Solana Ağında Yaşanan Kesinti SOL Fiyatını Etkiledi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Solana ağı, 14 Eylül 2021'de bazı teknik sorunlarla karşılaştı.

  • Solana ağındaki işlem hacmi ve bot etkinliği, ağın yeniden başlatılmasını gerektiren bir soruna neden oldu.

  • Bu durum 17 Eylül Cuma günü SOL fiyatının önemli ölçüde düşmesine neden oldu.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Popüler altcoin Solana (SOL) fiyatı, 17 Eylül 2021 Cuma itibarıyla, son haftalarda yaşadığı hızlı yükselişle gelen 9 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin ardından, bir işlem yoğunluğundan dolayı ağ istikrarını çevreleyen sorunlar nedeniyle %10 düşüşle 135,25 dolara kadar geriledi.

SponsorSponsor

Piyasa Değeri 20 Milyar Dolara Düştü

Geçtiğimiz hafta Solana mühendislerinin karşılaştığı teknik sıkıntılar, SOL fiyatının 17 Eylül Cuma günü 135,25 dolara kadar geri çekilmesine sebep oldu. Ağda yaşanan işlem yoğunluğu saniyede 400.000’e kadar ulaştı. Bu da ağın çatallanmasına ve artan hafıza tüketimine sebep oldu. Bunların sonucunda bazı nodelar çevrımdışı kaldı. Gelen haberlere göre tüm bu olaylara, 17 saat boyunca Layer 1’de yaşanan sorunlar sebep oldu. Bu noktadan sonra, 16 Eylül günü mühendisler ağı yeniden başlattı ve tüm nodelar tekrardan çevrimiçi oldu. Solana, düzeltmeleri uygulamaya devam edeceğini ve önümüzdeki haftalarda kesinti hakkında ayrıntılı bir rapor vereceğine söz verdi.

SponsorSponsor

2021 Yılında SOL’un Gösterdiği Artışlara Kıyasla Kayıplar Önemsiz

Solana ağ arızasından bu yana SOL fiyatındaki düşüş, Ethereum fiyatlarının %4 artmasına sebep oldu. Ancak SOL, kazançlar açısından 2021’de önemli ölçüde çok daha iyi performans gösterdi. Ethereum bu yıl içinde %370 artış gösterirken, Solana yaklaşık %7.800’lük bir kazanç gördü. Kısa süre önce SOL piyasa değeri de 50 milyar doları aştı. Bu, Binance Coin (BNB) ve Cardano‘nun (ADA) da önemli bir büyüme kaydettiği gibi, bu yıl altcoin fiyatlarında yaşanan artışların bir göstergesi oldu.

Hızlı ve Ölçeklenebilir Blok Zincirler İçin Hala Erken

Bazı uzmanlar, Ethereum’un ilk piyasaya çıkışının benzer sorunlara sahip olduğuna dikkat çekti ve bunu diğer akıllı sözleşme tabanlı blok zincirleri için bir öğrenme eğrisi olarak görüyor. Multicoin Capital’in yönetici ortağı Kyle Samani, diş çıkarma sorunlarına rağmen Solana’nın ağını Ethereum‘a karşı güçlü bir rakip olarak görüyor. Solana, merkezi olmayan finans ve uygulamaları destekleyen akıllı sözleşme tabanlı bir blok zinciri olarak piyasanın önemli bir unsuru olarak öne çıkıyor.

Solana’nın akıllı sözleşmeleri dahil etmesi, NFT pazarlarındaki artıştan yararlanmasına yardımcı oldu. Cardano, Plutus dilini kullanarak akıllı sözleşmeleri desteklemek için yakın zamanda ağını yükselterek bu alanda da rekabet ediyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Ryan ist ein Fintech-Spezialist mit einer Leidenschaft für Kryptowährungen und Blockchain-Einführung. Er entdeckte Bitcoin im Jahr 2016, als er in ein Ponzi-Programm investierte, und es war die beste Entscheidung, die er jemals getroffen hat.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın