Shiba Inu (SHIB) Elon Musk’ın Paylaşımıyla Yeniden Hareketlendi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • 2021 yılının en çok konuşulan altcoin projelerinden biri olan Shiba Inu (SHIB) yeni güne yükselişle başladı.

  • Elon Musk paylaşımıyla birlikte hareketlenen SHIB, 0,000029 dolar seviyesine kadar yükseldi.

  • Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Aiswarya Gopan ise son yazısında 0,000030 dolar seviyesinin SHIB için oldukça kritik olduğunu belirtti.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasasının 2021 yılında en çok konuştuğu altcoin projelerinden biri olan Shiba Inu (SHIB), yeni haftaya yükselişle başladı. Hafta sonunda yatay bir grafik sergileyen SHIB, Bitcoin’deki düşüşü takiben dün bir miktar geri çekilme yaşasa da Elon Musk tarafından paylaşılan tweet ile birlikte hızla yükselişe geçti. Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Aiswarya Gopan ise son yazısında 0,000030 dolar seviyesinin SHIB için oldukça kritik olduğunu belirtti.

SponsorSponsor

Kripto para piyasası yeni haftaya olumlu bir grafik ile başladı. Hafta sonunu oldukça sakin geçiren kripto para birimleri, dün haftalık kapanış öncesi Bitcoin fiyatındaki düşüşü takiben yönünü aşağıya çevirmişti. Ancak Bitcoin’in 58.900 dolar seviyesinden dönmesiyle birlikte yükselişe geçen piyasanın en dikkat çeken altcoin projesi ise yine Shiba Inu (SHIB) oldu.

SponsorSponsor

Shiba Inu Yükselişe Geçti

Hafta sonunda yatay bir grafik sergileyen ve 0,00025 dolar seviyelerinde kapanış yapmaya hazırlanan SHIB, piyasadaki genel satış dalgasıyla birlikte kısa sürede 0,000023 dolar seviyesine geriledi. Ancak tartışmalı altcoin projesinin bu süreçte kurtarıcısı yeniden Elon Musk oldu. Şaka coinleri olarak bilinen Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu’ya (FLOKI) yönelik paylaşımları nedeniyle büyük tepki toplayan Tesla CEO’su Elon Musk, dün kişisel sosyal medya hesabında yeni bir paylaşım yaptı. Ünlü CEO’nun elinde roket bulunan ve Shiba Inu cinsi köpekleri andıran bir görsel paylaşması, piyasada büyük bir Shiba Inu çılgınlığı başlattı. Bu süreçte yaşanan yüklü alımlar ile birlikte SHIB kısa sürede %20’nin üzerinde değer kazandı.

Shiba Inu’nun ekim ayında yakaladığı büyük yükseliş trendinde de Musk’ın bir paylaşımı oldukça etkili olmuştu. Ünlü CEO’nun kişisel sosyal medya hesabında, Shiba Inu cinsi köpeği Floki’nin fotoğrafını atmasıyla başlayan süreç, büyük bir şaka coini çılgınlığına evrilmişti. SHIB, bu süreçte fiyatını yaklaşık olarak dörde katlamış ve piyasa değeri sıralamasında 12. sıraya kadar yükselmişti. Popüler altcoin, yakaladığı bu trend sonrası sosyal medyada da en çok konuşulan kripto para birimi olmuştu.

0,000032 Dolar Seviyesine Dikkat

Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Aiswarya Gopan ise gün içerisinde Shiba Inu’nun son fiyat hareketlerini inceleyen bir yazı kaleme aldı. Son dönemde SHIB’in yakaladığı yükselişte Elon Musk’ın katkısına dikkat çeken Gopan, ünlü CEO’nun yanı sıra NFT koleksiyonu ve yüklü balina alımlarının da SHIB fiyatını yukarıya taşıdığını vurguladı. Teknik göstergelerin yeni bir yükseliş trendini işaret ettiğini belirten deneyimli analist, ilerleyen süreçte SHIB’in 0,000032 dolar seviyelerini yeniden hedefleyebileceğini açıkladı:

“4 saatlik grafikte hareketli ortalamalar ve MACD güçlü bir yükseliş eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte, momentum göstergesi de bir miktar satış ilgisine dikkat çekiyor. Shiba Inu, 0,000027 dolar destek noktasının hemen üzerinde yer alıyor. Güçlü bir satın alma dalgasıyla birlikte yakında, 0,000030 dolar seviyesi kırabilir. Bu gerçekleştiğinde alıcılar, 0,000032 dolar seviyesindeki güçlü dirence dikkat etmeli.”

Balina Hareketliliği Arttı

Popüler zincir üstü veri analiz sitelerinden Santiment de yeni günde yaptığı paylaşımda, 100 bin dolar değerindeki Shiba Inu transfer işlemlerine dikkat çekti. Santiment, böyle yüksek fiyatlı transferlerin ardından kripto para birimlerinin genellikle yükselişe geçtiğine vurgu yaptı:

“Bitcoin spot ışıklarını üzerine çekerken ve tüm zamanlar fiyat rekoruna oldukça yaklaşmışken, Shiba Inu yeniden 0,000028 dolar seviyesine yükseldi. SHIB’in 100 bin doları aşan balina hareketlerine ise dikkat edin. Arka arkaya gelen bu işlemleri genellikle fiyat artışları takip eder.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!