Sıçrama Gerçekleştiren Bitcoin Önemli Bir Engelle Karşılaştı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 56.500 dolardaki yatay destek bölgesinden sıçrama gerçekleştirdi.

  • BTC alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor.

  • Kısa vadeli grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) yaklaşık bir hafta boyunca yatay seyretti. Ancak şu anda kısa vadeli direnç seviyesine doğru bir yükselişin başladığı görülüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Yükselişe Geçti

Bitcoin (BTC) 10 Kasım tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı ancak daha sonra değer kaybetmeye başladı. Böylece 23 Kasım tarihinde 55.317 dolar seviyesinde bir dip meydana geldi.

SponsorSponsor

Ayrıca dip oluştuktan sonra 56.500 dolardaki yatay destek bölgesinden bir yükseliş hareketi başladı. 56.500 dolar bölgesi ise 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturması nedeniyle önemli bir desteği teşkil ediyor.

Teknik Göstergelere Göre Bitcoin

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor. RSI’a bakıldığında, pozitif uyumsuzluk oluştuğu görülüyor. Bu durum, fiyatta bir düşüş yaşandığı ancak satış ivmesinin fiyatla paralel bir düşüş yaşamadığı anlamına geliyor.

Öte yandan kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamalarla (MA) oluşturulan MACD, düşüş sergiliyor. Dolayısıyla kısa vadeli trend, uzun vadeli trende kıyasla, daha yavaş hareket ediyor.

Bitcoin fiyatının kırılım gerçekleştirmesi halinde bir sonraki destek bölgesi, 53.260 dolarda yer alıyor. Bu destek, 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Bu fib. düzeltme seviyesi ise son yükseliş hareketi esas alınarak hesaplandı.

Fiyat Hareketinin Geleceği

Altı saatlik grafik, net bir şekilde yükseliş eğilimi taşıyor. Grafiğe bakıldığında, bir çift dip formasyonu oluştuğu görülüyor. Çift dip formasyonları ise genellikle yükselişe işaret eden formasyonlar olarak değerlendiriliyor. Buna ek olarak, MACD ve RSI’da belirgin bir pozitif uyumsuzluk (yeşil çizgi) meydana geldi. Dolayısıyla Bitcoin, en azından kısa vadede yukarı doğru dönüş hareketine devam edebilir.

60.733 dolar bölgesinde ise güçlü bir direnç yer alıyor. Bu direnç, 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor. Ayrıca aynı bölge, hem yatay bir direnç bölgesiyle hem de alçalan bir direnç çizgisiyle kesişiyor. Bu kesişim, bölgenin güçlü bir direnci teşkil ettiği anlamına geliyor.

Sonuç olarak, trend yönünü belirleyebilmek için BTC’nin direnç bölgesi üzerinden bir çıkış veya direnç bölgesinden bir kırılım gerçekleştirmesi gerekiyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 24 Kasım 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!