Shiba Inu (SHIB) Ters Köşe Yaptı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasalarında Dogecoin (DOGE) rakibi olarak konumlandırılan Shiba Inu (SHIB), rakibi meme coine karşı ani bir yükseliş gerçekleştirmişti.

  • SHIB, son günlerde göstermiş olduğu yükseliş ile değerini katlamıştı.

  • Kripto para topluluğunun gündemine oturan SHIBA’nın bu performansı sonrası, efsanevi yatırımcı Michael Burry görüşlerini revize etmek zorunda kaldı.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasalarında Dogecoin (DOGE) rakibi olarak konumlandırılan Shiba Inu (SHIB), rakibi meme coine karşı ani bir yükseliş gerçekleştirmişti. Popüler altcoin projelerinden olan (SHIB), son günlerde göstermiş olduğu yükseliş ile değerini katlamıştı. Kripto para topluluğunun gündemine oturan SHIBA’nın bu performansı sonrası, efsanevi yatırımcı Michael Burry görüşlerini gizlemek zorunda kaldı.

SponsorSponsor

Mortgage Krizini Bildi SHIB’i Ön Göremedi

Michael Burry, mortgage krizini önceden tahmin ederek pozisyon almış ve ününe kavuşmuştu. Servetini mortgage krizi öncesinde inşaat sektörüne yönelim olacağını tahmin ederek kazanan Burry, geleneksel piyasalarda başarılı bir yatırımcı olsa da bu başarıyı kripto para piyasalarına yansıtamıyor. Scion Asset Management CEO’su Michael Burry, daha önce pek çok kez paylaşımlarıyla kripto para yatırımcılarının tepkisini çekmişti. Michael Burry, en son tweetinde ise Dogecoin’in Ethereum tabanlı rakibi Shiba Inu’yu eleştirdi. Tweette yüksekten uçan Dogecoin katili Shiba Inu için “anlamsız” tanımlamasında bulunan Burry tweetlerini silerek hesabını gizledi.

SponsorSponsor

Piyasa verilerine göre SHIB, 1 katrilyon token arzı sunuyor. Burry, Twitter üzerinden, “Bir katrilyon gün, evrenin başlangıcından itibaren 2,7 trilyon yıl veya tüm zaman, çarpı 71.000. Başka bir deyişle, anlamsız.” eleştirisinde bulundu. Burry’nin kripto para şüpheciliği, köpek temalı coinlerle sınırlı değildir. Geçtiğimiz haziran ayında, Bitcoin bir fiyat düzeltmesinin ortasındayken Burry, boğaların “tuzağa düşmüş” olduğunu söylemişti ve haziran ayının “tüm çöküşlerin anası” olacağını belirtmişti. Burry’nin tweetlerini dikkate alan yatırımcılar, Bitcoin’in mayıs ayından bu yana yaşadığı en karlı dönemi kaçırdılar. Bu durumu tweet atan bağımsız yazar Jordan Schachtel, Burry’nin BTC’de short işlem açtıktan sonra hesabını kilitlediğini söyledi.

DOGE Katili SHIB Şimdi de Burry’yi Hedefledi

Michael Burry’nin hedef tahtasına oturan Shiba Inu, çok genç bir altcoin olmasına rağmen piyasada yer edinen bilindik kripto paraların tahtını sarsmıştı. Popüler altcoin projelerinden Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz hafta gösterdiği iyi performansla değerini katlamıştı. Kripto para topluluğunun gündemine oturan Shiba’nın bu performansı, medyanın da dikkatini çekmeyi başarmıştı. Meme coin trendinin en popüler projelerinden olan Shiba Inu için hanesindeki sıfırları atarak büyük bir yükseliş yaşayacağı düşünülmüştü. Popüler altcoin, haftalık olarak %300’den fazla yükseliş gerçekleştirdi. SHIB, sonrasında yüzde 50’ye yakın bir düşüş yaşayarak ralliyi şimdilik durma noktasına getirmişti. Hacim kaybı yaşayan meme coin, piyasa değerine göre en büyük 18. kripto para birimi olarak pozisyonunu koruyor.

Öte yandan DOGE, rakibi olan SHIB karşısında düşük performans gösteriyor. Dogecoin’e Ethereum tabanlı bir alternatif olmayı hedefleyen Shiba Inu, bunu neredeyse başarmış durumda. Dogecoin’in Ethereum tabanlı olmaması yapabildiklerini kısıtlıyor. Bu durum, sadece yatırımcılara ait olmaktan öte DOGE ve ETH yaratıcıları tarafından da kabul ediliyor. Ethereum’un piyasaya sürülmesini sağlayan Vitalik Buterin, Dogecoin için, Ethereum kodu kullanarak, hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasına geçmesini umduğunu tweetlemişti.  Shiba Inu, Dogecoin’in tahtını elinden alıyor ve bu kanı kripto para piyasalarında yaygınlaşıyor. Ayrıca DOGE topluluğunun da projeye olan inancı azalmış gibi gözüküyor. Shiba Inu topluluğu, en popüler meme coin ünvanını almak isterken, altcoinin başarıları Burry’nin tahminlerini de çöpe attı.

Burry Ne Söylüyorsa Tersi Yapılmalı 

Michael Burry hesabını gizlemeden kısa süre önce kripto para yatırımcıları, başarısız tahminlerinden ötürü, “ne önerirse tersi yapılmalı yakıştırmasında” bulundu. Kripto para topluluğu, Burry’nin doğru tahmininin bir mucize olacağı yorumunda bulunuyor. Anlaşılan o ki Burry gelen yorumlara sinirlendi ve bu haber yazılırken bazı kullanıcıları engellemeye başladı.

Engellenen kullanıcılar, bunun Bitcoin’in 100.000 dolar olacağının bir işareti olduğunu bildiriyor ve Burry’ye teşekkür ediyorlar. Michael Burry bu mizah anlayışından pek memnun gözükmüyor. Ancak yanlış Shiba Inu ve BTC tahminleri kendisini zor durumda bırakmışa benziyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

TED Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu, Ek dal olarak "İletişim ve Eleştirel Medya Çalışmaları'nı tamamladı. Bir süre bankacılık ve finans üzerine eğitim aldı. Aynı dönem TEDU Trade&Research Center’da çalıştı. Kendisinin özel ilgi alanı kripto para piyasaları ve finansman üzerinedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın