesi gereken fiyat seviyelerini paylaştı.

SponsorSponsor

Solana Fiyat Hareketleri

Kasım ayına hızlı bir giriş yapan Solana, 250 doların üzerinde kalmayı başaramadı. Ekim ayını 190 dolar seviyelerinde kapatan popüler altcoin, yeni ayda yakaladığı güçlü yükseliş trendiyle birlikte 259 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ancak bu seviyelerde kalıcı olamayan SOL, kasımın üçüncü haftasında 216 dolar seviyeleride konsolide oldu. Analistler, Solana’nın uzun vadede yükselişini sürdürebileceğini belirtiyor. Öte yandan kısa vade için aynı görüş söz konusu değil. Popüler altcoin, bu haber yazılırken 209 dolardan (18:00 TSİ) işlem görüyordu. Kripto para analisti Akash Girimath, SOL’un aşağı yönlü bir seyir izlemeye devam edeceğini, ancak bu düşüşün satış baskını yok edeceğini düşünüyor. Girimath’a göre, Solana fiyatı %50 Fib. geri çekilme seviyesinin altına kırarak aşağı yönlü bir düzeltmeyi başlattı:

SponsorSponsor
solana

“SOL grafiğinde görülen aşağı yönlü hareketin, fiyatı 186 dolardan aşağı çekmesi muhtemel. SOL için 246 doların üzerinde bir günlük kapanış, satış baskını yok etme ihtimalini geçersiz kılacaktır. Şu an için Solana fiyatı, işlem aralığının orta noktasında konsolide oluyor ve genel eğilimi (kripto para piyasalarını) takip edip düşebileceğini gösteriyor. Bu hamle satış baskısını sıfırlayacak ve alıcılara geri dönüş yapma fırsatı verecek.”

Solana Fiyatı Destek Seviyelerine Düşüyor

Solana boğaları, 18 Kasım’da 15 Kasım ATH’si olan 246 doları aşmak için bir ralli girişiminde bulundu, ancak bunu başaramadı. Bu hareket, SOL’da %8’lik bir değer kaybına yol açtı ve altcoinin fiyatını 216 dolara kadar geriletti. Bugün ise SOL, konsolidasyonu bozarak 216 dolar seviyesinin altına kırdı. Solana’da yaşanan bu kırılım %50 Fib. geri çekilme seviyesinin altına doğru gerçekleşti ve düşüş trendini tetikledi. Girimath, SOL’da yaşanan geri çekilmenin, 200 dolarda yer alan psikolojik destek seviyesinde anlık bir duraksama yapmasını bekliyor. Ancak kripto para analisti, alıcıların, satış tarafı likiditesini toplamak için SOL fiyatınının 186 doların altına düşmesini bekleyebileceğini belirtiyor. Deneyimli analist, rallinin gerçekleşmesi için belirli seviyelerin yukarı yönde kırılmaması gerektiğini vurguluyor:

“Alıcılar, %70,5 Fib. düzeltme seviyesine yakında yer alan 233 doları ve önemli bir destek olan 216 doları yeniden test etmeden önce aşağı yönlü bir hareket bekleyebilirler. Yani %15’lik bir düşüş, Solana’nın yeniden canlanmasına imkan sağlayacaktır. Bu nedenle, piyasa katılımcıları, durumu iyileştirecek veya bozacak olan 216 dolarlık fiyat tabanına çok dikkat etmelidir. Kripto para piyasalarının aşağı yönlü eğiliminden bağımsız olarak, Solana fiyatı yükselmeyi ve 233 doların üzerinde daha yüksek bir zirve üretmeyi başarırsa, bu sağlam bir fiyat hareketine sebebiyet vermeyecektir. Ayrıca, 246 doların üzerinde bir günlük kapanış, düşüş tezini geçersiz kılacaktır.”

Son Alım Fırsatı Olabilir

Akash Girimath, bu ayın ortalarında 216 doların çok beklenen 400 dolar hareketi öncesinde SOL için son alım fırsatı olabileceğini vurgulamıştı:

“SOL, 216 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarırsa ve alıcıların yeniden harekete geçtiği görülürse, mükemmel bir retesti onaylar ve daha yüksek bir hareketin ufukta olduğunu gösterir. Bu süreçte Solana’nın 260 dolar seviyesini geçip 310 dolar seviyesine hareket etmesini bekleyebilirler. Bu, %44’lük bir yükseliş anlamına gelecektir. Bununla birlikte bu direnci aşmak, SOL’u %88’lik bir yükselişle 407 dolar seviyesine doğru yöneltecektir.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Kendisinin özel ilgi alanı kripto para piyasaları ve finansman üzerinedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!