Shiba Inu (SHIB) Yüzde 25’lik Bir Düzeltmeye Hazırlanıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Shiba Inu (SHIB) yeni günde dalgalı bir grafik sergiliyor.

  • Popüler kripto para birimi 0,000028 dolar seviyelerinde.

  • Akash Girimath ise son analizinde SHIB’in yeni bir düzeltme gerçekleştirebileceğini vurguladı.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasasının 2021 yılında en çok konuştuğu altcoin projelerinden biri olan Shiba Inu (SHIB), yeni günde dalgalı bir grafik sergiliyor. Güne 0,000029 dolar seviyelerinde başlayan altcoin, sabah saatlerinde 0,000030 dolar seviyesini aşmaya çalışsa da başarılı olamadı ve düşüşe geçti. Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Akash Girimath ise son analizinde SHIB’in yeni bir düzeltme gerçekleştirebileceğini vurguladı.

SponsorSponsor

Kripto para birimleri yeni güne düşüşle başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 57.000 dolar seviyesinde tutunamamasıyla başlayan düşüşte, birçok altcoin de %5’e yakın bir düşüş yaşadı. Shiba Inu, bu süreçte dalgalı bir grafik sergilerken, uzmanlar SHIB yatırımcılarını olası bir düşüşe karşı uyardı.

SponsorSponsor

Shiba Inu Düşüşe Geçebilir

Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Akash Girimath, gün içerisinde kaleme aldığı Shiba Inu (SHIB) analizini okuyucularıyla paylaştı. Yeni ayın en büyük yükseliş trendlerinden birini yakalayan şaka coininin yakın zamanda bir düzeltme yaptığına dikkat çeken Girimath, son dönemde gerçekleştirdiği fiyat hareketleriyle birlikte SHIB’in yükselen bir kama formasyonu oluşturduğunu belirtti. Tecrübeli analiste göre, oluşan bu formasyon SHIB fiyatında %25’lik bir düzeltme öngörüyor:

“Shiba Inu 0,00003528 dolar seviyesinde yerel bir tepe yaptıktan sonra, 8 Ekim’de 0,2186 dolara uzanan bir düzeltme gerçekleştirdi. Bu nokta dahil olmak üzere, SHIB üç yüksek dip ve iki yüksek zirve oluşturdu. Bu noktalar, trend çizgileri kullanarak birleştirildiğinde yükselen bir kama formasyonu ortaya çıkıyor. Bu teknik oluşum, ilk yüksek seviye ile alçak seviye arasındaki mesafenin kırılma noktasına eklenmesiyle belirlenen %25’lik bir düşüş öngörüyor.”

0,000033 Dolar Düşüşü Geçersiz Kılar

Girimath, bu düzeltme sürecinde Shiba Inu için ilk kritik seviyenin 0,000028 dolar seviyesi olduğunu belirtirken, bu seviyenin savunulamadığı senaryoda 0,000025 dolar desteğinin devreye girebileceğini vurguladı. 0,000030 dolar üzerindeki hareketlerin ayıların zayıflığını ortaya koyacağına dikkat çeken tecrübeli analist, bu seviyelerin üzerindeki güçlü bir hareketin düşüş tezlerini geçersiz kılacağını da belirtti:

“SHIB, yaklaşan bir düzeltmeyi işaret eden yükselen bir kama formasyonu oluşturuyor. Alt trend çizgisinin 0,00002828 dolarda kırılması, muhtemelen 0,00002540 dolara uzanan bir düzeltmeye yol açacaktır. Bazı durumlarda SHIB 0,00002186 dolara gidebilir ve bir alt dönüş paterni oluşturabilir. Shiba Inu fiyatı düşüş eğilimi gösterirken, 0,00003038 doların üzerinde kesin bir kapanış ayılar için zayıflık işareti olacaktır. Alıcıları şaka coinini 0,00003305 doların üzerinde daha yüksek seviyelere zorlarsa düşüş tezi geçersiz kalacaktır.”

Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bıraktı

Dogecoin Katili” olarak bilinen SHIB yeni ayda yakaladığı yükseliş trendiyle birlikte tüm dikkatleri üzerine çekti. Tesla CEO’su Elon Musk’ın kişisel sosyal medya hesabında, Shiba Inu cinsi köpeği Floki’nin fotoğrafını atmasıyla başlayan süreç, büyük bir şaka coini çılgınlığına evrildi. SHIB bu süreçte fiyatını yaklaşık olarak dörde katladı ve piyasa değeri sıralamasında UniSwap, Avalanche, Litecoin gibi önemli kripto para birimlerini geride bıraktı.

Shiba Inu, yakaladığı bu yükseliş trendiyle birlikte popülerlik açısından da birçok önemli kripto para birimini geride bıraktı. Cointrendz.com tarafından paylaşılan verilere göre, SHIB son zamanlarda sosyal medya etkinliği açısından rakibi Dogecoin’i yaklaşık olarak üçe katladı. Yakın zamanda Twitter’da Shiba Inu bir saat içerisinde ortalama 419 etkileşim ile en çok konuşulan kripto para birimi olurken, Bitcoin ortalama 307 etkileşim ile ikinci sırada kaldı. Ethereum 188 etkileşim ile üçüncü sırada yer alırken Dogecoin 134 etkileşim ile dördüncü sırada yer aldı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın