Shiba Inu Balinaları Yüklü Alımlara Devam Ediyor: NFT’ler Tükendi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Shiba Inu rallisi sona mı erdi?

  • 7 Ekim tarihinde rekor kıran token o tarihten bu yana inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor.

  • Buna rağmen balinalar Shiba alımlarına devam ediyor.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bloomberg finans ekibinin yaklaşık bir aydır verdiği Bitcoin ETF haberleri ile yükselişe geçen Bitcoin (BTC) 60 bin dolar seviyesine erişirken, Shiba Inu ve diğer birçok altcoin son yirmi dört saatte değer kaybetti. Yılın son çeyreğine fırtına gibi giren SHIBA, Elon Musk’ın Floki ismindeki Shiba Inu cinsi köpeğinin fotoğrafını paylaşması ile tetiklenen bir yükseliş trendi ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. 7 Ekim tarihinde rekor kıran değerli token, o günden bu yana inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor. Balinaların yüklü alımlarına rağmen Shiba fiyatı son yirmi dört saatte %14,2 değer kaybetti. Bazı kripto para yorumcuları, balinaların dipten alım gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Shiba, dün başlayan NFT açılışında kısa bir sürede 10.000 NFT’nin satışını gerçekleştirdi.

SponsorSponsor

Shiba Inu NFT’lerine Yoğun İlgi

Yılın son çeyreği Shiba Inu açısından oldukça hareketli başladı. Bununla birlikte yıl sonuna kadar gerçekleşmesi beklenen oldukça önemli gelişmeler bulunuyor. Bugüne kadar Ethereum altyapısı altında çalışan Shiba, yıl bitmeden kendi blok zincir ağına taşınmanın planlarını yapıyor. Bu gelişme öncesi dev kripto para borsalarında listelenen değerli token, son olarak ülkemizin en köklü kripto para borsası BTCTurk tarafından listelendi. Topluluk üyeleri bu tokenin Robinhood kripto para borsasında listelenmesi için bir imza kampanyası başlattı. Kampanya dahilinde 250.000 imza toplanmış olmasına rağmen henüz Robinhood bir listeleme haberi yayınlamadı.

Proje savunucularından ShibaArmy’nin başlattığı bir NFT koleksiyonu dün satışa çıkarıldı. 10.000 Shiba NFT’si çok kısa bir süre içinde satıldı. Projenin kendi takas platformu olan ShibaSwap üzerinden gerçekleşen satışlara sadece Doge Killer (LEASH) sahipleri dahil olabildi. LEASH, satış öncesi 3 doları aşmasına rağmen satışların tamamlanması ile birlikte hızla değer kaybetmeye başladı.

Shiba fiyatının düşmeye başlamasıyla birlikte yüklü hesabı bulanan bir yatırımcı, varlıkları arasına 1,9 milyon dolar değerinde yeni SHIBA ekledi.

Elon Musk Etkisi

Bitcoin fiyatının 60 bin dolar seviyesine çıkması ile birlikte Elon Musk ve Tesla’nın BTC yatırımlarından elde ettiği kar miktarı bir milyar doları aştı. Bu yılın ilk aylarında Bitcoin alımlarına başlayan Tesla’nın 42 binden fazla BTC’si olduğu tahmin ediliyor. Bununla birlikte şirketin Ethereum ve Dogecoin varlıklarının miktarı bilinmiyor. Musk’ın özellikle yüklü Dogecoin hesapları bulunduğu iddia ediliyor.

Eski PayPal yöneticisi Musk, Shiba’nın son rallisinin tetikleyici unsurları arasında yer alıyor. Deneyimli CEO bu yıl sahiplendiği Floki adındaki Shiba Inu cinsi köpeğinin fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafı paylaşmadan bir gün önce paylaşımı ilan eden CEO, Floki ve Shiba fiyatlarının kısa sürede artmasına neden oldu. Paylaşım haberi ile birlikte yükselişe geçen Floki Inu tokeni, Shiba rallisine eşlik ederek ekim ayında iki kat değer kazandı.

Dogecoin (DOGE) Ralliye Eşlik Edemedi

Musk’ın Floki paylaşımının ilk günlerinde yaklaşık %20 değer kazanan DOGE, kısa süre sonra değer kaybetmeye başladı. Paylaşım öncesi 0,21 dolardan işlem gören DOGE, şu anda 0,22 dolardan işlem görüyor.

Paylaşımları ile uzun süre Dogecoin’i destekleyen ve bu kripto para biriminin yaklaşık 150 kat değer kazanmasını sağlayan Musk, yaz aylarında paylaşımlarını kesti. Uzun bir süredir kripto para piyasasıyla ilgili direkt bir yorum yapmaktan kaçınan başarılı iş insanı, Dogecoin yatırımcılarının tepkisini çekiyor. Özellikle son paylaşımı ile Dogecoin düşmanı olarak lanse edilen tokenların değer kazanmasına yardımcı olan Musk’ın, Dogecoin yatırımcılarını yalnız bıraktığı iddia ediliyor. Buna rağmen, DOGE 29 milyar dolarlık işlem hacmi ile en değerli kripto para birimleri arasına 10. sırada bulunuyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!