Şok! Binance Bütün İşlemleri Aniden Durdurdu!

Makaleyi Paylaş

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Binance, bugün yapılan ani bir açıklama ile planlanmamış bir şekilde alım satım işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Kripto para piyasasının yükselişe geçmesi ile yaşadığı sorunlardan ötürü şikayetlerin artmasına neden olan Binance’in CEO’su ise bugünkü duraksamayla ilgili olarak bir gönderi yayınladı. CZ, “planlanmayan sistem bakımı” gerekçesiyle işlemlerin durdurduğunu belirtti.

SponsorSponsor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 19 Şubat Saat 14:21’de yayınladığı Twitter gönderisinde planlanmayan sistem bakımını duyurdu ve bunun sebebini açıkladı. Söz konusu bakım nedeniyle bütün kripto para alım satım işlemleri askıya alındı.

SponsorSponsor

CZ, emir eşleştirme motorunda sorun olmadığını ve herhangi bir kayıp yaşanmadığını, fonların güvende olduğunu duyurdu. Sorun ise piyasa verilerinin alındığı kaynaklardan birisi ile ilgili gibi gözüküyor. Buna rağmen BTC’nin 10.000 doların üzerinde işlem görüp heyecan yarattığı günde böyle bir sorun yaşanması, yatırımcıları öfkelendirdi ve CEO’nun gönderisinin altına cevap yağmasına sebep oldu.

Binance Sorunlarla Yüz Yüze

Binance son haftalarda yaşadığı sorunlar nedeniyle birçok kullanıcının tepkisini çekti. Bitcoin’in yükselişe veya düşüşe geçtiği anlarda ciddi yoğunluk yaşayan kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao da yaşanan sorunlar nedeniyle kullanıcılardan özür dilemişti.

Son günlerde Binance Cloud ya da farklı kaldıraçlı işlem çiftlerini hayata geçiren Binance, ünlü kripto para analisti Crypto Michael’in de hedefinde kaldı. Analist, altyapı iyileştirmeleri yerine kaldıraçlı işlem yenilikleri yapan borsaya iğneleyici bir tweet yayınladı.

Binance yine kısa zaman önce hatalı bakiye ve emir iddialarıyla da gündeme gelmişti. Öte yandan borsanın CEO’su CZ ise “Funds are SAFU” (Fonlarınız güvende) sloganıyla kullanıcıları sakinleştirmeyi denemeye devam ediyor.

İsmini vermek istemeyen bir Binance kullanıcısı ise farklı bir iddiaya sahip. USDT bakiyesiyle 13 Şubat tarihinde kendi rızası dışında 7 ETH alındığı şikayetiyle borsaya başvuran kullanıcı, olay bildirdiğinde hesabının güvenlik nedeniyle alım satıma kapandığını ifade etti. Kullanıcı, 24 saat boyunca beklediğini daha sonra müşteri hizmetlerine bağlandığını ve ekibin kendisine bildirimde bulunduğunu söyledi. Fakat bu bildirimin kötü bir şekilde çevrildiğini düşündüğünü ve canlı desteğe başvurduğunu iddia etti.

 

Bu hatanın ise destek ekibi tarafından onaylandığını vurguladı.

Kullanıcı daha sonra metnin orijinalinin kendisine ulaştırıldığını talep edince aslında hesabında bir anormallik bulunmadığının rapor edildiğini gördüğünü ifade etti. Canlı destekte de hatalı bilgi almış olduğunu iddia etti.

Öte yandan Binance’in Telegram kanalında da duraksamaya tepki gösteren YEK isimli bir kullanıcının susturulduğu gözlendi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Bio: Uludağ üniversitesi ingilizce öğretmenliği mezunu olan Emre, katip Çelebi üniversitesinde finansal ekonomi yüksek lisansını devam ettiriyor. 2016 yılından beri kripto paraları ve Blockchain teknolojisine ilgi duyuyor ve yenilikçi bütün teknolojilerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın